Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY
SKINS Compression Clothing
Skins – odzież kompresyjna najwyższej jakości
Australijskie przedsiębiorstwo SKINS produkuje innowacyjną, kompresyjną odzież sportową zarówno dla amatorów, jak i dla zawodowych sportowców. Współpraca z naukowcami i zawodowymi sportowcami gwarantuje przy tym ciągłe udoskonalanie i najwyższą jakość produktów.

Skins

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Skins – australijska odzież kompresyjna

Odzież kompresyjna coraz częściej pojawia się jako temat dyskusji odnośnie wydajności sportowej, uciskowego wspomagania mięśni i korzyści, jakie niesie za sobą jej stosowanie. Choć w środowisku medycznym kompresja znana jest od bardzo dawna, różne dyscypliny sportowe zaczęły akceptować ją i wykorzystywać na własną korzyść stosunkowo niedawno. Marki, które dostrzegły rosnące zainteresowanie kompresją jako dobrą niszę biznesową dziś królują na rynku jako liderzy produkcji zaawansowanej i wysokojakościowej odzieży kompresyjnej. Wśród nich znalazło się też miejsce dla australijskiej marki Skins.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i ciągłej pracy z naukowcami i zawodowymi sportowcami nad doskonaleniem dostępnych produktów, odzież kompresyjna Skins stała się sportową normą, po którą sięgają przedstawiciele dyscyplin takich jak piłka nożna, football australijski czy rugby, gdzie odpowiednie wsparcie mięśni daje najlepsze rezultaty.

Odzież Skins

Jak działa odzież kompresyjna?

Odzież kompresyjna, jak wskazuje sama nazwa, jest rodzajem odzieży uciskowej wykonanej ze specjalistycznych, elastycznych materiałów. Pierwotnie kompresję stosowano w medycynie w ramach leczenia chorób układu krążenia, problemów z niewydolnością żył czy zakrzepicą – celowe uciskanie mięśni w odpowiednich punktach przyspieszało i pobudzało krążenie krwi, w rezultacie przyczyniając się do poprawy ogólnego stanu układu. Na podobnej zasadzie, choć w nieco mniej intensywnej skali opierają się działania marki Skins. Odzież kompresyjna proponowana przez markę w sposób bezpieczny i w pełni sprawdzony wpływa na jakość wysiłku fizycznego, zapobiegając między innymi drobnym urazom powstającym w mięśniach podczas nadmiernego treningu. Uciśnięte mięśnie są lepiej dotlenione i ukrwione, a więc nie tylko bolą mniej z powodu wykonanej już pracy, ale też działają lepiej podczas długich meczy czy treningów. Każdy element odzieży wpływa oczywiście na inne partie mięśni, jednak łączą je pewne cechy wspólne, wśród których warto wspomnieć też o działaniu kompresji po treningu. Wielu specjalistów zaznacza, że kompresja stosowana po wysiłku fizycznym wspomaga regenerację mięśni i polepsza ich funkcjonowanie w przekroju całego sezonu, a nie pojedynczego treningu.

Skins – odzież kompresyjna najwyższej jakości

Australijczycy uwielbiają swoich sportowców i zrobią wszystko, by wspierać ich w pracy na jak najlepsze wyniki. Marka Skins pokazuje swoje przywiązanie do sportu właśnie poprzez rozwijanie wysokiej klasy odzieży kompresyjnej we współpracy z najlepszymi lekarzami, fizjoterapeutami i specjalistami medycyny sportowej zarówno z dyscyplin rodzimych, jak i tych niekoniecznie popularnych w Australii. Wszystko po to, by wszystkim klientom zapewnić komfort użytkowania, optymalizować ich wysiłki na arenach sportowych i oddziaływać na ich wydajność w sposób legalny i korzystny dla ogólnego zdrowia zawodnika.

Ubrania kompresyjne Skins – przegląd kolekcji

Odzież proponowana przez markę Skins to nie jedna, a wiele serii produktów dedykowanych konkretnej grupie sportowców w zależności od ich indywidualnych potrzeb.

  • Seria A200 to podstawowa kolekcja wysokiej klasy odzieży kompresyjnej, w skład której wchodzą zarówno długie i krótkie spodnie, jak i koszulki stworzone po to, by w sposób wygodny i skuteczny wspomagać pracę mięśni podczas wysiłku.
  • Seria A400 jest w świecie sportu uważana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie serii odzieży kompresyjnej dostępnej obecnie na rynku. Innowacje zastosowane w produktach z tej serii pozwalają na optymalne wspieranie najmocniej pracujących grup mięśni niezależnie od dyscypliny sportu, w jakiej zostaną zastosowane.
  • DNAmic to jedno z najnowszych dzieł Skins i zdecydowanie najbardziej rozbudowana seria odzieży kompresyjnej obejmująca swoim zasięgiem wiele różnych dyscyplin sportowych. Znajdziemy tu odzież z przeznaczeniem dla kolarzy i triathlonistów, ale też kompresyjną odzież termalną, chłodzącą czy przeznaczoną do stosowania podczas odpoczynku pomiędzy kolejnymi treningami, meczami czy turniejami.