Addnature testuje:
Kurtka i Buty
Salomon Outline GTX

Addnature testuje:
Kurtka i Buty
Salomon Outline GTX

Addnature testuje

Kiedy nasi koledzy i koleżanki z pracy planują ekscytujące wycieczki, wspieramy ich jak tylko możemy. Marthe z naszego zespołu SEO jest zawsze gotowa na ekstrawaganckie wycieczki. Ten rok nie był wyjątkiem. Tym razem za cel obrała sobie Europę Wschodnią, rozpoczynającą się w Mołdawii, wiodącą przez Karpaty aż do Kijowa – na rowerze i pieszo. Intensywnym testom zostały poddane buty Salomon Outline i dopasowana kurtka przeciwdeszczowa Outline.   

Ten niezwykle wygodny, lekki i szykowny duet świetnie sprawdzi się na wędrówki i do jazdy na rowerze

Marthe Lem

Kurtka i buty Salomon Outline. Pierwsze wrażenie:

Na moją wyprawę potrzebowałem lekkich butów, w których też można chodzić po łatwym terenie, zwiedzać miasta, a także jeździć na rowerze. Salomon Outline wydawał się idealnym wyborem. Wybrałam jeden rozmiar większy (38 2/3 zamiast 38), aby móc założyć grubsze skarpety, gdy zrobi się chłodniej oraz by mieć wystarczająco dużo miejsca w bucie na stromych zejściach. Już po pierwszych krokach w tym obuwiu poczułam, że to był właściwy wybór.

Również w przypadku kurtki przeciwdeszczowej Salomon Outline zdecydowałem się na jeden rozmiar większy (L zamiast M), bym mogła założyć pod kurtkę dodatkowe warstwy – w razie, gdyby niespodziewanie się ochłodziło – i oczywiście, by mieć większą swobodę ruchu na rowerze. Jak się spodziewałam, rękawy były trochę dłuższe, ale w talii leżała lepiej niż oczekiwałam. Jest bardzo stylowa. I do tego jest miękka i lekka.

2019-Test-Addnature-Rower

Test praktyczny: Z rowerem i namiotem do Mołdawii i przez Ukrainę

Przy tak zróżnicowanej pogodzie było wiele okazji, by sprawdzić produkty Salomona.

Kurtka Outline towarzyszyła mi podczas wędrówki po Karpatach, na spacerze po Chissinau i regularnie na rowerze, gdy było zimniej, padał deszcz lub wiał silny wiatr. Nieważne jak mocno padało, kurtka nie przemakała i pozostawałam sucha, Na rowerze nie krępowała ruchów i skutecznie chroniła mnie przed wiatrem. Ta oddychająca warstwa utrzymywała mnie w cieple, a dobrze dopasowany kaptur zapewniał dodatkową ochronę. Kurtka Salomona jest również łatwa w czyszczeniu, ale niestety tylko ręcznie, w temperaturze do 30 stopni.

Uniwersalne buty Salomon Outline z membraną GORE-TEX i podeszwą Contagrip zdały egzamin zarówno w suchych, jak i mokrych warunkach. Nie tylko wyglądały bardzo dobrze, ale również nosiło się je bardzo wygodnie. Idealnie pasowały, chociaż wybrałam większy rozmiar niż zwykle. Ze względu na niską wagę prawie 580 g na parę były one idealnymi towarzyszami na naszych długich spacerach po miastach.

Kurtka i buty Salomon Outline. Moja ocena:

Podczas mojej wyprawy na Ukrainę i do Mołdawii buty i kurtka Salomona były idealnymi towarzyszami. Oba produkty przekroczyły moje najśmielsze oczekiwania.

Buty były tak wygodne i lekkie, że nosiłam je codziennie. To było bardzo miłe zaskoczenie. Dobrze trzymały się podłoża, utrzymywały stopy w suchości i nie uciskały – nawet przy pierwszym założeniu. Dobrą decyzją było zamówienie butów o rozmiar większych, inaczej byłyby one zbyt małe.

Kurtka sprawiła się na medal w deszczu, wietrze i zimnie. Kolejną dużą zaletą była niska waga i mały rozmiar po spakowaniu. Tę kurtkę przeciwdeszczową z nieco wyższej półki cenowej polecam każdemu, kto ceni sobie styl i funkcjonalność, szczególnie w przypadku umiarkowanych aktywności i temperatur.

Podstawowe fakty dotyczące wyprawy Marthe:

  • Czas trwania: 3 tygodnie
  • Osoby: ja i chłopak
  • Start: Chissinau (Mołdawia)
  • Meta: Kijów (Ukraina)
  • Dystans: 900 km
  • Wyposażenie specjalne: Rowery trekkingowe, namiot
  • Highlight wyjazdu: Karpaty
  • Aktywności: Jazda na rowerze, turystyka piesza, wycieczki po mieście

Impresje z wyprawy po Ukrainie i Mołdawii