Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Biwak z rodziną - Cieszcie się latem wśród natury
adidas five ten

adidas Five Ten

Five Ten - Brand of the Brave
adidas five ten
Adidas Five Ten produkuje funkcjonalne obuwie dla nieustraszonych poszukiwaczek i poszukiwaczy przygód. Jako członek outdoorowej rodziny adidas, marka korzysta z wieloletniego doświadczenia w tej dziedzinie i rozwija specjalistyczne obuwie do sportów wyczynowych, takich jak wspinaczka, kolarstwo górskie, bieganie przełajowe i inne sporty górskie. Szczególną uwagę zwraca się na przyczepność obuwia w poszczególnych obszarach zastosowania, by połączyć to z innowacjami technologicznymi, komfortem noszenia i wzornictwem w spójna całość. Podsumowując: adidas Five Ten dąży konsekwentnie do stworzenia najlepszego sportowego obuwia na świecie.

Najpopularniejsze kategorie od five ten

Wiadomości z five ten

adidas Five Ten

117 Produkty
Cena w zł
Opinie klientów
Marka
 • 115
 • 2
Kolor
 • 84
 • 6
 • 8
 • 24
 • 7
 • 12
 • 1
 • 1
 • 4
 • 2
 • 5
 • 2
 • 19
 • 3
 • 3
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Sortuj
 
Strona 1 z
3

Buty wspinaczkowe i do boulderingu Five Ten

Wspinaczka skalna jest relatywnie młodą dyscypliną, której początki sięgają przełomu XIX i XX wieku. Dawniej traktowana była jako swoisty trening przed poważniejszymi zmaganiami w górach wysokich; wstęp do wielkiej przygody w Alpach, Andach czy też Himalajach. Prekursorzy wspinali się w ciężkich, wysokich butach wysokogórskich, które pozwalały wprawdzie na stabilną pracę nóg w łatwym terenie, ale na trudniejszych drogach odznaczały się brakiem precyzji oraz „czucia” skały. Wraz ze stale rosnącymi trudnościami dróg, rosła także potrzeba na bardziej zaawansowane technologicznie obuwie. Po erze ciężkich butów ze skóry licowej przyszła pora na tenisówki, których miękka guma zapewniała znacznie lepsze właściwości tarciowe oraz czucie stopni. Pozwoliło to w dużym stopniu na przesunięcie górnej granicy trudności jakie pokonywały nowe pokolenia wspinaczy, ale potencjał buta wspinaczkowego w dalszym ciągu pozostawał niewykorzystany.

Buty wspinaczkowe Five Ten

Prototypem butów wspinaczkowych, które do pewnego stopnia przypominały obuwie zgodne z dzisiejszymi standardami, były m.in. eksperymenty Pierre Alaina i Edmondo Bourdonneau, którzy nazywali swoje produkty własnymi inicjałami. Popularne modele PA oraz EB możemy dzisiaj z łatwością znaleźć na większości archiwalnych zdjęć wspinaczkowych z lat 50-70 ubiegłego wieku.

Popularyzacja wspinaczki sportowej w latach 80. sprawiła, że sprzęt asekuracyjny nie stanowił dłużej głównej przeszkody do wyznaczania nowych stopni trudności. Wspinanie sportowe przestało być sportem ekstremalnym, a wspinacze mogli się skupić na samej technice ruchu i rozwijaniu specyficznych cech motorycznych. Według wielu ekspertów, w stałym przesuwaniu granic mógł pomóc tylko jeden czynnik – buty wspinaczkowe. Prawdziwą rewolucją na rynku obuwia przeznaczonego do pokonywania skalnych trudności okazał się model Fire od hiszpańskiego producenta Boreal, który został wypuszczony na rynek w 1982 roku. W tamtym okresie alternatywa praktycznie nie istniała i był on tym samym pożądany przez bez mała wszystkich wspinaczy europejskich. Z kolei po drugiej stronie oceanu, w parku narodowym Yosemite trend wspinania sportowego dopiero co rozkwitał…

Ówczesna gospodarka nie zakładała produkcji na skalę masową oraz swobodnego przepływu produktów na całym świecie, tak też wspinacze z Ameryki Płn. mieli niemały problem z wejściem w posiadanie słynnych Boreali Fire. Rozwiązaniem okazała się myśl amerykańskiego wspinacza, naukowca i wizjonera – Charlesa Cole’a.

