Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Kłódki na szyfr

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Easy Camp TSA Pasek do bagażu, czarny
Easy Camp TSA Pasek do bagażu, czarny czarny
Easy Camp
TSA Pasek do bagażu, czarny
MSRP 89,99 zł 59,00 zł
- 34 %
SALE

Kłódki na szyfr w Addnature

Kłódki na szyfr są praktycznym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie noszenie ze sobą kluczyka mogłoby okazać się wyjątkowo niepraktyczne. Często wykorzystywane jako kłódki bagażowe, mechanizmy zamykane na szyfr otwierają się po ustawieniu odpowiedniej kombinacji cyfr ustawionej w specjalnym mechanizmie zapadkowym. Rozmiary i kształty kłódek na szyfr pozwalają wykorzystać je w wielu sytuacjach – nie tylko przy zabezpieczaniu walizek i bagaży, ale i w szafkach na rzeczy osobiste, zabezpieczeniach rowerów czy małych, przenośnych, bezpiecznych skrzynkach, w których chcemy podczas podróży ukryć najważniejsze dokumenty i cenne przedmioty.

Kłódki na szyfr – dostępne warianty

Standardowe bagażowe kłódki na szyfr można podzielić pod kątem długości kombinacji cyfr, wielkości kłódki oraz rodzaju pałąka zabezpieczającego. W kategorii kłódek bagażowych najczęściej spotyka się wersje 3-cyfrowe, z setkami możliwych kombinacji co uniemożliwia szybkie złamanie kodu i otworzenie kłódki przez osoby niepowołane. Szyfr do kłódki warto zapamiętać i nigdy nie zapisywać go w pobliżu samej kłódki – zabezpieczając wartościowe przedmioty z pomocą kłódki nie chcemy przecież, by została otwarta przez przypadkową osobę. Bezpieczniejszą opcją są kombinacje 4-cyfrowe, choć ze względu na rozmiary i wystarczająco dużą liczbę opcji częściej spotyka się krótsze szyfry.

Znacznie ciekawszym i bardziej rozbudowanym podziałem kłódek będzie rozróżnienie różnych schematów budowy kłódek na szyfr. Zarówno te stosowane jako kłódki do walizki, jak i te wykorzystywane do zamykania szafek, zabezpieczania bagaży czy zapinania rowerów mogą przypominać charakterystyczną mosiężną lub stalową kłódkę ze sztywnym pałąkiem, jak i przybierać nieco bardziej elastyczne i praktyczne na wyprawach outdoorowych kształty.

Kłódka na szyfr ze sztywnym pałąkiem sprawdzi się przy zabezpieczaniu walizki lub torby podróżnej. Wąski pałąk bez problemu zmieści się w otworach uchwytów zamka walizki, nie pozwalając na otwieranie jej bez wpisania kodu. Niektórzy producenci walizek i toreb podróżnych przygotowują dodatkowe „oczko”, do którego można przypiąć kłódkę bagażową gdy nie jest używana lub z którym można spiąć zamek torby dla większego bezpieczeństwa.

Elastyczne kłódki na szyfr nie posiadają klasycznego, sztywnego pałąka, a stalową linkę lub dłuższy kabel, dzięki którym możliwości zaczepu kłódki są nieco szersze. Elastyczne kłódki na szyfr sprawdzają się dobrze przy nieregularnych wymiarach bagażu, konieczności spięcia ze sobą kilku bagaży czy w momencie, gdy chcemy przypiąć walizkę do słupka, by zabezpieczyć ją przed kradzieżą.

Kłódki z szyfrem, zarówno te z elastycznym jak i sztywnym pałąkiem, można wykorzystać także do zamykania i zabezpieczania namiotów w obozowisku. To dobre rozwiązanie na sytuacje, w których pozostawiamy plecaki i część wyposażenia wewnątrz namiotu podczas wyprawy w teren z lżejszym plecakiem.

Dlaczego warto wybrać kłódkę na szyfr?

Wszystkie kłódki do walizek dostępne na rynku mają zapewnić bezpieczeństwo zawartości bagażu lub bagażu jako całości. Konieczność otwierania kłódki z pomocą kluczyka może okazać się niewygodna w sytuacjach, kiedy dostęp do samej kłódki jest ograniczony lub gdy znalezienie kluczyka będzie wymagało dodatkowego wysiłku. Wiele podróżujących osób chowa swoje klucze głęboko na dnie plecaka, tak by podczas wypakowywania się w terenie, przebierania ubrań czy wyciągania podstawowych akcesoriów klucze przypadkiem nie wypadły z kieszeni, saszetki czy komory w plecaku. Noszenie kluczyka do kłódki luzem to również nienajlepszy pomysł. Raz zapamiętany szyfr pozostaje w głowie na długo, a przy dużej liczbie kombinacji przypadkowa osoba nie będzie w stanie odgadnąć kodu lub odblokować kłódki grzebiąc w niej spinką czy kawałkiem drucika.