Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

0 Produkty
W tej chwili nie ma dostępnych produktów na tej liście!
Addnature najlepiej sprzedające się produkty

Obuwie podejściowe znanych marek w Addnature.pl

Obuwie turystyczne stanowi jeden z najważniejszych elementów stroju trekkingowego czy do turystyki górskiej. Dobrze dopasowane buty umożliwiają wielogodzinne wędrówki nawet w najtrudniejszym terenie, zapewniają mocne trzymanie kostki i zapobiegają wychłodzeniu stopy. W ofercie Addnature dostępne są różne modele obuwia turystycznego znanych marek: Adidas, Five Ten, czy Scarpa. Wśród naszych produktów znajdziesz duży wybór obuwia podejściowego – najwygodniejszych butów do podchodzenia na górzyste tereny.

Obuwie podejściowe

Czym wyróżnia się obuwie podejściowe?

Buty podejściowe najczęściej utożsamiane są z obuwiem trekkingowym lub wspinaczkowym. Jednak nie jest to założenie poprawne. Obuwie trekkingowe przystosowane jest bardziej do długich wędrówek po płaskim terenie, nie musi mieć zatem tak wzmocnionych nosków i jednocześnie cholewka nie sięga tak wysoko za kostkę. Obuwie wspinaczkowe przeznaczone jest do konkretnego rodzaju sportu, przez co jest mało uniwersalne i nie nadaje się do turystyki pieszej. Obuwie podejściowe łączy w sobie cechy najpopularniejszych typów obuwia górskiego i trekkingowego, stanowi osobną kategorię obuwia wspierającego, które uzupełnia strój profesjonalnego turysty górskiego. Dzięki dwóm parom obuwia wchodzenie w wysokie góry jest o wiele bardziej komfortowe i mniej męczące.

Mocna podeszwa

Ze względu na zróżnicowany teren, w jakim obuwie podejściowe ma być używane, buty takie mają mocną gumową podeszwę, która nie ślizga się na mokrym podłożu, zabezpiecza miękką, spodnią część stopy przed bezpośrednimi urazami spowodowanymi nierówną drogą. Dodatkowo wysoki nosek chroni wrażliwe palce stóp i paznokcie przed kamieniami i możliwymi nierównościami skalnymi występującymi zwykle na trasach podejściowych.

Ze względu na nierówności terenu z jakimi zmierzyć się musi but podejściowy konieczne jest, aby miał gruby bieżnik. Płaska podeszwa znana z obuwia miejskiego nie sprawdzi się podczas trudnych tras, ponieważ może powodować, że stopa będzie się ślizgać, przez co turysta jest mocno narażony na urazy stopy. Mocne rowki w podeszwie butów podejściowych zapewniają stabilny chód zarówno podczas chodzenia po kamienistej, jak i błotnistej trasie.

Dokładne dopasowanie do stopy

Dobrej jakości obuwie podejściowe powinno mocno trzymać się stopy. Ze względu na specyfikę tras, na których stale stykamy się z innym ukształtowaniem terenu, ważne jest, aby but podtrzymywał pewnie stopę w każdych warunkach. Buty podejściowe powinny być dopasowane niemal jak „druga skarpeta”, mocno trzymać pięty i całe stopy zabezpieczać je przed urazami, a także pomagać w prawidłowym ułożeniu ich podczas każdego kroku. Warto pamiętać, że obuwie podejściowe ze względu na niską cholewkę nie chroni przed urazami kostki – osoby, które decydują się na używanie takich butów powinny posiadać wiedzę z zakresu prawidłowego układania stopy.

Na ścisłe dopasowanie buta do stopy ma wpływ także system wiązań – w butach podejściowych sznurówki sięgają prawie samych palców. Dzięki więcej powierzchni buta, którą możemy zacisnąć o wiele łatwiej niż tradycyjne obuwie można je dopasować do swoich potrzeb i zawiązać sznurówkami w taki sposób, by dobrze trzymały się stopy. Różnicowanie zaciśnięcia sznurówek zależnie od tego, po jakiej trasie idziemy, sprzyja wygodzie stóp i wpływa na ich mniejsze zmęczenie po wielogodzinnym marszu – podczas trudniejszych podejść but można zacisnąć, w czasie gdy wędrujemy płaską drogą rozluźnić.

