Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Biwak z rodziną - Cieszcie się latem wśród natury

Camp

223 Produkty
Camp

Camp

Historia marki C.A.M.P. (Conception of Articles for Mountaineering Made in Premana) rozpoczęła się w 1889 roku we włoskiej miejscowości Premana w Alpach. Prawie 30 lat od powstania rodzinne przedsiębiorstwo zaczęło produkować techniczne wyposażenie do wspinaczki górskiej. Marka CAMP sprzedaje swoje produkty w ponad 65 krajach na całym świecie i słynie ze swej historii, innowacji, jakości oraz zaangażowania w górski styl życia.

Sortuj
 
Strona 1 z
4

CAMP – sprzęt wspinaczkowy

Camp ekspresy wspinaczkowe

Historię CAMP zapoczątkował w 1889 roku Nicola Codega, prowincjonalny kowal z Premany (miasta wysuniętego daleko na północ Włoch, z silnymi tradycjami wspinaczkowymi). Początkowo jednoosobowa działalność gospodarcza Codegi skupiała się jedynie wokół sprzętu z kutego żelaza, jednak dzięki gwałtownemu rozwojowi wspinaczki w okresie międzywojennym oraz zaawansowanej kooperacji z takimi osobami jak bracia Lowe czy Riccardo Cassin, CAMP znacznie rozszerzył spektrum produkowanego sprzętu. Obecnie firma w dalszym ciągu spoczywa w rękach spadkobierców Nicoli Codegi i jest uznawana za jednego z największych producentów sprzętu wspinaczkowego na świecie. Tym co wyróżnia i zawsze wyróżniało włoską markę jest podejście do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i wytyczania trendów – oparte w znacznej mierze na zdaniu i podpowiedziach zarówno wirtuozów alpinizmu, jak i zwykłych wspinaczy. Główną ideą CAMP jest produkcja na szeroką skalę najwyższej jakości sprzętu – od wspinaczy, dla wspinaczy.

Produkty CAMP

Na chwilę obecną produkty CAMP przynależą do dwóch oddzielnych kategorii – Outdoor i Safety. Grupa Safety to sprzęt dedykowany pracom wysokościowym, arborystyce i dostępowi linowemu (m.in. pełne uprzęże, przyrządy zjazdowe, bloczki czy też atestowane kaski).

Do produktów Outdoor przynależy praktycznie pełna gama sprzętu wspinaczkowego, jakiego może potrzebować każdy wspinacz. Największą popularność marce CAMP przysporzyły takie produkty jak:

Czekany wspinaczkowe Jedne z pierwszych na świecie produkowanych seryjnie czekanów. Obecnie w ofercie CAMPA znajdują się zarówno modele techniczne (z mocno wykrzywionym styliskiem oraz cofniętym chwytem) jak i typowo turystyczne.
Raki Podobnie jak z czekanami, raki CAMP dedykowane są tak najbardziej technicznym przejściom, jak i prostej turystyce lodowcowej.
Uprzęże Typowo sportowe (minimalistyczne), tradycyjne (w pełni regulowane, z ergonomicznymi szpejarkami) oraz skialpinistyczne (ultra-lekkie, umożliwiające szybki dostęp bez ściągania butów).
Sprzęt do asekuracji tradycyjnej Wysokiej jakości kości wspinaczkowe oraz unikalne Tricamy i Ballnuty (doskonałe wszędzie tam, gdzie asekuracja jest nadzwyczaj wymagająca).
Karabinki Pełny przekrój karabinków: stalowe, aluminiowe; HMS, owalne; zakręcane, automatyczne i niezakręcane.
Ekspresy Zarówno sportowe (na grubszych taśmach nylonowych – pomocne przy patentowaniu) jak i górskie (na dłuższej taśmie z ultra-lekkiej dyneemy).
Taśmy Taśmy wykonane z nylonu oraz z dyneemy. CAMP produkuje także nietypową lonżę daisy chain, której specyficzne przeszycie pozwoliło osiągnąć pełną wytrzymałość na każdej z pętli (co w znacznym stopniu eliminuje ryzyko niepoprawnego wpięcia).
Kaski Osobne modele dedykowane wspinaczce sportowej, górskiej oraz skialpinizmowi.

