Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Odzież kompresyjna

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Rozmiar buta

  • XS
  • S
  • M
  • L
  • XL
  • XXL

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
cep The Run Rękawy do łydek Kobiety, fioletowy
cep The Run Rękawy do łydek Kobiety, fioletowy fioletowy
cep
The Run Rękawy do łydek Kobiety, fioletowy
MSRP 140,99 zł 79,00 zł
  • Warianty: II | Calf 25-31cm
- 43 %
SALE

Odzież kompresyjna online

Specjalnie przygotowane tkaniny oraz odpowiedni fason sprawiają, że odzież kompresyjna wywiera lekki nacisk na mięśnie. Oczywiście nie o samo uczucie nacisku chodzi – kompresja powoduje poprawę ukrwienia mięśni, a co za tym idzie, także lepsze dotlenienie mięśni. Sportowa odzież kompresyjna dostępna w sklepie Addnature.pl to szeroki wybór ubrań i akcesoriów – od koszulek i legginsów np. od firmy Craft, przez rękawy i nogawki, aż po opaski i skarpetki uciskowe.

Odzież kompresyjna

Sportowa odzież – właściwości kompresyjne

Wspomniane właściwości – poprawa krążenia i dotlenienia mięśni – sprawiają, że po odzież kompresyjną chętnie sięgają osoby, które chcą wzmocnić swoje mięśnie, a także zapewnić im skuteczniejszą, szybszą i zdrowszą regenerację podczas potreningowego rozluźniania poszczególnych partii mięśni. Na czym polega samo zjawisko kompresji?

Lekki nacisk – w przypadku odzieży kompresyjnej o przeznaczeniu leczniczym, stosowanej w rehabilitacji, jest to nacisk o wiele silniejszy, jednak te modele odzieży należy nosić po konsultacji z lekarzem – sprawia, że naczynia krwionośne są stymulowane do silniejszej pracy. Przez to krew w mięśniach krąży nieco szybciej, co poprawia dostarczanie tlenu i niezbędnych minerałów do tkanek, przyspiesza usuwanie kwasu mlekowego i pozwala uniknąć mikrourazów, będących przyczyną potreningowych dolegliwości.

Odzież kompresyjna do biegania

Oprócz wymienionych cech odzież kompresyjna pozwala zmniejszyć wibracje i wstrząsy odczuwane przez mięsień, a także stymuluje tzw. powrót żylny – pozwala to uniknąć nadmiernego odkładania się wody w tkankach. Dzięki temu po treningu biegacz nie odczuwa przykrego wrażenia obrzmiewania mięśni, jest mniej narażony na kontuzje związane z popularnymi zakwasami, a mięśnie szybciej wracają do formy.

Oczywiście z kompresją należy być ostrożnym – nadmierne jej stosowanie może doprowadzić do „oszukiwania” mięśni, zamiast naturalnego przyzwyczajania ich do stopniowo coraz większego wysiłku. Warto więc wprowadzać stosowanie odzieży kompresyjnej do biegania etapami, zaczynając od zakładania jej pod koniec treningu lub do ćwiczeń już po zakończeniu właściwego treningu.

W sklepie Addnature.pl przygotowany został szeroki wybór odzieży kompresyjnej dla biegaczy – szczególnie chętnie biegacze sięgają po legginsy kompresyjne. Doskonale dopasowane spodenki lub getry nie tylko stymulują układ krążenia, ale dzięki swojemu fasonowi poprawiają również aerodynamikę sylwetki, zapewniając większą swobodę ruchów.

Z kolei kompresyjne koszulki do biegania pozwalają na stymulację mięśni grzbietu i klatki piersiowej – zaangażowanie w trening większych partii mięśni sprzyja budowaniu dobrej kondycji i poprawie formy całego organizmu. W ofercie Addnature.pl znajdziecie koszulki do biegania z efektem kompresji dla kobiet i dla mężczyzn, dostosowane do odmiennej budowy ciała.

Akcesoria odzieżowe z efektem kompresji

Oprócz elementów ubioru takich jak klasyczne legginsy czy spodenki i bluzki, w sklepie znajdziecie także dodatkowe akcesoria: skarpety, getry, rękawki. Ich dobór pozwala na stymulację wybranych partii mięśniowych, np. samych łydek. Getry na łydki są szczególnie cenione przez biegaczy, ponieważ umożliwiają wzmacnianie i ochronę tylko tych mięśni, bez ucisku na całej długości nogi, na pośladkach i biodrach, jak w przypadku noszenia legginsów.

Opaski uciskowe pełnią także funkcję ochronną przed chłodem czy słońcem, a ponadto – dzięki elementom odblaskowym – poprawiają twoją widoczność na drodze i zwiększają twoje bezpieczeństwo podczas treningu po zmierzchu.

Zastosowanie skarpetek uciskowych ma z kolei doskonały wpływ na mięśnie stóp – oraz łydek w wysokich modelach. Stopy nawet w dobrych butach są mocno obciążane, szczególnie jeśli trenujemy głównie w mieście, biegając po asfaltowych czy brukowanych ścieżkach. Dlatego warto nie zapomnieć o ochronie stóp przez zastosowanie kompresji, częściowo niwelującej wibracje i wstrząsy.