Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

20 LAT ADDNATURE

Sweet Protection

1 Produkt
Kategorie
Cena w zł
Kolor
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Sortuj
Strona 1 z
1

Kaski Sweet Protection w Addnature.pl

W Addnature.pl dostępne są różnorodne elementy stroju i akcesoria, zapewniające sportowcom wygodę i bezpieczeństwo w czasie uprawiania aktywności. Dzięki współpracy z wiodącymi producentami, cenionymi ze względu na nowatorskie podejście i nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań, sklep internetowy może zapewnić szeroki wybór produktów.

W ofercie sklepu znajdziecie między innymi kaski marki Sweet Protection – producenta dostarczającego kaski dla sportowców uprawiających różne dyscypliny: kolarstwo, sporty zimowe i wodne. W Addnature.pl dostępne są różne kaski Sweet Protection, przeznaczone przede wszystkim do ochrony przed urazami w czasie uprawiania sportów zimowych.

Kaski Sweet Protection

Producent kasków Sweet Protection

Ideą twórców marki było dostarczenie sportowcom i amatorom takich akcesoriów, które dzięki skutecznej ochronie przed kontuzjami pozwolą im przekraczać własne granice. Pomysłodawca i główny wizjoner marki, Ståle N. Møller, zainteresował się nielegalnym wówczas w Norwegii sportem, jakim była jazda na deskorolce – wobec braku wyposażenia dla osób uprawiających tę dyscyplinę, zaczął wytwarzać akcesoria samodzielnie. Kiedy zakaz zniesiono, wraz z przyjaciółmi mógł już legalnie kontynuować produkcję odzieży i akcesoriów do uprawiania także innych sportów – skateboardingu, narciarstwa, kajakarstwa.

Møller w przydomowym warsztacie przygotowywał plecaki i ubrania, które cechowały się wysoką funkcjonalnością i odpornością na trudne warunki atmosferyczne panujące w północno-wschodniej Norwegii. Z czasem do zyskującej popularność oferty produktów Møllera dołączone zostały kaski ochronne, wzmacniane włóknem węglowym, początkowo produkowane na użytek kajakarzy. Dzięki nowatorskiemu podejściu marką zainteresowali się profesjonalni sportowcy, co pozwoliło producentowi promować firmę na rynku międzynarodowym. Kaski Sweet Protection zyskały sporą popularność także wśród skateboardzistów i narciarzy.

Od 2011 roku Sweet Protection przygotowuje także kaski rowerowe, początkowo dedykowane osobom uprawiającym jazdę o bardziej wyczynowym charakterze, w czasie której istnieje większe ryzyko doznania poważnego urazu, głównie w jeździe górskiej. Z czasem produkcja kasków została rozszerzona także o modele do kolarstwa szosowego i allmountain.

Wyjątkowa ochrona przed urazami głowy

Producent kasków Sweet Protection jest partnerem marki MIPS, dostarczającej specjalistyczną technologię ochrony przed urazami głowy. Technologia MIPS (czyli Multi-directional Impact Protection System) została opracowana w oparciu o badania neurochirurga, Hansa von Holsta, który w latach 90. ocenił, że dotychczasowe rozwiązania nie zapewniały skutecznego zabezpieczenia przed urazami powodującymi uszkodzenia mózgu. Dzięki osiągnięciom MIPS kaski Sweet Protection jeszcze lepiej chronią przed kontuzjami, które mogłyby mieć poważne skutki dla zdrowia, a nawet życia sportowców.

Kaski dla narciarzy i snowboardzistów

Nietrudno przewidzieć, że w czasie jazdy na nartach nawet doświadczonemu narciarzowi może przydarzyć się niejeden upadek. W czasie pierwszy lekcji nauki jazdy na nartach adepci tej dyscypliny uczą się właśnie bezpiecznych upadków, tak by umieli chronić się przed kontuzjami. Trudne środowisko oraz zjawiska takie jak lód, śnieg, chłód, woda i wiatr sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom, dlatego ochrona głowy na stoku jest niezmiernie ważna.

W Polsce obowiązek noszenia kasku na stoku obowiązuje dzieci i młodzież do 16. roku życia, jednak większość dorosłych narciarzy nie ryzykuje jazdy bez ochrony głowy. Wybierając się na narty za granicę warto sprawdzić, jakie normy obowiązują w innych krajach.

Kaski Sweet Protection dostępne w sklepie Addnature.pl stanowią wyjątkowo skuteczny sposób ochrony wrażliwych części głowy przed skutkami urazów. Aby zapewnić sobie maksymalną ochronę, należy jednak odpowiednio dopasować kask. Jakimi kryteriami powinno się kierować?

