Addnature sklep internetowy - addnature
Wyprzedaż - rabaty do 80%¹
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY
Skylotec – systemy bezpieczeństwa na wysokim poziomie
Jeśli chodzi o bezpieczne poruszanie się na dużych wysokościach, można polegać na wyjątkowych produktach rodzinnego przedsiębiorstwa SKYLOTEC z Neuwied. Założona w 1947 roku firma specjalizuje się w systemach bezpieczeństwa w sporcie oraz przemyśle i jest jednym z liderów rynku międzynarodowego w tych dziedzinach. Od dziesięcioleci alpiniści polegają na szerokiej i innowacyjnej palecie produktów z linami, pasami, zestawami via ferrata, kaskami, karabinkami, chustami i wieloma innymi akcesoriami wspinaczkowymi.

Skylotec

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Skylotec – zdobywca szczytów

Skylotec sprzęt wspinaczkowy

Motto niemieckiej firmy Skylotec, specjalisty w dziedzinie sprzętu wspinaczkowego i turystycznego brzmi: „chronimy ludzi przed spadaniem”. Istniejąca na rynku od 1947 marka jest obecnie wiodącym producentem sprzętu zabezpieczającego stosowanego zarówno przez amatorów wspinaczki, jak i w warunkach sportowych i profesjonalnych. Unikalne połączenie ekspertyzy branżowej z wiedzą techniczną w zakresie wspinaczki sprawiły, że każdy nowy produkt Skylotec to dzieło najwyższej myśli technologicznej, opracowane zgodnie z najwyższymi standardami i gotowe, by chronić życie tych, dla których chodzenie po górach to najwyższa forma aktywności.

Podstawowe wyposażenie wspinaczkowe

Wspinaczka to doskonały sposób na szybki skok adrenaliny, ale też doskonały trening fizyczny który może stanowić uzupełnienie innych dyscyplin sportowych bądź też sam w sobie stanowić główną formę aktywności. Bez względu na to, czy wspinaczkę uprawia jednak zawodowiec, czy całkowity amator, sprzęt konieczny do zapewnienia sobie bezpieczeństwa pozostaje bez zmian. Bez odpowiednich uprzęży, karabinków i całej serii dodatków wysiłek może zamienić się w prawdziwie niebezpieczną dyscyplinę. W jaki sprzęt warto wyposażyć się od samego początku?

Skylotec – sprzęt wspinaczkowy dla amatorów i profesjonalistów

  • Uprząż wspinaczkowa to jeden z łatwiejszych elementów do wyboru podczas zakupów sprzętu wspinaczkowego. Chociaż na rynku pojawia się z roku na rok coraz więcej modeli projektowanych pod konkretne odmiany wspinaczki, znalezienie tej właściwej nie powinno stanowić większego problemu. Wybierając uprząż warto przede wszystkim stawiać na zaufanych i sprawdzonych producentów, certyfikaty przyznane danej uprzęży oraz komfort jej noszenia. Dobrym przykładem jest tu uprząż Skylotec Limestone, pasująca zarówno do wspinaczki alpejskiej, jak i sportowej.
  • Liny wspinaczkowe to oczywiście jeden z ważniejszych elementów asekuracyjnych, dlatego też jej wybór powinien być uzasadniony konkretnymi parametrami i potrzebami wspinacza. Z reguły zakłada się, że 10 mm to optymalna średnica zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych wspinaczy. Długość liny jest zależna przede wszystkim od tego gdzie będziemy się wspinać, bo choć w warunkach polskich 50 czy 60 m powinno być wystarczające, za granicą może okazać się zbyt krótkie. Dobrej jakości liny i pętle wspinaczkowe znajdziesz w ofercie Skylotec na stronie Addnature.pl.
  • Przyrządy asekuracyjne, służące zarówno podczas asekuracji partnera, jak i przy samodzielnym zjeżdżaniu po linie to kolejna konieczność na liście zakupów wspinaczkowych. Na rynku występują w wersjach automatycznych, półautomatycznych i tradycyjnych – wybór odpowiedniego to po raz kolejny kwestia doświadczenia i umiejętności wspinacza. Jednym z lepszych przyrządów półautomatycznych na rynku jest model Skylotec Lory, stosowany także przez doświadczonych wspinaczy.
  • Karabinki to elementy dostępne zwykle w pakiecie z przyrządem asekuracyjnym, jednak z łatwością dokupisz je także samodzielnie. W profesjonalnej, bardziej zaawansowanej wspinaczce tradycyjne karabinki są zastępowane całymi ekspresami wspinaczkowymi, ułatwiającymi wspinaczkę z tzw. dolną asekuracją. Ekspresy składają się z karabinków połączonych specjalnymi tasiemkami, które jako zestaw ułatwiają wspinanie się bez wysiłku nawet w najtrudniejszych punktach trasy.

H2: Skylotec – sprzęt turystyczny w sklepie Addnature.pl

Skylotec to produkty, które bez wątpienia zasługują na swoją dobrą opinię i popularność w środowisku wspinaczkowym. Wysoka jakość uzyskana dzięki intensywnym i dokładnym badaniom prowadzonym zarówno w warunkach zamkniętych, jak i bezpośrednio na ściankach pozwala na pełne zaufanie do stosowanego sprzętu. Czy to w warunkach zamkniętych, treningach, czy też na pełnoprawnych skałkach i górskich ścianach, korzystanie ze sprawdzonego i profesjonalnego sprzętu to podstawa bezpiecznego sportu.