Addnature testuje:
Kurtka i spodnie Houdini Lana

Addnature testuje:
Kurtka i spodnie Houdini Lana

Wełna merynosów to hit świata outdoorowego. Nie bez powodu. Niezwykle dobrze reguluje temperaturę ciała, jest odporna na zapachy, wiatr i wodę, a także niezwykle przyjemna w noszeniu.

Może być to zaskakujące, ale pojawiły się również zewnętrzne warstwy wykonane z tej cudownej takniny. Kurtka i spodnie Houdini Lana są wykonane w 100% z gęsto tkanej wełny merynosów. Sama marka gwarantuje „natural performance at its best”. Zobaczmy, czy spełnia tę obietnicę.

Jeśli nie chcesz kompromisów w kwestii funkcjonalności, komfortu temperaturowego ciała i oddychalności, nie zawiedziesz się.

Właściwy człowiek na właściwym miejscu

Marcel Marfisi jest jednym z naszych Menedżerów Kategorii. Odpowiada on za asortyment sprzętu outdoorowego, który znajdziecie w Addnature. Oczywiście ktoś, kto jest bardzo dobrze zaznajomiony z nowościami na rynku, będzie bardzo wymagający wobec sprzętu, którego używa. Jako ktoś, kto jest bardzo zainteresowany najnowszymi technologiami, Marcel skorzystał z okazji i przetestował kurtkę i spodnie Houdini Lana.

Marcel spędza każdą wolną chwilę na łonie natury, niezależnie od tego, czy chodzi o jazdę na rowerze, bouldering, piesze wędrówki czy też uprawianie sportów zimowych. Aby przetestować zestaw Lany, wziął kurtkę i spodnie na rakiety śnieżne: rodzaj wędrówki, w której używa się specjalnego, szerszego obuwia, które pozwala na chodzenie po śniegu bez zapadania się. Czytaj dalej i dowiedz się, co myślał o kurtce i spodniach od Houdini.

Moje pierwsze wrażenie

Jestem już właścicielem czapek i bluz od Houdini i zawsze byłem pod wrażeniem jakości produktów firmy. Zestaw Lana jest typowo wysokiej jakości, której oczekuję od marki: od atrakcyjnego, dobrze przemyślanego opakowania po konstrukcję samej odzieży. Zarówno kurtka jak i spodnie wydawały się solidne i bardzo dobrze wykonane.

Po wstępnych oględzinach, przymierzyłem obie rzeczy. Dopasowanie kurtki i spodni były nieco inne. Podczas gdy kurtka oferowała dużą swobodę ruchów (nawet bez elastycznych elementó), spodnie miały nieco bardziej „sportowy”, mniej obszerny krój. Oba artykuły były w rozmiarze L. Myślę, że kurtka M i spodnie XL pasowałyby lepiej. Byłem pod wrażeniem fasonu obu przedmiotów. Znalezienie idealnego dopasowania jest oczywiście indywidualna kwestią.

wyprawa na rakiety śnieżne
Wyprawa w góry

Lana w akcji

Nie jest tajemnicą, że wełna merynosów jest bardzo popularnym materiałem jeśli chodzi o bieliznę i warstwy pośrednie. Jednak pomysł wykorzystania jej jako hardshell był dla mnie nowy i intrygujący. Teoria brzmiała świetnie, więc moje oczekiwania były bardzo wysokie.

Miałem idealną okazję przetestować ten zestaw na 8-kilometrowej wyprawie na rakietach śnieżnych w niemieckim regionie Berchtesgaden, nieopodal Bad Reichenhall. Warunki były idealne: wiatr, -5 stopni i głęboki śnieg, z 10 km wędrówki, aby dostać się do śniegu wcześniej. Wycieczka obejmowała wędrówki na rakietach śnieżnych po kilku górskich trasach, w tym spacery po skromnych wzniesieniach.

Wydajność odzieży była znakomita. Nigdy wcześniej nie czułam się tak komfortowo w hardshellu – kurtka i spodnie utrzymują optymalną temperaturę ciała, są superoddychające i wiatroszczelne. Świetnie zgrały się również w połączeniu z merynosową bielizną i warstwą środkową, które odprowadzały wilgoć na zewnątrz i utrzymywyły mnie w cieple i suchości.

Wnioski

Zarówno kurtka, jak i spodnie to droga zabawa. W tym segmencie cenowym oczekuje się wyjątkowo wysokiej jakości. Jeśli nie chcesz kompromisów w kwestii funkcjonalności, komfortu temperaturowego ciała i oddychalności, nie zawiedziesz się. Dobrym pomysłem jest jednak dokładne przemyślenie rozmiaru: przed zakupem sprawdź wykresy na stronie internetowej Houdini. W Addnature, jeśli nie jesteś w 100% zadowolony z zakupu, masz do 100 dni na zwrot towaru.

Funkcja / Wydajność0%
Stosunek jakości do ceny0%
Jakość wykonania / trwałość0%
Design0%
Stopień innowacyjności0%

Zobacz nasze inne postyUrban Performance — outdoor podbija miasto

Marki outdoorowe mają swoje korzenie w naturze. Wiele z największych z nich powstało w krajach i miastach o długiej tradycji uprawiania aktywności na świeżym powietrzu, gdzie zanikają granice między naturą a miastem…

Od zera do ultra

Robert Svanell chciał rzucić wyzwanie swojemu poglądowi na bieganie jako sport i styl życia. Historia od półmaratonudo przebiegnięcia Kungsleden na północy Szwecji…

Historia Addnature na przestrzeni 20 lat

20 lat Addnature? Firma narodziła się z chęci wsparcia ludzi w realizacji ich przygód. 20 lat temu Mathias Hedström, Martin Larsson i Klas Berggren założyli sklep internetowy…