Marka Cassin, deklaracja Lightweight oraz seria Essentials

Produkty CAMP wchodzące w skład marki Cassin (na cześć jednego z najwybitniejszych wspinaczy na świecie, który miał ogromny wpływ w rozwój CAMP) należą do najbardziej zaawansowanych projektów włoskiej firmy. Marka Cassin została pierwotnie założona przez samego Riccardo, jednak została przejęta w przyjacielskiej atmosferze przez CAMP w 1997 roku. Produkty Cassin obejmują m.in. czekany z serii X, raki Blade Runner oraz Alpinist a także zaawansowany technologicznie sprzęt do hakówki (haki, drabinki, copperheady).

Kolejną podkategorią godną uwagi jest seria Essentials. Należą do niej kurtki, spodnie, namioty, śpiwory i plecaki, które nie tylko są nadzwyczaj lekkie, ale charakteryzują się także niebywałą kompresyjnością i przemyślanym designem. W praktyce oznacza to, że niezależnie od planowanego przedsięwzięcia, mając na wyposażeniu jakikolwiek produkt Essentials, nie musisz się zastanawiać dwa razy przy planowaniu ekwipunku – spakowanie go będzie odczuwalne w marginalnym stopniu, a prędzej czy później z pewnością docenisz walory kurtki przeciwdeszczowej czy też komfortowo przespanej nocy w ciepłym śpiworze.

Niezależnie od tego, czy produkt należy finalnie do marki Cassin, znajduje się w gronie Essentials, lub nie jest przypisany do jakiejkolwiek dedykowanej kategorii, wszystkie rzeczy sygnowane logiem CAMP – oprócz wysokiej jakości – charakteryzuje niska masa. Firma CAMP oficjalnie głosi, że postęp w sprzęcie wspinaczkowym powinien iść w kierunku coraz niższej wagi (przy zachowaniu wszelkich standardów wytrzymałości), która jest kluczowa do sprawnego przemieszczania się w technicznym terenie. Rola produktów Light&Fast na przestrzeni ostatnich kilku lat dla wielu wybitnych wspinaczy stała się rzeczą absolutnie priorytetową. Wyścig zbrojeń pomiędzy wiodącymi producentami sprzętu wspinaczkowego toczy się o każdy gram i obecnie powszechnie uważa się, że nie jest to moda skierowana jedynie w kierunku najbardziej zasłużonych wspinaczy. Najlepszym przykładem jest flagowy czekan techniczny X-Dream, produkowany pod marką Cassin. W odniesieniu do bezpośredniej konkurencji ma on przewagę średnio nawet ponad 100 gramów na jednym narzędziu. O ile po wzięciu do ręki w sklepie różnych modeli popularnych dziab różnica ta może się nam wydawać nieznaczna, biorąc pod uwagę, że na jednym standardowym wyciągu lodowym możemy być zmuszeni zamachnąć się nimi nawet kilkaset razy, sprawa nabiera zupełnie innego wydźwięku. Minimalizowanie wagi sprzętu to nie jest jedynie kwestia komfortu, ale także szybkości, a tym samym bezpieczeństwa. Zwłaszcza w środowisku o charakterze górskim, gdzie różnica skończenia drogi godzinę później niż zakładaliśmy wiąże się z koniecznością przeprowadzenia serii zjazdów po zmierzchu…

Produkty CAMP w sklepie Addnature.pl

Firma CAMP jest przedsiębiorstwem z bogatą tradycją, któremu zaufała niezliczona liczba wspinaczy na całym świecie. Najlepszym poświadczeniem jakości włoskiej marki jest jej powszechne występowanie zarówno wśród profesjonalistów, jak i zupełnych amatorów sportów związanych ze wspinaniem. Decydując się na jakikolwiek produkt opatrzony logiem CAMP możemy mieć pewność, że otrzymamy produkt ergonomiczny, lekki a przy tym bezkompromisowo wytrzymały. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą marki CAMP w internetowym sklepie Addnature.plMasz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy, kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Zadowoleni klienci
Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
Wyślij do nas wiadomość tutaj.