But powinien być lekki – sprzyja to wielogodzinnym trasom wycieczek, sprawia, że stopy nie męczą się. Na lekką wagę buta ma wpływ materiał wysokiej jakości, np. Gore-TEX, dzięki któremu but nie tylko jest lekki, ale i wodoodporny, a także przewiewny. Warto podczas kupowania konkretnego rodzaju obuwia sprawdzić z jakiego materiału jest ono wykonane, aby mieć pewność, że jego noszenie będzie wygodne w każdych warunkach.

Dodatkowe elementy buta

Warto zwracać uwagę na to, czy buty podejściowe, które planujemy kupić posiadają z tyłu pętelkę ułatwiającą ich wkładanie, ściąganie i co najważniejsze transport. Obuwie podejściowe tym różni się od zwykłego obuwia sportowego, że jest używane tylko przez pewien czas trasy, jaką mamy do pokonana. Następnie jest zamieniane na bardziej wyspecjalizowane obuwie, np. buty górskie czy wspinaczkowe. Z tego powodu dobrze jeżeli obuwie podejściowe ma pętelki, które pozwolą na przypięcie ich i wygodny transport, nawet gdy nie mamy już miejsca w plecaku.

Buty podejściowe

Czy obuwie podejściowe jest dla każdego?

Buty podejściowe przypominają lekkie obuwie naszone na co dzień. Z tego powodu wiele osób, które nie mają doświadczenia w chodzeniu po górach, może zechcieć kupić takie buty, by później przekonać się, że chodzenie w nich nie jest wcale takie komfortowe. Dzieje się tak, ponieważ obuwie podejściowe stanowi typ butów specjalistycznych, które powinny być noszone przez osoby posiadające wiedzę na temat prawidłowego stawiania stopy i takiego chodzenia po górskich szlakach, które nie spowoduje urazu. Jeżeli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z turystyką górką skorzystajmy z porad specjalistów w zakresie prawidłowego chodu i nauczmy się go na mniej wymagających trasach. Jeżeli jeszcze nasza technika chodzenia nie jest idealna, wówczas lepiej wybrać obuwie górskie, które dzięki wysokiej cholewce ochroni kostki przed niechcianymi urazami.

Modele butów podejściowych dla kobiet i mężczyzn

Projektanci znanych marek tworzą różnorodne modele dopasowane stylistyką do potrzeb mężczyzn i kobiet. W ofercie Addnature znajdują się buty podejściowe znanych producentów – ich kolorystyka zachwyci wszystkie wielbicielki turystyki, którym zależy nie tylko na komfortowym uprawianiu sportu, ale i na estetycznym wyglądzie na górskich szlakach. Modele damskich butów podejściowych wyróżniają ciekawe kolory i estetyczny dizajn. Męskie obuwie podejściowe dostępne jest w ciemniejszych kolorach, zwykle są to buty czarne, szare lub brązowe – takie obuwie jest odporne na zabrudzenia i pasuje do innych elementów strojów niezbędnych podczas górskich wycieczek. Dziecięce modele obuwia wyróżniają kolorowe wzory i ciekawe wykonanie, dzięki profesjonalnej jakości obuwia możesz od małego uczyć swoje pociechy prawidłowych zasad prawidłowej techniki pochodzenia.

Buty podejściowe w Addnature.pl

W sklepie internetowym Addnature.pl oferujemy bogaty wybór obuwia podejściowego dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Zapraszamy wielbicieli górskiej wspinaczki, trekkingu oraz kempingowania do zapoznania się z naszą ofertą obuwia od cenionych producentów. Jeżeli jesteś fanem aktywnego spędzania czasu i szukasz sprzętów wysokiej jakości, które będą odpowiadały twojemu stylowi życia i pozwolą na komfortowe poruszanie się w każdej sytuacji, to zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji produktów. Obuwie podejściowe stanowi dobrą pomoc dla osób, które cenią sobie możliwość wygodnego uprawiania sportu i zależy im na tym, aby ćwiczyć w profesjonalny sposób i z dbałością o swoje zdrowie.


Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z naszymi ekspertami: Pon. - Pt.: 10 - 17
22 481 05 02
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 50 zł zniżki na zakupy, kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4
Zadowoleni klienci
Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
Wyślij do nas wiadomość tutaj.