Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Maty i wyposażenie do jogi

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Maty do jogi

Joga to system ćwiczeń, którego celem jest uzyskanie równowagi w życiu, zrelaksowanie i odstresowanie się jednocześnie dbając o sprawność własnego ciała. Jest to więc forma aktywności fizycznej, która sprawdzi się praktycznie u każdego i z tego względu cieszy się ona tak dużą popularnością w obecnych czasach. Dużą zaletą jogi jest również to, że aby zacząć przygodę z tą formą ćwiczeń nie trzeba drogiego sprzętu, a wystarczy jedynie odpowiednia mata do jogi.

Czy materiał, z jakiego wykonana jest mata do jogi, ma znaczenie?

Maty do jogi dostępne obecnie w sklepach występują zazwyczaj w wielu różnych wersjach, które różnią się od siebie, m.in. materiałem z jego są wykonane. Można tutaj wyróżnić maty z PVC (polichlorku winylu), PU (poliuretanu), TPE (pianki termoplastycznej), korka czy też naturalnego kauczuku, który obecnie bardzo często wykorzystywany jest do produkcji mat do jogi. Ponadto maty mogą posiadać również np. dwie warstwy wykonane z różnych materiałów np. mata do jogi z naturalnego kauczuku, która posiada korkową warstwę wierzchnią. Rodzaj materiału warto dobierać pod względem potrzeb i wymagań, jakie mamy, ponieważ własności maty w zależności od materiału, z jakiego jest ona wykonana, mogą się nieco różnić.

Jaką matę do jogi wybrać?

Planując zakup maty do jogi, warto szczególną uwagę zwrócić na jej rozmiary oraz grubość. Standardowa mata do jogi ma wymiary około 180 x 60 cm, co sprawdzi się w przypadku niższych osób. Warto jednak pamiętać, że długość maty powinna być tak dopasowana, aby zapewniała ona około 10 cm zapasu w stosunku od wzrostu osoby ćwiczącej. Szerokość też powinna być na tyle duża, aby umożliwiać komfortowe wykonywanie ćwiczeń. Grubość maty to również dość indywidualna kwestia. Grubsza mata zapewni większą wygodę i lepszą izolację od podłoża, ale jednocześnie nie zagwarantuje tak dobrej stabilizacji, jak cieńsze maty, które sprawdzą się w pozycjach balansowych. Wybór grubości zależy więc od indywidualnych potrzeb i preferencji.