Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Zegarki treningowe

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Zegarki treningowe w sklepie Addnature.pl

Profesjonalny trening czy rekreacyjne bieganie mogą być efektywniejsze i przyjemniejsze, jeśli możemy przeanalizować dane z biegu – wiele osób w tym celu nosi wielofunkcyjne zegarki sportowe. Zależnie od oferty producenta zegarki treningowe mierzą różnego rodzaje dane, które dostarczają znaczących informacji o stanie organizmu biegającego czy dotyczące trasy i otoczenia.

Jakie opcje zapewnia zegarek treningowy?

Podstawową funkcją zegarka jest mierzenie czasu – w czasie treningu jest to często jedyny sposób, by nie stracić poczucia czasu i monitorować długość uprawiania aktywności. Ponadto jednak zegarki treningowe zapewniają wiele różnych funkcji, które mogą przydać się, by lepiej monitorować swój stan oraz by lepiej poznać możliwości swojego organizmu. Mogą to być między innymi:

  • Pomiar tętna – funkcja ta na bieżąco mierzy puls użytkownika. Dzięki temu można stale obserwować, czy organizm nie jest nadmiernie obciążony, a także można określić swoje tętno spoczynkowe i maksymalne wysiłkowe, co ma znaczenie zwłaszcza dla profesjonalistów, planujących efektywne treningi.
  • Licznik kalorii – dla osób, które biegają przede wszystkim w celu poprawy swojej kondycji i zrzuceniu zbędnych kilogramów to szczególnie istotna opcja. Pozwala obliczyć ilość spalanych kalorii zależnie od tempa biegu. Dzięki temu można lepiej zaplanować swoją dietę i osiągnąć lepsze efekty w pozbywaniu się nadwagi.
  • Trening interwałowy – specjalna opcja w zegarku pozwalająca zaplanować i zrealizować efektywny trening interwałowy. Dostosowanie czasu ćwiczeń o różnej intensywności będzie łatwiejsze z zegarkiem, który pozwoli odmierzać czas poszczególnych etapów treningu.
  • Wysokościomierz – przydatna funkcja dla tych, którzy trenują biegi w terenie górzystym. Dzięki pomiarowi wysokości względnej można poznać swoje możliwości w zmiennych warunkach górskich.
  • Barometr – opcja ważna dla osób trenujących w terenie oddalonym od zabudowań, kiedy trzeba monitorować także pogodę. Barometr w porę może nas ostrzec przed ewentualnym załamaniem pogody.
  • GPS – funkcja ta w nowoczesnych zegarkach treningowych przydaje się szczególnie tym, którzy trenują biegi przełajowe. Aby zmniejszyć ryzyko zgubienia się w górach czy w lesie warto wybrać taką opcję.
  • Kompas – ułatwia orientację w terenie, zatem jest przydatnym dodatkiem podczas długich tras poza utartymi szlakami.
Zegarki treningowe

Dopasuj zegarek do swoich potrzeb

Aby zegarek treningowy był wygodny w użytkowaniu warto zadbać nie tylko o zróżnicowane funkcje dodatkowe, które przydają się w planowaniu treningu i ułatwiają poruszanie się w terenie. Przede wszystkim zegarek powinien być dobrze dopasowany – pasek na nadgarstku nie może się przesuwać, ale nie powinien też uciskać ręki. Ekran powinien być odpowiednio duży, większy niż w tradycyjnych zegarkach do mierzenia czasu, tak by odczytywanie licznych danych było możliwe i nie sprawiało trudności.

Ważną cechą jest odporność na wilgoć oraz niskie temperatury. Jeśli planujemy trening w terenie górskim lub zimą warto sprawdzić, w jakich temperaturach może pracować zegarek według wytycznych podanych przez producenta.

Nowoczesne modele zegarków treningowych takich marek jak Sigma Sport, Polar czy Garmin dostępne są także w sklepie Addnature.pl. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, dlatego zegarki te często są kompatybilne z popularnymi aplikacjami, które umożliwiają odczytanie i analizę danych z treningu także na komputerze czy urządzeniach mobilnych. Jeśli są wyposażone w funkcję GPS można na nie załadować także aktualne mapy terenu, w którym planuje się trening.

Addnature.pl – nowoczesne zegarki treningowe

Trening biegowy czy interwałowy z wykorzystaniem zegarka treningowego pozwala uzyskać istotne dane dotyczące tętna i tempa spalania kalorii. To także możliwość uzyskania lepszej orientacji w terenie czy analizy zmiennych warunków pogodowych. W sklepie internetowym Addnature.pl znajdziecie nowoczesne zegarki treningowe od cenionych na całym świecie producentów, dostarczających najlepszy sprzęt dla profesjonalistów.