Addnature testuje:
Bielizna funkcjonalna CRAFT FUSEKNIT

Addnature testuje:
Bielizna funkcjonalna CRAFT FUSEKNIT

Czy to jazda na rowerze, na nartach czy wędrówki w terenie – bielizna funkcjonalna jest nieodłącznym elementem aktywności fizycznej. Jako warstwa bazowa jest lekka, przyjemnie przylega do skóry, oddycha i niezawodnie odprowadza nadmiar wilgoci na zewnątrz. Tyle teorii. Ale nie każdy model jest rzeczywiście funkcjonalną tajną bronią, którą obiecują nam producenci.

W tym miesiącu, nasz tester Philipp przyjrzał się bardzo uważnie zestawowi bielizny CRAFT Fuseknit Comfort. Nasz tester, kiedy akurat nie wspiera naszego działu marketingu, prawdopodobnie wyżywa się na MTB, podczas joggingu w lesie lub na zimowym urlopie na desce – w każdym z tych przypadków, to idealne warunki do wypróbowania tej bielizny sportowej!

Uprawiając sport na świeżym, nosiłem dotychczas tylko zwykłe koszulki i spodnie techniczne. Byłem więc bardzo podekscytowany tym, jak ta wyspecjalizowana bielizna sprawdzi się w chłodniejszych temperaturach. CRAFT gwarantuje swoją serią Fuseknit bezszwowe elementy, które zapewniają maksymalny komfort noszenia i zapobiegają otarciom. Czy CRAFT dotrzyma tej obietnicy?

Bielizna na każde warunki: ciepła, przyjemna i wysoce funkcjonalna!

Pierwsze wrażenie: bardzo przyjemna!

Od samego początku wiedziałem, że jest to bielizna najwyższej klasy! Wszystko jest całkowicie bezszwowe, a wykonanie wydaje się być bardzo wysokiej jakości. Podkoszulka ma  perforowane strefy pod pachami i na delikatnym panelu na bokach. Perforacje na spodniach znajdują w kroku i w zagłębieniach kolan, a także na bocznych panelach.

W przeciwieństwie do innych modeli funkcjonalnej bielizny, fason co prawda podkreśla figurę, ale nie jest zbyt ciasny – idealne dla mnie! Podkoszulka w rozmiarze M ma dobrą długość, dzięki czemu nie pozostawia odkrytych miejsc , a zimne powietrze nie dociera do skóry, nawet podczas intensywnych aktywności sportowych. Spodnie w rozmiarze M są bardzo długie i moim zdaniem lepiej by pasowały osobom wyższym niż 1,90 m. Żebrowane i szerokie ściągacze przy rękawach i nogawkach spodni wyglądają bardzo solidnie i przekonują super trzymaniem. Oba elementy leżą komfortowo na ciele. Krótko mówiąc, bardzo podoba mi się ten niepozorny wygląd dzięki eleganckiej, ale dyskretnej melanżowej kolorystyce.

Picture #2

Test praktyczny: gotowa na wszystko

Bielizna CRAFT była używana przy każdej okazji – od jazdy na rowerze górskim przez jogging w pobliskich lasach, po wędrówki Jurze Szwabskiej. Również podczas treningów rowerowych na trenażerze w domowym zaciszu.

Podczas średnich i umiarkowanych aktywności, komfort noszenia był zawsze bardzo wysoki – otarcia, zsuwanie czy uciskanie nie miały tutaj miejsca. Tylko w przypadku bardzo ciężkich i intensywnych jednostek treningowych na MTB bielizna, przez swój luźniejszy fason, zaczęła się lekko zsuwać i podciągać. Trzeba mieć jednak świadomość, że te elementy nie są do tego przeznaczone i w tym wypadku ciaśniejsze modele będą zdecydowanie lepszym wyborem. W każdym razie pod względem funkcjonalności sprawdziła się ona w stu procentach. Zawsze czuło się, że wilgoć jest odprowadzana od ciała, a ja nie traciłem uczucia suchości i przyjemnego ciepła – czyli tak, jak powinno być!

Dzięki temu, że bielizna jest cienka, sprawdzi się w szerokim zakresie temperatur. W zależności od pogody łączyłem bieliznę z mniejszą lub większą liczbą (funkcjonalnych) warstw. W przyszłości z chęcią wykorzystam tę odzież również do jazdy na nartach i snowboardzie. Szczególnie tutaj dłuższy krój podkoszulki i nieograniczony komfort noszenia jest dla mnie bardzo ważny.

Funkcja / Wydajność0%

Stosunek jakości do ceny:0%

Jakość wykonania / trwałość0%

Design / Atrakcyjność:0%

Stopień innowacyjności:0%

Mój wniosek: możesz polegać na tej warstwie bazowej

 

Krótko mówiąc: doskonała warstwa podstawowa dla umiarkowanych aktywności! Za naprawdę atrakcyjną cenę otrzymujesz absolutnie wysokiej jakości, wysoko funkcjonalne elementy, które do tego wszystkiego wyglądają bardzo elegancko. CRAFT absolutnie spełnił swoje obietnice. Ze względu na wysoki komfort noszenia używałem bielizny nie tylko do uprawiania sportu, ale również miałem ją na sobie podczas relaksujących wieczorów w domu na kanapie.