 • Rozmiar – szczególne znaczenie ma dopasowanie rozmiaru do obwodu głowy, mierzonego ok. 1 cm nad brwiami. Znając swój obwód głowy należy sprawdzić, jaki rozmiar przewidział dla tej wartości producent i wybrać odpowiedni model kasku.
 • Dopasowanie – kask nie powinien powodować ucisku ani na szczycie głowy, ani przy skroniach czy na potylicy. Powinien być dopasowany nawet bez noszenia czapki pod spodem, nie może być luźny.
 • Wyściółka – miękka warstwa wyścielająca wewnętrzną część kasku, chroniąca przed otarciami i docieplająca. Atutem jest możliwość zdjęcia jej, tak by można było ją wyprać i odświeżyć. Warto zwrócić uwagę, czy wyściółka znajduje się również na pasku i zapięciu pod brodą – pozwoli to ochronić skórę przed otarciem.
 • Wentylacja – w skorupie kasku znajdują się szczeliny, które pozwalają na wentylację i zapobiegają przegrzaniu się skory głowy. Jeśli jednak istnieje możliwość jazdy na nartach w ekstremalnie niskich temperaturach lub przy silnym wietrze, kask powinien zapewniać możliwość regulowania przepuszczalności otworów lub ich całkowitego zamknięcia.

Choć można wyróżnić kaski dla kobiet i mężczyzn, rzadko różnią się one budową, a różnice dotyczą przede wszystkim designu. Zdarza się jednak, że niektórzy producenci stosują w kaskach damskich dodatkowe otwory, umożliwiające wyciągnięcie na zewnątrz związanych włosów – kobietom noszącym długie włosy pozwala to uniknąć problemu z upięciem fryzury i zmieszczeniem gęstych włosów pod kaskiem.
Budowa kasku

Osobną kwestią jest budowa kasku – tworzą go dwie warstwy, zewnętrzna i wewnętrzna. Zewnętrzna skorupa jest twarda i odpowiada za ochronę przed uderzeniami i bezpośrednimi urazami, prowadzącymi do powstawania ran i stłuczeń. Wewnętrzna jest bardziej miękka i ma za zadanie absorbować energię uderzeń, chroniąc głowę, a zwłaszcza mózg, przed wstrząsami.

Producent Sweet Protection tworzy kaski w oparciu o technologię hardshell – obie warstwy są rozłączone, co pozwala na przygotowanie kasku z efektywną wentylacją. W technologii hardshell warstwę zewnętrzną tworzy włókno węglowe wzmacniane kevlarem lub tworzywo ABS, zapewniające solidną ochronę delikatniejszym częściom głowy. Wypełnienie wewnętrznej warstwy stanowi pianka EPS.

Bezpieczne kaski dla dzieci i dorosłych

Sweet Protection tworzy kaski dla użytkowników w różnym wieku – użytkownicy znajdą w ofercie sklepu Addnature.pl wygodne, bezpieczne kaski dla dorosłych, a także modele przeznaczone dla dzieci. Jeśli chcemy mieć pewność, że dziecko jest właściwie chronione, warto upewnić się, że dany model posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa – kaski Sweet Protection spełniają wymogi europejskiej normy bezpieczeństwa EN 1077, a także wymogi norm obowiązujących w Stanach Zjednoczonych – ASTM 2040. Dzięki temu rodzice i opiekunowie dziecka mogą być spokojni, że w razie upadku czy zderzenia z innym narciarzem lub przeszkodą, dziecko ma zapewniony odpowiedni poziom ochrony.

Marka Sweet Protection w sklepie Addnature.pl

Noszenie kasku w czasie uprawiania sportu, zwłaszcza w przypadku tych aktywności, w przypadku których jest się szczególnie narażonym na urazy, jest świadectwem odpowiedzialności i świadomego, profesjonalnego podejścia. Dlatego w sklepie Addnature.pl znajdziecie kaski Sweet Protection – norweska marka o zasięgu globalnym dostarcza wyjątkowo solidne kaski. Jako partner MIPS zapewnia swoim użytkownikom wysokiej jakości ochronę głowy przed poważnymi urazami, podnosząc tym samym bezpieczeństwo sportowców na stoku, w czasie jazdy rowerem czy spływu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kasków producenta Sweet Protection, dostępnych w internetowym sklepie Addanture.pl.Masz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy, kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Zadowoleni klienci
Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
Wyślij do nas wiadomość tutaj.