Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY
Millet
Millet – Mountain by Experience
Francuska firma Millet specjalizuje się w zakresie doskonałego wyposażenia dla profesjonalnych alpinistów oraz ekspedycji wysokogórskich. Od 1920 roku marka oferuje przede wszystkim plecaki, odzież i akcesoria do wspinaczki, wędrówek i narciarstwa. Od lat 50. firma Millet zapewnia wyposażenie na różne wielkie ekspedycje wysokogórskie, na przykład pierwsze wejście na szczyt Annapurna przez francuską ekipę ekspedycyjną. Przedsiębiorstwo wykorzystuje doświadczenie z tych wypraw do dalszego udoskonalania swych profesjonalnych produktów.

Millet

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Śpiwory i plecaki marki Millet

Wyprawy w góry, a zwłaszcza w wysokie partie gór, wymagają dobrego przygotowania i sprzętu wysokiej jakości. W miejscach trudno dostępnych, z dala od cywilizacji, można polegać jedynie na tym, co ma się przy sobie. Dlatego tak ważne jest, aby były to przedmioty i wyposażenie, które zapewnią to, czego w danym momencie najbardziej potrzebujemy. Marka Millet doskonale rozumie te potrzeby, dlatego od początku swojej działalności poszukuje nowych rozwiązań, które dostarczają miłośnikom aktywności outdoorowych akcesoria gwarantujące zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo.

Marka Millet od lat 30. XX wieku zajmuje się przygotowywaniem plecaków – z czasem poszerzyła swoją ofertę także o śpiwory oraz inne elementy wyposażenia dla osób planujących wyprawy wysokogórskie czy intensywne uprawianie różnych aktywności w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Akcesoria te sprawdzają się w takich sportach jak: trekking, wspinaczka, alpinistyka czy skitour, czyli górska turystyka narciarska.

Plecaki Millet

Plecaki Millet – nowoczesność i tradycja

Ponieważ Millet tworzy swoje produkty już od kilkudziesięciu lat, w swoich rozwiązaniach korzysta z wieloletniej tradycji wypracowanej przez pokolenia projektantów i alpinistów, którzy współpracowali przy tworzeniu poszczególnych modeli. Równocześnie jednak firma sięga po liczne innowacje i nowatorskie sposoby produkcji, wykorzystuje nowe materiały – w latach 50. Millet wyprodukował pierwszy plecak w całości przygotowany z nylonu. Lekki i mocny, był także wodoodporny, dzięki czemu wykorzystanie materiałów syntetycznych w produkcji wyposażenia dla alpinistów, do trekkingu czy wspinaczki zyskało ogromną popularność.

Plecaki Millet łączą bogatą tradycję marki oraz nowatorskie techniki – dzięki temu od lat są chętnie wybierane przez osoby planujące wyprawy wymagające doskonałego, niezawodnego sprzętu. W sklepie Addnature.pl znajdziecie liczne modele plecaków:

  • Codzienne – lekkie plecaki do wykorzystania w czasie codziennych aktywności – w mieście czy podczas krótkich wycieczek.
  • Trekkingowe – mocne, pojemne, posiadające funkcjonalnie rozplanowane kieszenie, pozwalające na wygodne rozmieszczenie niezbędnych akcesoriów.
  • Narciarskie – dopasowane do potrzeb narciarzy, dobrze przylegające do ciała i odporne na wilgoć.
  • Wspinaczkowe – pojemne, wysokie plecaki pozwalające na wygodną i bezpieczną wspinaczkę z niezbędnym sprzętem.

Warto pamiętać, że zwłaszcza w przypadku używania plecaków z pasami biodrowymi i śródpiersiowymi istotne jest dobranie modelu przeznaczonego dla kobiet lub dla mężczyzn. Odmienna budowa anatomiczna przedstawicieli obu płci sprawia, że system nośny powinien być dostosowany do ich potrzeb.

Śpiwory Millet

Śpiwory – doskonały komfort termiczny

Wybór śpiwora powinien być podyktowany przede wszystkim kryterium ochrony przed chłodem – dlatego przed zakupem warto zastanowić się, w jakich zakresach temperatur będzie używany śpiwór. Ważną kwestią jest także pytanie, czy śpiwór będzie używany w namiocie, czy do spania pod gołym niebem – w tym drugim przypadku musi być cieplejszy i trwalszy.

Jak upewnić się, że śpiwór zapewnia dobrą ochronę przed wychłodzeniem nawet w najtrudniejszych warunkach? Na jakie cechy śpiworów warto zwrócić uwagę?

Cecha Funkcje
Krój śpiwora Im ściślej śpiwór przylega do ciała i im mniej wolnej przestrzeni zostawia, tym lepiej zapewnia ciepło, dlatego śpiwory przeznaczone do użytku w niskich temperaturach mają charakterystyczny kształt tzw. mumii – zwężają się ku stopom i mają niewielki otwór na twarz.
Materiał wypełnienia Śpiwory puchowe uznawane są za najlepsze, dlatego w ekstremalnie niskich temperaturach lepiej wybrać śpiwory z wypełnieniem z naturalnego puchu. W mniej wymagających warunkach sprawdzą się także śpiwory z wypełnieniem syntetycznym. Łatwiej je przechowywać, a w razie zamoczenia szybko schną.
Waga Śpiwory wykonane z puchu naturalnego są lżejsze i zajmują mniej miejsca, ale są mniej odporne na wielokrotne zgniatanie.
Cena Zdecydowanie tańsze są śpiwory syntetyczne.

Planując kemping, wycieczkę z noclegiem pod gołym niebem czy wyprawę w wyższe partie gór warto zwrócić uwagę na poszczególne parametry śpiworów i wybrać te cechy, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom. Latem do spania pod namiotem sprawdzi się śpiwór syntetyczny, natomiast w czasie noclegu w górach powyżej pokrywy śnieżnej warto postawić na właściwości naturalnego puchu.

Wybór produktów Millet w Addnature.pl

Oczywiście śpiwory i plecaki to nie jedyne produkty marki Millet dostępne w Addnature.pl – sklep z wyposażeniem dla osób uprawiających różne aktywności outdoorowe ma w swoim asortymencie także odzież oraz liczne akcesoria, dzięki którym każda wyprawa dostarczy jeszcze więcej radości.