Charles był wspinaczem, który wierzył, że buty wspinaczkowe robią ogromną różnicę i stale dążył do opatentowania nowych rozwiązań. Współpracując z wybitnymi specjalistami nauk chemicznych, poszukiwał odpowiedniej receptury, która dała by mu gumę doskonałą – zarówno przyczepną, jak i odporną na szybkie ścieranie. Jednym z pierwszych owoców jego pracy było założenie firmy Five Ten oraz produkowanie na szeroką skalę pierwszego buta podejściowegoFive Tennie. But ten był przeznaczony do sprawnego przemieszczania się pod ścianę, wspinaczki w łatwym terenie oraz zejścia do podnóża góry po całodziennej akcji. Wyglądem przypominał pospolite tenisówki, ale miał zaimplementowaną zaawansowaną technologicznie podeszwę o roboczej nazwie Stealth®. Ze względu na niskie gabaryty oraz ponadprzeciętną przyczepność, wspinacze natychmiast pokochali model Tennie i z niecierpliwością zaczęli wyglądać nowości Five Tena. Odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie był pełnoprawny but wspinaczkowy the Vertical, który pod wieloma względami przypominał słynne Fire od Boreala. Model ten jednak okazał się nie tylko konkurencyjny, ale według magazynu Rock & Ice i wielu wybitnych sportowców, najlepszy w swojej kategorii.

Fenomen gumy Stealth®

Przez bardzo długi okres, Five Ten ze swoją wybitnie przyczepną podeszwą nie miał sobie równych. Działo się tak dlatego, że guma jest niemożliwą do skutecznej analizy i odtworzenia substancją, przez co innym firmom było skrajnie trudno skopiować finalny produkt. Najbardziej wybitne osoby ze wspinaczkowego świata nawiązywały współpracę z kalifornijską marką, by przy użyciu ich butów przesuwać poprzeczkę trudności coraz to nowszych dróg. Do grona elitarnych wspinaczy, którzy kreowali nowe karty historii należeli lub nadal należą takie postaci, jak: Steph Davis, Todd Skinner, Sean Villanueva O’Driscoll, Jimmy Web, Shauna Coxey oraz wielu innych, z których większość uważa gumę Five Tena za bezkonkurencyjną opcję na obecnym rynku.

W stałej produkcji są dzisiaj 4 różne rodzaje gumy Stealth®. Każda z nich spełnia szereg innych funkcji i są one dla siebie wzajemnie doskonałym uzupełnieniem:

Stealth C4® Najpopularniejszy rodzaj podeszwy, który zapoczątkował popularność Five Tena. Pomimo upływu lat, formuła C4 pozostaje bez zmian – znajduje się pośrodku skali sztywności, dzięki czemu doskonale spisze się zarówno na mikro-krawądkach, jak i przy wspinaniu „na tarcie”.
Stealth Onyxx® Najsztywniejsza guma Five Tena. Niezastąpiona przy długich drogach, na których wsparcie dla stopy ma pierwszorzędne znaczenie. Stosowana także w butach dla początkujących, by odciążyć nieprzyzwyczajone do wysiłku mięśnie stóp.
Stealth Hf® Guma stosowana w najbardziej agresywnych modelach Five Tena – Blackwing, Dragon oraz Team 5.10. Doskonały wybór do skrajnie trudnych bulderów, jak i dłuższych dróg w przewieszeniu.
Stealth MI6® Tajna broń Five Tena. Najbardziej miękka, a zarazem najbardziej przyczepna guma na rynku. Stworzona do pokonywania najtrudniejszych przystawek bulderowych na świecie.

Buty wspinaczkowe Five Ten

Five Ten oferuje pełną gamę produktów, które zadowolą każdego wspinacza: od stawiających pierwsze kroki w skale po najbardziej zaawansowanych zawodników. Najpopularniejszą rodziną obuwia Five Ten jest legendarne Anasazi, w skład której wchodzą takie modele jak Pink, Bianco czy też Moccasym. Buty wspinaczkowe Five Ten to nie tylko doskonała receptura podeszwy, ale także przemyślane z punktu widzenia fizjonomii stopy i mechaniki ruchu konstrukcje. Większość butów wspinaczkowych zaprojektowanych w firmie Charlesa Cole’a tworzona jest z syntetycznej Cowdury®, która obok komfortu gwarantuje nam także to, że cholewka się zanadto nie rozciągnie. Poza tym godna wzmianki jest unikalna konstrukcja pięty, która umożliwia skuteczne haczenie oraz optymalnie stabilizuje stopę.

Buty Five Ten w sklepie Addnature.pl

Buty wspinaczkowe są jednym z najbardziej istotnych elementów wyposażenia wspinacza, który potrafi stanowić o różnicy pomiędzy poprowadzeniem swojej najtrudniejszej drogi, a kolejnym odpadnięciem. Oferta Five Tena skierowana jest do wszystkich entuzjastów pionowego świata. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty Addnature.pl.Masz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy, kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Zadowoleni klienci
Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
Wyślij do nas wiadomość tutaj.