Addnature testuje:
Casio Pro Trek Smart
WSD-F21HR

Addnature testuje:
Casio Pro Trek Smart
WSD-F21HR

Dziś już mało kto może się obyć bez elektroniki podczas outdoorowych aktywności. Lubimy wiedzieć, jak jesteśmy szybcy, jak daleko dotarliśmy, mierzymy puls, analizujemy dane. Takim wymaganiom współczesnego sportowca stawił czoła Casio – legendarny producent sportowych zegarków, ze swoim modelem Pro Trek Smart WSD-F21HR. A my poddaliśmy ten model testom praktycznym.

Testu podjął się Marcel – nasz manager kategorii, który miał zawsze więcej hobby niż czasu. W Addnature dba on o dobór asortymentu outdoorowego, a każdą wolną chwilę spędza aktywnie na świeżym powietrzu. Czy to na wędrówkach w górach, na skałkach, rowerze, nartach czy snowboardzie. Nie ma więc wątpliwości, że to właściwa osoba do przetestowania zegarka Casio PRO TREK SMART.

„Posiadam już poprzedni model i uważam, że jest świetny. Brakowało mi tylko możliwości pomiaru tętna. Byłem więc bardzo zadowolony, ze Casio wypuścił na rynek podobny smartwatch z tą funkcją.”

Nie ma znaczenia, czy podczas wędrówek, treningu na siłowni, codziennego życia czy wycieczek po mieście - ten zegarek jest świetnym towarzyszem i daje mnóstwo frajdy!

Pierwsze wrażenie

Artykuł został dostarczony w atrakcyjnym opakowaniu ze wszystkimi potrzebnymi akcesoriami. Zegarek sprawia wrażenie bardzo solidnego i dobrze wykonanego. Jednak średnica jego koperty jest duża i na mniejszej ręce może być niewygodny.

Wszystkie przyciski są łatwo dostępne, a wyświetlacz funkcjonuje bez zarzutu.

Smartwatch korzysta z map Google, które pozwalają na dobrą orientację w terenie, a obsługa samego zegarka jest intuicyjna i prosta. Superopcją jest konfiguracja każdego przycisku według uznania. Od włączenia zegarka po całkowitą personalizację zajęło mi to mniej niż 20 minut. Jednak nie chcąc się bawić we własne ustawienia, można w zasadzie korzystać z zegarka juz po 2 minutach.

Casio Pro trek smart czarny
Mapy offline

Test praktyczny

Przetestowałem ten model w różnych warunkach: podczas biegania 2 razy w tygodniu, trekkingu z użyciem nawigacji, a także na co dzień. Wspomniany już wyżej nadgarskowy monitor tętna pozwalał mi na efektywniejszy trening biegowy.
Podczas mojej całodziennej wędrówki korzystałem z nawigacji i map offline – funkcja, która uniezależnia od siły sygnału komórkowego – bardzo praktyczne, gdy chce się odnaleźć swoją drogę na odludziu.
Zegarek spełnił moje oczekiwania w pełni. Jedynie podczas deszczu, ciężej jest obsłużyć ekran dotykowy, co w zasadzie jest wadą prawdopodobnie wszystkich tego typu wyświetlaczy.
Używając go na co dzień ważne jest aby ustawić czasomierz na „Watchmode” – ten modus wyłącza wszystkie niepotrzebne funkcje, które powodują szybsze rozładowanie baterii, jak np. GPS.
Chyba do jedynej rzeczy, do której mogę sie przyczepić, to sposób ładowania smartwatcha. Stacja dokowania posiada magnes, który nie zawsze dobrze trzyma zegarek podczas ładowania.

Podsumowanie

Ten model Casio ma wszystko, co powinien mieć nowoczesny sportowy zegarek. Mapy offline są bardzo praktyczne, a dzięki nim telefon może zostać w plecaku. Jednak należy pamiętać o używaniu trybu „Watchmode”, aby obniżyć zużycie baterii. Używając zegarka ze wszystkimi włączonymi funkcjami nalezy się liczyć z tym, że wieczorem będzie on już wymagał naładowania. Poza tą jedną rzeczą, model naprawdę robi swoją robotę. Po 4 tygodniach użytkowania zegarek wygladą wciąż jak nowy, a dzięki temu że jest wodoszczelny – można również brać w nim prysznic.

Smartwatch od Casio może być rzeczywiście używany do wszystkich rodzajów aktywności. Nie ma znaczenia, czy podczas wędrówek, treningu na siłowni, codziennego użytkowania czy wycieczek po mieście – ten zegarek jest świetnym towarzyszem i daje mnóstwo frajdy!

Ocena Marcela:

Funkcja / Wydajność0%
Stosunek jakości do ceny0%
Jakość wykonania / trwałość0%
Design / Atrakcyjność0%
Stopień innowacyjności:0%
 

 • Zintegrowany monitor tętna
 • Nowy ekran wskazywania pulsu. Automatycznie przełączanie się na wyświetlanie tętna po wykryciu ruchu.
 • Dual Layer Display: czujniki ciśnienia, wysokości + kompas
 • Nowe aplikacje do biegania oraz biegania przełajowego

 •  GPS (GLONASS i Michibiki)
 •  Mapy offline (do 5 map z serwisu PoenStreetMap) System operacyjny Wear OS by Google
 •  Wodoodporność do 50 m (5 barów)
 •  Kolorowy wyświetlacz
 •  Wytrzymałość na trudne warunki określane przez standardy MIL-STD-810
 •  Zintegrowane czujniki: cyfrowy kompas, altimetr, barometr

 • Trekking
 • Kolarstwo
 • Wioślarstwo
 • Sporty zimowe
 • Wędkarstwo

Zobacz inne nasze testy