Addnature sklep internetowy - addnature
Wyprzedaż - rabaty do 80%¹
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Legginsy kompresyjne

2 Artykuł
Filtr
Resetuj

Rozmiar buta

  • XS
  • M
  • XL

Marka

Seria

  • 2XU Aero 1

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
2XU Aero 2in1 3" Szorty Kobiety, czarny
2XU Aero 2in1 3" Szorty Kobiety, czarny czarny
2XU
Aero 2in1 3" Szorty Kobiety, czarny
MSRP 281,99 zł 159,00 zł
  • Warianty: MXLXS
- 43 %
SALE
cep 3.0 Kompresyjne spodnie krótkie do biegania Kobiety, czarny
cep 3.0 Kompresyjne spodnie krótkie do biegania Kobiety, czarny czarny
cep
3.0 Kompresyjne spodnie krótkie do biegania Kobiety, czarny
MSRP 459,99 zł 269,00 zł
  • Warianty: I | XS
- 41 %
SALE

Legginsy kompresyjne dla biegaczy na Addnature.pl

Zastosowanie efektu kompresji jest chętnie wykorzystywane przez biegaczy. W czasie treningu czy zawodów wiele osób trenujących biegi czy inne dyscypliny związane z bieganiem lub intensywną pracą mięśni nóg odczuwa znaczący dyskomfort – wrażenie ciężkości nóg, obrzęki, utrzymujące się długo po treningu uczucie zmęczenia czy zakwasy. Zaradzić temu można chroniąc mięśnie przed mikrourazami i obciążeniami związanymi z bieganiem, właśnie dzięki kompresji.

Legginsy kompresyjne

Legginsy kompresyjne – w formie spodenek sięgających do połowy ud, do kolan lub na całą długość nóg – są popularnym rozwiązaniem wybieranym przez wielu sportowców, ale także amatorów, którzy chcą cieszyć się lepszym samopoczuciem nawet po intensywnym treningu. W sklepie Addnature.pl znajdziecie szeroki wybór legginsów kompresyjnych do biegania. Dzięki współpracy sklepu z wiodącymi producentami, takimi jak Compressport, 2XU czy X-Bionic i wiele innych znanych marek, każdy może znaleźć produkt dopasowany do swoich potrzeb, przygotowany z wysokiej jakości materiałów i zapewniający satysfakcjonujące efekty użytkowania.

Jakie efekty mogą zapewnić legginsy kompresyjne

Obecnie najnowsze badania pokazują, że kompresja sprawdza się przede wszystkim jako sposób na dość szybką i bezpieczną regenerację mięśni po wysiłku. Poprzez stymulację krążenia żylnego mięsień jest lepiej odżywiany – szybciej otrzymuje krew z niezbędnym do zachodzących podczas pracy mięśniowej tlenem i glikogenem, natomiast odkładające się podczas wysiłku substancje, takie jak mleczany, powodujące później przykre odczucia zmęczenia, są szybciej odtransportowywane z krwią.

Ponadto efekt kompresji sprawia, że minimalizowane jest odkładanie w dolnych partiach ciała wody – wrażenie ciężkich nóg czy wręcz powstawanie obrzęków są redukowane, co znacząco wpływa na szybkość regeneracji i samopoczucie biegacza. Legginsy kompresyjne dzięki lekkiemu uciskowi mogą ograniczać powstawanie mikrourazów (chroniąc mięsień przed wibracjami) oraz sprzyjać szybszemu ich regenerowaniu.

Jak dopasować legginsy kompresyjne do biegania

Planując zakup legginsów kompresyjnych warto zastanowić się, czego oczekujemy po tym produkcie. Jeśli efektywnej kompresji, warto zwrócić uwagę na wartości oznaczające siłę ucisku:

  • Poniżej 10 mmHg kompresja wywiera bardzo nieznaczny efekt – skutki nie będą tu spektakularne, taki zakres kompres sprawdzi się w przypadku osób, które nie trenują intensywnie i poszukują łagodnej stymulacji mięśni,
  • 10-20 mmHg to ucisk nieco silniejszy, który sprawdzi się w przypadku osób trenujących regularnie, ale nie bardzo intensywnie,
  • 20-30 mmHg – mocna kompresja, która w efektywny sposób sprzyja usuwaniu dolegliwości związanych ze sporym wysiłkiem, polecana osobom o wysokim stopniu zaawansowania.

Kompresja silniejsza niż 30 mmHg to już odzież rehabilitacyjna – noszenie tego rodzaju stroju powinno być poprzedzone konsultacją lekarską i monitorowane przez specjalistę.

Legginsy kompresyjne do biegania różnią się między poszczególnymi modelami nie tylko długością nogawki – wybierając produkt dla siebie warto zwrócić uwagę na to, czy producent zapewnia dodatkowe funkcje. Mimo doskonałego dopasowania warto wybierać modele, które wyposażone są w antypoślizgowe wstawki – dzięki nim nawet przy intensywnym ruchu materiał nie będzie się przesunąć na skórze (co wbrew pozorom może mieć miejsce, gdy skóra się poci).

Odprowadzanie wilgoci jest również istotnym parametrem – wielu producentów stosuje autorskie technologie pozwalające na skuteczniejsze odprowadzanie potu, co sprzyja zwiększeniu efektywności naturalnych mechanizmów termoregulacji organizmu i chroni przed utratą ciepła i energii. Przykładem może być technologia 37°C CCR stosowana przez X-Bionic.

W sklepie Addnature.pl dostępne są modele legginsów kompresyjnych do biegania dla kobiet i dla mężczyzn, w wielu rozmiarach oraz w różnych wariantach długości.