Addnature sklep internetowy - addnature
Ciesz się jesiennymi biegami
30 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Suunto

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Suunto: podbij nowe terytoria!

Fińska marka Suunto specjalizująca się w zegarkach sportowych i outdoorowych istnieje na rynku już od 1936 roku. Już w pierwszych latach swojej działalności skupiała się na rozwiązaniach, które ułatwiły by jej założycielowi poruszanie się w terenie podczas biegów na orientację i sportów outdoorowych. Pełna funkcjonalność, mnogość dostępnych opcji, a także wyjątkowa wytrzymałość w starciu z różnorodnymi warunkami pogodowymi i terenowymi – zegarki sportowe to jedna z tych kategorii, w której nie ma miejsca na kompromisy. Marka Suunto od wielu lat udowadnia, że doskonale radzi sobie z przygotowywaniem najbardziej wytrzymałych zegarków sportowych i outdoorowych. Co oferuje?

Suunto zegarek sportowy

Smartwatche i zegarki sportowe Suunto

Wyposażenie zegarka w system GPS jest jednym z podstawowych elementów współczesnych zegarków sportowych, ale w ofercie Suunto opcja ta pojawia się tu już od wielu lat. Zarówno smartwatche, jak i standardowe zegarki sportowe tworzone przez markę zostały wyposażone w niezawodne czujniki GPS pozwalające na kontrolowane własnej lokalizacji, łączenie zegarka z telefonem, a także planowanie tras treningowych i zbieranie danych o pokonanych dystansach.

Dla zwiększenia dokładności pomiarów oraz dostosowania zegarków do potrzeb treningowych, wszystkie modele dostępne w ofercie Suunto zostały wyposażone w pulsometr na tyle dokładny, by uzyskiwane wyniki można było traktować jako wiarygodne – same zegarki Suunto zostały okrzyknięte jednymi z najlepszych i najdokładniejszych pulsometrów nadgarstkowych na rynku. W duecie z pulsometrem działa tu oczywiście znacznie więcej rozbudowanych funkcji:

  • Śledzenie profilu wysokościowego podjazdów i zjazdów,
  • Bezprzewodowe łączenie z aplikacją w smartfonie,
  • Bateria z żywotnością do 200 godzin (przy dokładności GPS do 1 minuty) lub 30h (przy ustawieniu dokładności GPS do 5s),
  • Pomiar ciśnienia powietrza, ostrzeżenia pogodowe,
  • Czas wschodu i zachodu słońca,
  • Możliwość tworzenia tras z mapami topograficznymi w aplikacji,
  • Dodatkowe połączenie z czujnikiem Suunto Smart Sensor dla jeszcze dokładniejszej rejestracji wysokości, prędkości, tempa chodzenia oraz odległości od celu,
  • Przystosowanie do potrzeb biegaczy, jazdy na rowerze, pływania i wspinaczki.

Solidne wykonanie i pełna funkcjonalność zegarków outdoorowych Suunto

Zegarki sportowe i outdoorowe łączy jedno: ilość wbudowanych funkcji, jakie wykorzystywane są na co dzień podczas aktywności fizycznej i dzięki którym możliwe jest śledzenie postępów na trasie lub treningu jest tutaj nie do przecenienia. Projektanci tworzący zegarki dla Suunto starają się zróżnicować funkcje w poszczególnych modelach tak, by oferować rozwiązania zarówno dla tych wymagających od zegarka wszystkiego, jak i fanów uproszczonego minimalizmu. Obok modeli z rozszerzonymi planami treningowymi, precyzyjnym GPS czy różnymi pomiarami aktywności znajdziemy też i takie, w których prosty design i niepozorny wygląd skrywają szereg funkcji dostępny w zasięgu jednego kliknięcia.

W przypadku zegarków sportowych i outdoorowych Suunto znaczenie będzie mieć też oczywiście jakość wykonania. To od niej zależy, czy Twój zegarek sprawdzi się podczas intensywnego treningu, jazdy na rowerze, pływania, surfowania oraz wspinaczki na najwyższe szczyty. Zewnętrzna oprawa zegarków to więc zawsze najwyższej jakości materiały zapewniające komfort noszenia, ale i odporność na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy niskie temperatury. W modelach Suunto spotyka się więc modele zbudowane z włókien poliwęglanowych wzmacniane włóknem szklanym, kryształy mineralne, stal nierdzewną, silikonowe paski na nadgarstek, ale także wytrzymałe tkaniny dzięki którym zegarek doskonale trzyma się na nadgarstku i pozostaje niemalże niezniszczalny bez względu na warunki i intensywność użytkowania.