Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Stroje kąpielowe

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Stroje kąpielowe - wygoda na basenie i na plaży!

Odpowiednio dopasowany, wygodny strój kąpielowy sprawdzi się nie tylko na basenie czy plaży, ale też w saunie, nad jeziorem, przy pływaniu na desce, podczas opalania się na ogrodzie, czy podczas gry w siatkówkę plażową. Jego konstrukcja powinna być więc dobrana tak, by w każdych warunkach gwarantowała komfort noszenia, a przy tym wyglądała dobrze z naszą figurą i wybraną estetyką. Odzież do pływania to bez wątpienia jeden z tych elementów garderoby, wobec którego trendy zmieniają się właściwie co roku. Jak wybrać najlepsze stroje kąpielowe, by spełniały swoją funkcję i sprawdzały się przez lata, a jednocześnie zawsze pozostawały modnym dodatkiem?

Jak dobrać odzież do pływania do planowanych aktywności?

Dopasowanie stroju kąpielowego do sylwetki czy najświeższych trendów modowych jest ważną, ale nie najważniejszą kwestią przy okazji wyboru nowej odzieży do pływania. Nawet najlepiej dopasowane bikini nie sprawdzi się przecież w wymagającym większej dynamiki pływaniu czy sportach wodnych, gdzie ciało potrzebuje nieco większej ochrony w kontakcie z wodą. Analogicznie, gdy planujemy przebywanie na plaży czy piknik nad jeziorem, zakrywający ciało strój może okazać się mało wygodny. Odzież kąpielową dobieramy więc przede wszystkim do rodzaju planowanych aktywności, pamiętając że wygoda i pewność, że nic nie zsunie się w trakcie spaceru, biegania czy pływania są najwyższym priorytetem.

Stroje jednoczęściowe

Doskonałe na basen kryty i do wszelkich sportów wodnych, stroje jednoczęściowe to zdecydowanie najmniej odsłaniający, ale i najbezpieczniejszy wybór pośród odzieży do pływania. Dzięki zabudowanej konstrukcji nie wiążą się z dużym ryzykiem zsunięcia się podczas pływania, nurkowania, czy zajęć aerobiku wodnego, a ich gładka powierzchnia pozwala dodatkowo znacząco zwiększyć opływowość ciała i osiągać znacznie lepsze wyniki podczas pokonywania kolejnych dystansów w basenie. Dobry, sportowy strój kąpielowy powinien być pozbawiony lekkich sznurowań (jak w typowym bikini), które może się rozplątać w wodzie, a także dużych wycięć, które mogą zmniejszać jego stabilność na ciele. Istnieją jednak i takie modele, dedykowane przede wszystkim dla pań, które nie chcą odsłaniać całego ciała zakładając bikini, ale też chcą czuć się modnie i wygodnie na plaży czy podczas spacerów nad jeziorem.

Stroje dwuczęściowe i bikini

Podobnie jak w przypadku opisanych wyżej strojów jednoczęściowych, wśród kompletów również spodziewać można się zarówno modeli sportowych, jak i tych bardziej stylowych. Standardowe, dwuczęściowe bikini to zdecydowanie rozwiązanie na plażę, spacery nad morzem czy opalanie się. Różnorodność jest tu ogromna, a kierowanie się trendami i idealnym dopasowaniem do sylwetki jak najbardziej wskazane. Są jednak i takie stroje dwuczęściowe, w których z powodzeniem wybierzemy się na basen lub pływanie na desce – te z usztywnianą górą przypominającą stanik sportowy i bardziej zabudowanymi majtkami są uwielbiane przez wielu amatorów sportów wodnych na plaży.

Modna i wygodna odzież kąpielowa – o czym pamiętać kupując strój do pływania?

Przy zakupie stroju kąpielowego warto zwrócić uwagę na jego budowę i sugerowane zastosowanie, fason, kolor, ale także rozmiar. Najwięcej modeli można znaleźć wśród marek dedykowanych pływaniu, takich jak Arena, Speedo, czy Funkita. W przypadku dobrej jakości tkanin, odzież do pływania nie powinna się rozciągać, dlatego też ważne, by nie sięgać po stroje zbyt ciasne, które mogą ograniczać ruchy, ale też zbyt luźne, licząc że się skurczą. W przypadku strojów dwuczęściowych często możliwe jest łączenie ze sobą różnych rozmiarów góry i dołu stroju, co zdecydowanie poprawia szansę na dopasowanie go idealnie do sylwetki.