Addnature sklep internetowy - addnature
Zaoszczędź do 60%1 na sezonowej wyprzedaży
30 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

ABUS

2 Artykuł
Filtr
Resetuj

Kolor

  • szary
  • niebieski

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Kategorie
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
ABUS Viantor Kask szosowy, niebieski
ABUS Viantor Kask szosowy, niebieski niebieski
ABUS
Viantor Kask szosowy, niebieski
479,99 zł
  • Warianty: M | 52-58cm
ABUS Scraper 3.0 Kask rowerowy, szary
ABUS Scraper 3.0 Kask rowerowy, szary szary
ABUS
Scraper 3.0 Kask rowerowy, szary
287,99 zł
  • Warianty: M | 54-58cm

Solidnie zabezpiecz swój rower z Abus!

Jeśli planujesz wyprawę za miasto na rowerach lub na co dzień podróżujesz jednośladem do pracy czy na uczelnię, inwestycja w dobrej jakości zabezpieczenia rowerowe to podstawa. Pozostawienie roweru bez opieki nawet na chwilę może skończyć się jego bezpowrotną stratą, a w szczycie sezonu, gdy po ulicach jeździ znacznie więcej rowerów, aktywność rowerowych złodziei wzrasta. Marka Abus to jeden z liderów rynku zapięć rowerowych – swoją rozpoznawalność, popularność i zaufanie użytkowników zdobywa wysokiej jakości akcesoriami, dzięki którym możesz być pewien bezpieczeństwa swojego jednośladu.

Zapięcia rowerowe Abus

Bezpieczny rower z marką Abus

ABUS to akronim słów August Bremicker und Sohne, czyli pierwotnej nazwy marki pochodzącej od imienia i nazwiska jej twórcy, Augusta Bremickera. Jako firma rodzinna założona w Niemczech, Abus po dziś dzień pozostaje wierny swoim rodzinnym korzeniom i choć produkty marki rozpoznawalne są na całym świecie, przedsiębiorstwo cieszy się swoją reputacją małej, światowej klasy firmy. Specjalizacją Abus od samego początku były (i w dalszym ciągu pozostają) zabezpieczenia i akcesoria rowerowe. To na ich doskonaleniu skupiają się czołowi projektanci marki, dla których każdy nowy wariant zabezpieczenia rowerowego jest wyzwaniem wartym podjęcia. Od prostych, klasycznych zapięć kablowych na krótki szyfr, po najbardziej trwałe i wybierane przez szerokie grono odbiorców zamki typu U-Lock, Abus ma w swojej ofercie coś dla każdego amatora rowerowych przejażdżek.

O właściwym zabezpieczeniu swojego roweru warto pomyśleć na długo przed pierwszą wyprawą w teren. Wszędzie tam, gdzie konieczne będzie pozostawienie roweru bez opieki, konieczne będzie też jego zabezpieczenie przed kradzieżą. Nie zawsze oczywiście będziemy mieć dostęp do specjalnych stojaków i uchwytów rowerowych, z którymi można spiąć rower dla stuprocentowego bezpieczeństwa. Abus projektuje więc zarówno zapięcia rowerowe sprawdzające się w mieście, jak i te które wykorzystasz w terenie, blokując koło roweru i uniemożliwiając jego uruchomienie bez dostępu do klucza.

Jak wybrać zapięcia rowerowe z Abus?

Na rynku dostępnych jest kilka różnych wariantów zabezpieczeń rowerowych oferujących pewien poziom blokady roweru. Ich ceny kształtują się na poziomie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, co zwykle nie wynosi nawet 10% całkowitej ceny roweru. Czy warto? Oczywiście, że tak. Marka Abus pokazuje, że niezależnie od tego jakiego rodzaju zapięcie wybierzesz, możliwe jest przygotowanie go w najwyższej jakości tak, by zapewniło właściwy poziom bezpieczeństwa jednośladu. Co do zasady przyjmuje się jednak, że najprostsze zapięcia kablowe oferują znacząco niższy poziom zabezpieczenia niż zapięcia łańcuchowe oraz U-locki.

Wybierając zabezpieczenia rowerowe Abus należy wziąć pod uwagę swój budżet, a także konstrukcję samej blokady. Najpopularniejsze, sortując w zależności od oferowanego poziomu bezpieczeństwa, są zapięcia:

  1. U-lock – solidne, stalowe, sztywne, odporne na włamanie i próby przecięcia,
  2. Linki pancerne i łańcuchy – elastyczne, ale wytrzymałe i odporne na uszkodzenia,
  3. Zapięcia składane – łatwe w transporcie, np. w plecaku, oferujące średni poziom zabezpieczenia przed włamaniem,
  4. Zapięcia kablowe – najprostsze, wykonane na bazie elastycznej linki, wygodne w obsłudze ale i najłatwiejsze do złamania i uszkodzenia w przypadku próby kradzieży.

Nie każdy rower uda się zapiąć U-Lockiem, dlatego przed zakupem zawsze warto mieć na uwadze w jakim miejscu i w jakich okolicznościach planujemy zabezpieczać rower w terenie. Jeśli poruszasz się na jednośladzie sporadycznie lub niemalże zawsze dojeżdżasz na nim do celu bez konieczności pozostawiania roweru bez opieki, tańsze i łatwiejsze w transporcie zapięcie może okazać się wystarczająco dobrym rozwiązaniem.