Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Biwak z rodziną - Cieszcie się latem wśród natury

Climbing Technology

172 Produkty
Cena w zł
Opinie klientów
Kolor
 • 21
 • 7
 • 3
 • 18
 • 21
 • 52
 • 1
 • 1
 • 36
 • 0
 • 13
 • 38
 • 15
 • 2
 • 7
 • 8
 • 19
 • 5
 • 0
Climbing Technology

Climbing Technology – specjalista od wspinaczki

Climbing Technology to włoskie przedsiębiorstwo z 30-letnim doświadczeniem w produkcji wyposażenia wspinaczkowego. Tajemnicą sukcesu firmy Climbing Technology jest doświadczenie zespołu oraz ciągłe poszukiwanie najnowszych trendów. Wieloletnie doświadczenie w rozwoju produktów do wspinaczki górskiej sprawia, że marka uchodzi za specjalistę w zakresie akcesoriów do wspinaczki i wędrówki.

Sortuj
 
Strona 1 z
4

Sprzęt wspinaczkowy Climbing Technology

Climbing Technology jest włoską firmą należącą do grupy Aludesign SpA. CT posiada 30 lat doświadczenia na rynku sprzętu wspinaczkowego i jest jedną z najbardziej prężnie rozwijających się marek. Wymiernym poświadczeniem pozycji Climbing Technology wśród największych producentów jest jej popularność na naszym rodzimym rynku. Co stoi za renomą CT? Przede wszystkim stosunek jakości do ceny. Jakość kojarzy się nam z luksusem, a ten nierzadko utożsamiany jest z górnym przedziałem ceny produktu. Nie jest to na szczęście reguła, czego najlepszym przykładem jest właśnie włoski producent sprzętu wspinaczkowego. Climbing Technology od samego początku stawiało zarówno na sprawdzone rozwiązania, jak i na rozwój zupełnie nowych technologii. Decydując się na zakup jakiegokolwiek produktu CT, możemy mieć pewność, że otrzymamy sprzęt z górnej półki.

Climbing Technology

Produkty Climbing Technology

Siedziba Climbing Technology mieści się w Bergamo – rejonie o silnych tradycjach wspinaczkowych. To właśnie tam, w filii o powierzchni 6000 metrów kwadratowych powstają nowe pomysły, patenty i pierwsze testy innowacyjnych produktów. CT zajmuje się produkcją i wdrażaniem produktów dla dwóch różnych kategorii: Outdoor i Professional. Pierwsza z nich obejmuje wszelkie aktywności związane z rekreacją w górach – wspinaczki, alpinizmu, via ferrat i działaniom speleologicznym. Druga z kolei pokrywa specjalistyczne zapotrzebowanie dostępu linowego, w tym prac na wysokości, arborystyki i ratownictwa.

Sprzęt wspinaczkowy Climbing Technology

Climbing Technology oferuje pełny przekrój sprzętu niezbędnego do pokonywania pionowych trudności. Są to między innymi:

 • Uprzęże CT – zarówno w pełni regulowane (uniwersalne), jak i typowo sportowe (znacznie lżejsze, ale i mniej komfortowe). Ponadto dla dzieci i osób o specjalnych potrzebach przewidziane są modele pełne i piersiowe.
 • Ekspresy CT – karabinki połączone taśmą. Climbing Technology oferuje tak sportowe, jak i górskie ekspresy (na długiej taśmie z lekkiej dyneemy). Ponadto w ofercie włoskiego producenta są także ekspresy z mailonem (specjalnym karabinkiem zakręcanym na stałe), które są powszechnie wykorzystywane na sztucznych obiektach wspinaczkowych.
 • Karabinki CT – zakręcane (w tym automatyczne) i niezakręcane. Niektóre karabinki HMS Climbing Technology zostały wyposażone w autorski patent zapobiegający rotacji karabinka w łączniku (specjalny aluminiowy pałąk).
 • Przyrządy asekuracyjne CT – oprócz tradycyjnych przyrządów (kubków i ósemek) CT wprowadził na rynek innowacyjny przyrząd wielofunkcyjny ze wspomaganiem hamowania – Click Up. Produkt ten, dzięki intuicyjnej funkcjonalności i zwiększonemu poziomowi bezpieczeństwa względem tradycyjnych przyrządów, otrzymał bardzo dobre recenzje w środowisku wspinaczkowym. Nacisk użytkowników podyktowany popularnością przyrządu sprawił, że Climbing Technology opatentowało także rozszerzoną wersję o możliwość asekuracji na dwóch żyłach – Alpine Up.
 • Kaski CT – jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia każdego wspinacza. Kaski wspinaczkowe Climbing Technology odznaczają się nie tylko pożądanym stopniem ochrony głowy, ale także komfortem i ciekawą stylistyką.
 • Pętle i taśmy CT – o różnych długościach i przeznaczeniu (tak z poliamidu, jak i z dyneemy).
 • Liny CT – stosunkowo nowa linia produktów włoskiego producenta. Do wspinaczki sportowej przewidziane są dwa zupełnie różne modele: Route i Crag.

