Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Petromax

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Petromax: oświetlenie kempingowe i wyposażenie na kemping

Akcesoria turystyczne Petromax to prawdopodobnie najbardziej solidne, długowieczne wyposażenie dla każdego zapalonego biwakowicza. Tworzone przez markę żeliwne kociołki turystyczne, dzbanki podróżne, ruszty grillowe, podgrzewacze, kuchenki i naczynia są rozpoznawalne na całym świecie i pomimo prostego designu, cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony tych, którzy jakość i wytrzymałość stawiają na pierwszym miejscu. Petromax to marka sprawdzona, zaufana, o wieloletniej tradycji i bliskiej relacji ze środowiskiem kempingowym. Planując kolejną wymianę sprzętu do gotowania na świeżym powietrzu warto sprawdzić możliwości, jakie oferuje niemiecki producent.

Petromax

Sukces marki Petromax – kociołek turystyczny, który odmienił gotowanie w podróży

Historia niemieckiego producenta akcesoriów turystycznych, biwakowych i oświetlenia kempingowego rozpoczęła się od powstania pierwszej lampy gazowej, która w czasach braku wszechobecnej elektryczności stanowiła doskonałe wyposażenie nie tylko w podróży, ale i w wielu domach. Choć sama marka Petromax istnieje na rynku od dawna, swój ostatni i najważniejszy rebranding przeszła w 1963 roku, kiedy podczas przypadkowej podróży po południowej Afryce lampa Petromax została odkryta ponownie. Jak się okazało, jej funkcjonalność była doceniana przez ludzi nie tylko w środowisku militarnym, ale i tych którzy na co dzień spędzają sporo czasu na biwakach, pod namiotami, w terenie i wszędzie tam, gdzie dostęp do elektryczności może okazać się ograniczony. Klasyczna lampa stała się wyjściową dla stworzenia znacznie szerszego asortymentu sprzętów niezbędnych do biwakowania i turystyki na łonie natury. Z czasem w ofercie pojawiły się więc pierwsze palniki, podróżne kuchenki, rozpałki, ruszty, stojaki ogniskowe, a także cała seria wytrzymałych naczyń, które ustawione bezpośrednio na ogniu nie zostaną zniszczone po jednej podróży.

Zdecydowanie najpopularniejszym, reprezentującym współczesny sukces marki produktem dostępnym także w ofercie Addnature.pl jest kociołek turystyczny Petromax. Wykonany w całości z odlewanego żelaza garnek, zwany także piecykiem holenderskim (z angielskiego dutch oven) to doskonały sposób na szybkie i smaczne gotowanie na świeżym powietrzu. Dzięki wykorzystaniu ognia z ogniska, a nie małej, przenośnej kuchenki turystycznej, kociołek Petromax daje szansę przygotowania pełnych dań i zatrzymania ich ciepła przez wiele godzin. Kociołek może być także z powodzeniem stosowany w domowym piekarniku do przygotowywania pieczeni, warzyw i duszonego mięsa.

Wszystko, czego potrzeba podczas wypraw outdoorowych

Przykrywka kociołka turystycznego Petromax może posłużyć jako patelnia, eliminując w ten sposób potrzebę wożenia ze sobą kolejnego naczynia. Marka dostrzega jednak, że żeliwne kociołki mogą nie być potrzebne w każdej podróży i dla ułatwienia kompaktowego pakowania się, lżejszej podróży oraz gotowania wielu dań jednocześnie, Petromax poszerza swoją ofertę o cały asortyment naczyń turystycznych. Wykorzystaj je gotując na świeżym powietrzu podczas biwakowania w górach, ale i we własnym ogrodzie lub domu, grillując i przygotowując najlepsze dania kuchni z różnych stron świata. Wysokiej klasy żeliwo gwarantuje doskonałą wytrzymałość naczyń, odpornych na działanie otwartego ognia i niezwykle łatwych w czyszczeniu, bez ryzyka zarysowania czy zdzierania delikatnych, teflonowych powierzchni.

W terenie, gdzie nie ma zwykle czasu i miejsca na dokładne mycie naczyń, gotowanie na wygodnej kuchni elektrycznej czy przygotowywanie i podgrzewanie posiłków o dowolnej porze, solidne, żeliwne naczynia Petromax odgrywają swoją rolę doskonale. Od czajników i dzbanków, przez patelnie i naczynia do drobiu, po kultowe kociołki turystyczne, ruszty węglowe i żeliwne misy, szeroka oferta naczyń turystycznych Petromax gwarantuje wygodne i smaczne gotowanie w każdych warunkach.