Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Zestawy narzędzi

5 Artykuł
Filtr
Resetuj

Kolor

  • niebieski
  • czarny
  • srebrny

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Red Cycling Products SpokeWrench Klucz do nypli uniwersalny
Red Cycling Products SpokeWrench Klucz do nypli uniwersalny
Red Cycling Products
SpokeWrench Klucz do nypli uniwersalny
23,99 zł * 14,99 zł
- 37 %
Red Cycling Products CrankPuller Ściągacz mechanizmu korbowego
Red Cycling Products CrankPuller Ściągacz mechanizmu korbowego
Red Cycling Products
CrankPuller Ściągacz mechanizmu korbowego
47,99 zł * 22,99 zł
- 52 %
VAR RL-41600 Klucz do kasety
VAR RL-41600 Klucz do kasety
VAR
RL-41600 Klucz do kasety
65,99 zł
Unior Narzędzie do montażu uszczelnienia widelca 32mm
Unior Narzędzie do montażu uszczelnienia widelca 32mm
Unior
Narzędzie do montażu uszczelnienia widelca 32mm
120,99 zł
BBB Cycling TorqueFix BTL-119 klucz dynamometryczny 5 Nm, niebieski/czarny
BBB Cycling TorqueFix BTL-119 klucz dynamometryczny 5 Nm, niebieski/czarny niebieski/czarny
BBB Cycling
TorqueFix BTL-119 klucz dynamometryczny 5 Nm, niebieski/czarny
136,99 zł

Zestawy narzędzi - do samodzielnej naprawy roweru!

Samodzielne serwisowanie roweru to umiejętność, którą dla własnego dobra i bezpieczeństwa sprzętu powinien opanować prędzej czy później każdy fan jazdy na rowerze. Regularnie sprawdzanie stanu łańcucha i napędu, dokręcanie pedałów i części ruchomych oraz doglądanie sprawności hamulców czy przerzutek w znaczącym stopniu wpływa na przyjemność z jazdy w trakcie sezonu i częstotliwość napraw, których w wielu wypadkach można uniknąć. Aby samodzielnie naprawić rower warto zaopatrzyć się jednak w szereg podręcznych narzędzi, z których część poleca się mieć ze sobą także w trasie. Co warto kupić?

Konserwacja roweru – co sprawdzać regularnie, a co okresowo?

Wiosenny przegląd, polegający najczęściej na nasmarowaniu łańcucha i dopompowaniu kół to zdecydowanie za mało, by mówić o w pełni sprawnym rowerze przygotowanym na kolejny sezon. Sprawdzenie ogólnego stanu roweru zalecane jest nie raz do roku, a przed każdą kolejną przejażdżką. Uwagę zwracamy tu na poziom ciśnienia w oponach, sprawność hamulców, a podczas jazdy także działanie napędu. Przywiązywanie wagi do nawet najmniejszych odchyleń od normy i szybkie reagowanie na pojawiające się problemy to najłatwiejszy sposób na to, by rower nie musiał trafiać po każdym sezonie do profesjonalnego serwisu.

Wśród elementów badanych okresowo, znaczenie będzie miało przede wszystkim sprawdzenie rozciągnięcia łańcucha, odpowiednie naciągnięcie linek hamulcowych i przerzutek, sprawdzenie smaru na łańcuchu i zębatkach, a także dokręcenie wszystkich elementów ruchomych. Drobne naprawy można z powodzeniem wykonać samodzielnie w domu lub garażu, o ile tylko pod ręką znajdą się odpowiednie narzędzia.

Zestawy narzędzi do naprawy roweru – co warto kupić?

Do najprostszych i najbardziej podstawowych napraw roweru, które mogą być konieczne często także w trasie, warto posiadać w swoim zestawie co najmniej kilka narzędzi niezbędnych do dokręcania, smarowania i wzmacniania niektórych elementów roweru. Najwięcej wariantów do wyboru mają tak sprawdzone marki jak BBB, Topeak czy Red Cycling Products. Wśród podstawowego wyposażenia rowerowego majsterkowicza powinny znaleźć się:

  • Klucze imbusowe od 1,5 do 8, niezbędne do przykręcania przerzutek, hamulców, sztycy, kierownicy, czy korby. Warto postawić tu na kilka podstawowych rozmiarów, które wykorzystywane są przez producentów rowerowych najczęściej. Przy wyborze stawiamy na te w kształcie litery L, pozwalające na wygodne dokręcanie śrub wymagających użycia większej siły i ułatwiające dostęp do niektórych elementów roweru.
  • Pompka lub kompresor, dzięki którym sprawdzimy ciśnienie w kole i uzupełnimy powietrze, przygotowując rower do optymalnego poziomu przed każdą kolejną jazdą.
  • Śrubokręty, zarówno krzyżaki i płaskie przydadzą się, obowiązkowo w kilku rozmiarach. Narzędzia tego typu przydają się, podobnie jak imbusy, przy regulacji przerzutek oraz do podważania różnych części, które trzeba z roweru usunąć.
  • Klucze płaskie, często zastępowane już przez imbusy, przydadzą się szczególnie posiadaczom starszych modeli rowerów. Przydatne szczególnie przy pracy z nakrętkami kontrującymi.
  • Kombinerki i obcinacz, ułatwiające przytrzymanie linek podczas pracy czy naciąganie ich podczas konserwacji hamulców i przerzutek.
  • Łyżki do opon, dzięki którym zdjęcie i założenie opony oraz dętki nie będzie sprawiało większego problemu.
  • Klucz do szprych, niezbędny do centrowania koła (zadanie to, choć nie najłatwiejsze, wykonywane regularnie pozwoli uniknąć wysokich kosztów naprawy w serwisie).

Naprawa i konserwacja rowerów w domu

Z zestawami narzędzi do naprawy rowerów dostępnymi w Bikester.pl, z regularną konserwacją roweru powinien poradzić sobie nawet laik. Warto pamiętać o tym inwestując w lepszy rower – nawet te z najwyższej półki będą się psuły, jeśli nie zadbamy o nie należycie nie tylko przed sezonem, ale i w trakcie czy po jego zakończeniu.