Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Opaski kompresyjne

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Opaski i ochraniacze kompresyjne

Biegacze, ale także osoby, które w swoim treningu stawiają na intensywną pracę mięśni łydek czy ramion, chętnie korzystają z opasek kompresyjnych. Rozwiązanie to pozwala poprawić krążenie żylne i przyczynia się do zwiększenia skutecznego odżywiania mięśni oraz szybszego odprowadzania toksyn. Opaski kompresyjne doceniane są w wielu środowiskach sportowych – znajdziecie je także w ofercie Addnature.pl.

Opaski kompresyjne

Jak działają opaski kompresyjne

Zdecydowanie najpopularniejsze są opaski na łydki – stawiają na nie głównie osoby trenujące biegi lub ci sportowcy, w których treningu bieg i intensywna praca łydek mają kluczowe znaczenie dla przygotowania się do zawodów czy do uprawiania danej dyscypliny.

Kompresja pozwala zmniejszyć ryzyko występowania mikrourazów – dzięki lekkiemu uciskowi sprawia również, że mięsień nieco lepiej znosi obciążenia i wstrząsy, dlatego sprzyja ona szczególnie treningowi na twardym podłożu, gdzie amortyzacja odgrywa bardzo duże znaczenie. Poprzez kompresję i stymulację krążenia, krew jest szybciej transportowana – pozwala to zwalczyć uczucie „ciężkich nóg”, dlatego jest stosowane także w sytuacjach, gdy trzeba długo stać lub chodzić. Krew „nie zalega” w mięśniach, ale jest skuteczniej transportowana w górę ciała, zapobiegając powstawaniu obrzęków, żylaków czy odrętwieniu.

Dzięki minimalizowaniu poczucia zmęczenia, opaski kompresyjne pozwalają na efektywny trening – należy jednak pamiętać, by nie przeciążyć mięśni, sugerując się odczuwanym komfortem. Każdy powinien wiedzieć, gdzie leżą pewne granice. Zwłaszcza na początku użytkowania opasek warto o tym pamiętać, tak by nie zaszkodzić sobie zamiast pomóc.

W Addnature.pl znajdziecie opaski kompresyjne na łydki przygotowane przez renomowanych producentów, m.in. 2XU, cep czy Compressport.

Opaski kompresyjne są przez wiele osób cenione bardziej niż skarpetki z tą samą funkcją, ponieważ są nieco bardziej praktyczne – można łatwiej je zdjąć i założyć, nawet bez ściągania butów. Brak stopek zwiększa ich użyteczność także z dość praktycznego punktu widzenia – można je rzadziej prać, w przeciwieństwie do skarpet, w których stopa się poci i wymagają przez to częstego odświeżania.

Rękawy kompresyjne

Jeśli z uprawianą dyscypliną sportu wiąże się wzmożona aktywność mięśni przedramion i ramion, ochraniacze kompresyjne są bardzo dobrym sposobem na zmniejszenie popularnych dolegliwości – bólu, zmęczenia, odrętwienia, zakwasów. Rękawy kompresyjne są doceniane przez tenisistów i rowerzystów, ale nie tylko – nietrudno wyobrazić sobie wiele dyscyplin, w których praca ramion może przysparzać zakwasów czy zwykłego zmęczenia mięśni.

Rękawy kompresyjne to także sposób na zwiększenie zaangażowania poszczególnych partii mięśniowych podczas różnych form treningu. Dla wygody użytkownika można wybrać modele, które kończą się tuż nad nadgarstkiem, na samo przedramię czy ramię lub nieco dłuższe, z dziurą na kciuk. Silikonowe wstawki powinny zapobiec przesuwaniu się materiału, co sprawdzi się szczególnie w rękawach obejmujących rękę niemal na całej długości.

Często ochraniacze kompresyjne na ramiona mają dodatkowe funkcje, np. zapinany otwór na zegarek (jeśli wolimy nosić zegarek pod ochraniaczem) czy dłuższy mankiet pozwalający chronić przed chłodem także dłonie. Ochraniacze kompresyjne często łączą w sobie funkcje opaski z uciskiem oraz ochraniacza zapobiegającego wychłodzeniu mięśni.

Wybierając ochraniacze kompresyjne warto zwrócić uwagę na materiał – poliester jest dobrym materiałem, jednak lepsze właściwości dla kompresji zapewniają poliamid i polipropylen. Jeśli zależy nam na wysokim stopniu ochrony przed mikrourazami, warto postawić na lepsze gatunkowo materiały, jakie oferują producenci opasek kompresyjnych. W sklepie Addnature.pl znajdziecie zróżnicowaną gamę produktów z dobrych tkanin.