Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY
Grivel – tradycja od 1818 roku
Firma Grivel słynie z wysokiej jakości produktów przeznaczonych do wspinaczki. Przedsiębiorstwo korzysta z prawie 200 lat doświadczenia. Doskonałe połączenie tradycji i innowacji gwarantuje najlepsze wyposażenie!

Grivel

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Sprzęt wspinaczkowy Grivel

Wysokiej jakości, testowany i bezpieczny sprzęt wspinaczkowy jest podstawą przygotowania do jakichkolwiek przygód alpinistycznych. Bez względu na doświadczenie użytkownika, jego ostrożność, doskonałą znajomość terenu czy umiejętność przewidywania różnych sytuacji niebezpiecznych, bez właściwego kasku, raków, czekanów czy nawet prostych, ale solidnie wykonanych karabińczyków, trudno mówić o bezpieczeństwie wspinaczki. Grivel, jedna z najstarszych marek tworzących sprzęt wspinaczkowy. Z jej wyposażenia korzystają na co dzień nawet najbardziej doświadczeni alpiniści zdobywający najwyższe szczyty świata. Sprawdź ofertę producenta w sklepie Addnature.pl.

Czekan Grivel

Grivel: sprzęt wspinaczkowy i alpinistyczny z wieloletnią historią

Zdecydowanym atutem włoskiego producenta, wyróżniającym go na tle konkurencji na rynku ogólnoświatowym jest fakt, że za każdym produktem i projektem marki stoi historia sięgająca aż 1818 roku. To wtedy, w małej włoskiej miejscowości powstał pierwszy czekan odpowiadający na potrzeby ówczesnych alpinistów. Wraz z postępem samego sportu, rozwojem firmy, a także pojawianiem się kolejnych standardów bezpieczeństwa i coraz wyższych wymagań użytkowników, Grivel znacząco poszerzył swoją ofertę sprzętu wspinaczkowego oferując dziś produkty niezbędne do właściwego przygotowania się na każdą wyprawę alpinistyczną.

Ponad 190 lat tradycji i obecności na rynku zapewniły marce Grivel niepowtarzalną okazję do obserwacji rozwoju wspinaczki profesjonalnej i amatorskiej oraz przyjęcie pozycji lidera rynku, który ma szansę na tworzenie produktów odpowiadających potrzebom użytkownika. Od pierwszych raków z przednimi zębami do wspinania się przodem do ściany na najbardziej stromych zboczach, Grivel towarzyszył alpinistom w zdobywaniu nowych szczytów i zapewnianiu im bezpieczeństwa oraz dynamiki ruchu na trasie. To właśnie raki Super Leggero Grivel, ważące zaledwie 360 gram na całą parę, pozwoliły zdobyć po raz pierwszy szczyty Mount Everest, K2 oraz Kangchenjungi.

Raki wspinaczkowe, czekany i wyposażenie wspinaczkowe Grivel

W ofercie Grivel w Addnature.pl znajdziesz wysokiej jakości sprzęt, który został przystosowany do pracy w górach, także w trudnych warunkach. Producent specjalizuje się w wysokiej jakości rakach oraz czekanach, dopasowanych do potrzeb początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników, ale też specjalistów wymagających od sprzętu największej użyteczności. Producent mocno zróżnicował swoją ofertę czekanów, dzięki czemu znacząco ułatwią zarówno wspinaczki turystyczne i poruszanie się po zaśnieżonych szlakach, jak i czekany lodowe, niezbędne do zdobywania szczytów zimą.

Budując podstawowe wyposażenie do wspinaczki, Grivel nie poprzestaje na bazowym sprzęcie wspierającym poruszanie się po śniegu i lodzie. Dla zapewnienia bezpieczeństwa na każdym etapie podróży, w ofercie marki pojawiają się także solidne kaski wspinaczkowe, chroniące głowę m.in. przed spadającymi kamieniami, śniegiem czy lodem, karabińczyki, ekspresy, uprzęże, plecaki na linę, kijki, oraz śruby lodowe.

Dlaczego Grivel?

Niezależnie od rodzaju sprzętu, jakiego potrzebujesz i swojego doświadczenia na trasach, po jakich zamierasz się wspinać, z wyposażeniem wspinaczkowym Grivel możesz liczyć na trwałość, wysoką jakość wykonania i ergonomię pracy opracowywaną na podstawie wieloletnich doświadczeń najlepszych wspinaczy na świecie. Grivel nieustannie współpracuje ze swoimi specjalistami, ale także zawodowymi alpinistami, starając się udoskonalać sprawdzone modele swoich produktów lub tworzyć zupełnie nowe rozwiązania odpowiadające oczekiwaniom użytkownika.

Materiały wykorzystywane do tworzenia raków, czekanów i pozostałego sprzętu wspinaczkowego Grivel przechodzą liczne testy wytrzymałościowe, otrzymując homologację według obowiązujących standardów bezpieczeństwa. Stosowana w czekanach stal twardowana gwarantuje dodatkowo lekkość całej konstrukcji, co zdecydowanie ma swoje plusy – sprzęt jest wytrzymały, ale niezwykle lekki, a każdy dodatkowy kilogram wagi na trasie wspinaczkowej to przecież ogromne utrudnienie.