Jesień w mieście — jak się ubierać jesienią?

Jesień w mieście — jak się ubierać jesienią?

Tegoroczna jesień stała się faktem! Choć wokół nas wciąż jest jeszcze zielono, w powietrzu czuć już nadchodzące chłody. Aby móc jednak pełniej i w bezpieczny sposób celebrować ten wyjątkowy czas w roku, musimy się do niego odpowiednio przygotować. W tym celu należy przejrzeć swoją szafę i wybrać z niej ciepłą odzież, która zapewni nam niezbędną obronę. Co przyda nam się jesienią? W co najlepiej się zaopatrzyć, aby było nam ciepło i aby nie imały się nas sezonowe infekcje?

Przygotuj się na jesień!

Życie w zgodzie z rytmem pór roku przynosi nam wiele korzyści. Stawiamy wówczas na sezonowe jedzenie i odmienne aktywności, charakterystyczne dla danego okresu. Jesienią, kiedy dni stają się krótsze, a zimne poranki to już norma, również możemy cieszyć się wyjątkowym czasem. Wyprawy na grzyby, długie spacery po lesie czy zbieranie owoców i warzyw na przetwory to tylko niektóre zajęcia, które mogą sprawić, że schyłek roku będzie w pełni przyjemny. Nawet wtedy, gdy temperatury znacząco spadają, możemy cieszyć się spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, na przykład podczas spaceru po mieście. Jedyna różnica polega na tym, że musimy się wtedy cieplej ubrać. Na szczęście z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązania, takie jak kurtki wiatroszczelne czy ciepłe bluzy. Dzięki nim również jesień w mieście będzie bardzo przyjemnym doznaniem.

 

Ubieranie "na cebulkę" - czy to dobre rozwiązanie?

Gdy przychodzą jesienne słoty, wielu z nas zastanawia się, jak się ubierać, aby zapewnić sobie optymalne warunki. Jest to bardzo ważny aspekt każdego wyjścia na zewnątrz, ponieważ zarówno wychłodzenie, jak i przegrzanie może być dla naszego organizmu bardzo niebezpieczne. Jaka temperatura będzie więc dla nas najbardziej odpowiednia? Najczęściej jest to kwestia ustalana indywidualnie, ponieważ każdy z nas ma nieco inny sposób odczuwania, a, jak pokazuje rzeczywistość, pojęcia zimna i ciepła mogą znaczyć coś innego dla różnych osób. Dlatego, szykując się jesienią do wyjścia z domu, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje własne preferencje. Jeszcze do niedawna ubieranie "na cebulkę" było najpopularniejszym i najchętniej polecanym rozwiązaniem. Czy jednak to na pewno właściwa opcja?

Ubrania na jesień w mieście

 

Kurtka jesienna

Ubieranie się na tak zwaną cebulkę zakłada, że nosimy na sobie kilka warstw odzieży, które w razie czego zdejmujemy, jeśli jest nam za gorąco. Ta dość tradycyjna metoda współcześnie niekoniecznie zdaje egzamin. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kiedyś ubrania (kurtki, bluzy i swetry) powstawały z innych materiałów niż obecnie. W dzisiejszych czasach stosuje się tak zwaną odzież funkcyjną, która ma określone zadania do spełnienia. Przykładem mogą być bluzy termiczne czy kurtki wiatroszczelne. Każde z tych rozwiązań posiada odrębną funkcję i zwykle nie ma potrzeby dublować tych samych elementów. W praktyce oznacza to ni mniej, ni więcej, że obecnie producenci ubrań tego rodzaju stawiają zdecydowanie na jakość, a nie na ilość.

 

Jak ubierać się na jesień?

Nowoczesne rozwiązania dają nam dzisiaj zupełnie nowe możliwości. Tradycyjne, warstwowe ubieranie stało się już niejako reliktem przeszłości. Co więcej, biorąc pod uwagę funkcjonalność obecnie produkowanej odzieży, dublowanie poszczególnych elementów nie jest wskazane. Jeśli zdecydujemy się na przykład na bluzę termiczną, wówczas ma ona za zadanie utrzymywać ciepłotę ciała na jednym poziomie. Założenie dwóch takich samych elementów może zaburzyć ich działanie oraz naturalne właściwości i powodować dyskomfort. Bardzo ważną kwestią jest również to, że zakładanie kilku warstw jedna na drugą może spowodować, że w czasie poruszania się zrobi nam się gorąco i odczujemy potrzebę zdjęcia którejś warstwy. Warto wiedzieć, że może to być bardzo niebezpieczne, ponieważ nie tylko zaburza wypracowaną ciepłotę, ale również może doprowadzić do wychłodzenia. Jeśli zdejmiemy kurtkę czy bluzę, a wcześniej zdążyliśmy się spocić, wystawiamy się tym samym na intensywne działanie wiatru i niskich temperatur. Taka praktyka może ponadto doprowadzić do zbyt gwałtownej zmiany, która może być szczególnie niebezpieczna dla naszego organizmu. Jak więc ubierać się jesienią, aby zapewnić sobie komfort i odpowiednią ochronę?

 

Nowoczesna odzież na jesień - ogrom możliwości

Warto wiedzieć, że współcześnie mamy znacznie większy wybór, jeśli chodzi o ubrania oraz akcesoria związane z aktywnościami na zewnątrz. Już nie musimy rezygnować ze spędzania czasu na świeżym powietrzu, ponieważ nie mamy możliwości skutecznego zabezpieczenia. Nie musimy także zakładać na siebie jednocześnie wielu warstw. Współcześnie produkowana odzież tworzona jest z myślą o tym, aby zapewniać nam ciepło oraz chronić nas przed niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi. Jesienią, kiedy aura bywa kapryśna, a ciepło staje się dalekim wspomnieniem, często trudno nam się przestawić na takie trudne okoliczności. Na szczęście z pomocą przychodzi nam odzież funkcyjna. Co z szerokiej oferty powinniśmy wybrać do swoje szafy? W pierwszej kolejności musimy dopasować ubrania termiczne, które mają za zadanie zagwarantować nam optymalną temperaturę. Co więcej, bez trudu znajdziemy model zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Z kolei wybierając się na zakupy do miasta, musimy mieć ze sobą kurtkę, która ochroni nas przed wiatrem i chłodem. Dodatkowym wsparciem będą także rękawiczki i czapka, które zabezpieczą delikatną skórę dłoni oraz głowę, przez którą zwykle w pierwszej kolejności ucieka ciepło. Nie możemy zapominać również o odpowiednio dopasowanym obuwiu. Najlepiej wybrać buty z warstwą chroniącą przed deszczem, którego jesienią na pewno nie zabraknie.

Odpowiednie wyposażenie swojej garderoby na jesień jest kluczową sprawą. Dzięki temu żadne słoty nie będą nam straszne i będziemy mogli bez obaw cieszyć się różnymi aktywnościami na świeżym powietrzu w mieście. To ważne, aby nie ograniczać się wyłącznie do czterech ścian, ponieważ spędzanie czasu poza domem pozwala nam się dotlenić i zahartować organizm na zimę. Obecnie, dzięki wysokiej jakości odzieży na jesień możemy robić to w bezpiecznych warunkach.

ZNAJDZIESZ NAS RÓWNIEŻ NA

Copyright © Wszystkie prawa zastrzeżone