Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Nowe szlaki wzywają! - Ruszaj w plener, przygoda czeka
Niestety, ale ten produkt został wyprzedany. Z przyjemnością poinformujemy Cię, gdy będzie znów dostępny. Proszę zostawić swój adres e-mail.
Edelrid

Edelrid Starling Pro Dry Half Rope 8,2mm x 60m, zielony

ID: 478260
675 zł
419 zł
- 37%
Zawiera podatek VAT, darmowa wysyłka
Brak w magazynie
Chcę być informowany, gdy ten artykuł będzie znów dostępny.

Przenieś do Ulubionych
  • 30 dni na zwrot towaru
  • Darmowa wysyłka od 399 zł,-6
  • 50.000 Produktów 500 Marek
Szczegóły produktu

Opis tego produktu został przetłumaczony automatycznie. Za ewentualne błędy przepraszamy.

Solidna lina połowiczna o doskonałych właściwościach jezdnych i doskonałym stosunku ceny do jakości. Idealna lina do wprowadzenia do techniki pół-liny.

Na linię
Najnowsze technologie i najbardziej wyrafinowane procesy wykończeniowe charakteryzują liny Pro Line. Łączą one w sobie minimalną wagę i małą średnicę z trwałością i najlepszą obsługą.

Pro Dry
Liny nieprzetworzone mogą wchłonąć do 50% swojej masy własnej w wodzie. Takie liny stają się niezwykle ciężkie, gdy są mokre, niewygodne w obsłudze i mogą zamarznąć w zimnych warunkach. Ponadto tracą znaczną część swojej rezerwy bezpieczeństwa. Pro Dry to nowo opracowany proces wykańczania, który dokładnie przeciwdziała tym problemom. W tym procesie wykończeniowym, przędze rdzeniowe są w pierwszym etapie impregnowane. Po zakończeniu procesu oplatania gotowa lina (rdzeń i oplot) jest ponownie impregnowana. Impregnat jest następnie utrwalany termicznie. Rezultatem jest lina, która jest trwale wodoodporna i odporna na zabrudzenia. Liny schną szczególnie szybko, w wilgotnych warunkach nie mają prawie żadnego przyrostu masy i nie mogą łatwo zamarznąć w niskich temperaturach otoczenia. Ze względu na niską absorpcję wody wynoszącą 1-2% według testu UIAA Water Repellent, liny Pro Dry prawie nie tracą swoich właściwości w mokrych warunkach i dlatego oferują wysokie rezerwy bezpieczeństwa nawet w mokrych warunkach.

Test wodoszczelności UIAA
Test hydrofobowy UIAA jest metodą badawczą opracowaną przez UIAA do pomiaru właściwości hydrofobowych lin. W pierwszym etapie tego badania, próbka poddawana jest mechanicznemu ścieraniu na całej swojej powierzchni. Ma to na celu symulację ścierania, jak to ma miejsce w praktyce, gdy jest ono stosowane w skałach i lodzie. Następnie badana próbka jest nawadniana określoną ilością wody (2l/min) przez 15 minut zgodnie ze znormalizowaną procedurą. Badana próbka jest ważona przed i po nawadnianiu. Różnica masy między suchą i mokrą próbką badawczą jest następnie obliczana jako procent. Ilość wchłoniętej wody nie może przekraczać 5% masy badanej liny. Liny, które spełniają te wymagania mogą być oznaczone jako hydrofobowe UIAA.

Osłona termiczna
Thermo Shield jest używany przez EDELRID od ponad 20 lat. Jest to proces wykończenia termicznego, w którym skurcz przędzy rdzeniowej i powłokowej jest równomierny i trwały. Gwarantuje to jednolite zachowanie się poszczególnych przędz między sobą. Rezultatem tego jest dobrze znana giętkość lin EDELRID.

Bluesign Product
Szarotka alpejska jest pierwszym producentem lin na świecie, któremu udało się zapewnić, że jej liny spełniają rygorystyczne normy bluesign. Norma ta gwarantuje, że w całej produkcji Państwa lin - od pojedynczych włókien poliamidowych do impregnacji - oszczędzane są zasoby, unika się zanieczyszczeń i stosuje się najbardziej przyjazne dla środowiska technologie. Z wielkim entuzjazmem i pasją Edelrida udało się to osiągnąć - i może powiedzieć z czystym sumieniem, że jej liny są czyste.

Dodatkowe informacje

  • Wytrzymały na wodę i zabrudzenia dzięki wyposażeniu Pro Dry
  • Wygodna obsługa dzięki obróbce termicznej
Cechy specjalne

bluesign PRODUCT

Bluesign Product identifies consumer products that have been tested by the independent body bluesign and comply with the bluesign CRITERIA. Aspects such as consumer safety, manufacturing with the least possible impact on people and the environment, and the responsible use of resources are anchored in the bluesign CRITERIA.
Wyposażenie
Wymiary
Grubość liny: 8.2 mm
Długość liny: 60 m
Waga liny: 2820 g
Wydłużenie statyczne liny: 9.3 %
Wydłużenie dynamiczne liny: 29 %
Materiał
Osłona: 36  %
Płeć
Unisex
Rok produkcji
2020
Numer produktu
478260
Video
Opinie klientów
Pomóż innym w podjęciu decyzji i bądź pierwszym klientem, który oceni ten produkt!

Masz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy, kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Zadowoleni klienci
Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
Wyślij do nas wiadomość tutaj.