Route to lina podwójna (połówkowa) o średnicy 8.2 mm. Jest to uniwersalny produkt, który sprawdzi się zarówno podczas tradycyjnej wspinaczki w skałach, jak i podczas ambitnych przejść wysokogórskich.

Crag to z kolei klasyczna lina sportowa o średnicy 9.4 mm. Stosunkowo mały obwód z pewnością zostanie doceniony podczas trudnych i długich przejść o skomplikowanym przebiegu.

 • Sprzęt zimowy CT – raki i czekany, które cieszą się u nas szczególną popularnością. Climbing Technology oferuje sprzęt dedykowany zarówno turystyce górskiej, jak i bardziej technicznym przedsięwzięciom (wspinaczka w mixcie, lodzie).
 • Kości, friendy, haki CT – zaawansowane technologicznie produkty służące do asekuracji przy tradycyjnych przejściach. Niezbędne wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi wspinacza na własnej.
 • Sprzęt do via ferrat CT – zaprojektowany specjalnie do pokonywania żelaznych perci. Jest to szczególnie popularna forma aktywności spędzania czasu wolnego w krajach alpejskich – gwarantuje niezapomniane przeżycia przy względnie łatwej dostępności i niskim wymaganiom techniczno-fizycznym. Lonże z absorberem CT należą do jednych z najbardziej popularnych na europejskim rynku.

Dostęp linowy Climbing Technology

Oprócz sprzętu dedykowanemu typowo wspinaczkowym aktywnościom, Climbing Technology od lat wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania z zakresu dostępu linowego. Są to między innymi specjalistyczne uprzęże (różniące się od sportowych poziomem komfortu przy długotrwałym wiszeniu), liny statyczne i przyrządy służące do auto-asekuracji, podchodzenia i zjazdów.

Climbing Technology – kwestia bezpieczeństwa

Włoski producent sprzętu wspinaczkowego odznacza się bardzo wygórowanymi standardami bezpieczeństwa względem swoich użytkowników. Każdy, kto zdecyduje się na inwestycję w produkt sygnowany logiem CT może być pewny, że otrzyma produkt nie tylko spełniający surowe wymagania CE (ISO 9001 oraz ISO 14001) oraz wytyczne niezależnej organizacji UIAA (International Climbing and Mountaineering Federation), ale także w pełni przetestowany w praktyce i poddany zaawansowanym testom w skrajnie niekorzystnych warunkach.

Sprzęt Climbing Technology w sklepie Addnature.pl

Poruszając się w trudnym terenie wysoko nad ziemią (niezależnie od tego, czy robimy to rekreacyjnie czy też zawodowo) jednym z absolutnie podstawowych czynników odpowiadających za nasz komfort jak i bezpieczeństwo jest sprzęt, z którego korzystamy. Decydując się na produkty zaprojektowane i stworzone od podstaw przez włoską markę Climbing Technology możemy mieć pewność, że otrzymujemy produkt z najwyższej półki – rozwiązania CT są nie tylko w pełni bezpieczne ale też znacznie podnoszą komfort każdej aktywności związanej ze wspinaczką. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklep Addnature.plMasz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy, kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Zadowoleni klienci
Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
Wyślij do nas wiadomość tutaj.