Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Czajniki

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Czajniki kempingowe

Czajniki kempingowe stanowią niezwykle ważny element wyposażenia podczas wycieczki w terenie, pozwalając Ci cieszyć się smakiem ulubionej kawy lub herbaty, niezależnie od tego, gdzie akurat jesteś. W ofercie sklepu Addnature oferujemy Ci wysokiej klasy czajniki kempingowe. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czajniki kempingowe – dlaczego warto mieć je ze sobą na szlaku?

Niewielkie rozmiary i waga sprawiają, że czajniki kempingowe nie zajmują zbyt wiele miejsca w plecaku i nie stanowią wielkiego obciążenia. Tym, czym czajniki turystyczne różnią się od tych stosowanych w domu poza wagą, jest możliwość złożenia ich w przypadku niektórych modeli. Jest tak w przypadku modeli wyposażonych w silikonową wstawkę.

Zastosowanie silikonu w czajnikach kempingowych nie stwarza zagrożenia dla zdrowia ani nie zmienia smaku gotowanej w nim wody, jako że silikon jest odporny na działanie wysokich temperatur. Kolejnym plusem jest pełna niepalność – pozostawienie na ogniu czajnika z silikonowymi elementami nie grozi pożarem.

Z jakich materiałów produkowane są czajniki kempingowe?

Wspomniany już silikon pełni w czajnikach kempingowych funkcję wstawki, dzięki której po użyciu może on być złożony i wygodnie przechowywany w bagażu. Do głównych materiałów zaliczamy stal nierdzewną i aluminium anodowane. Jakie są ich właściwości?

Głównymi plusami stali szlachetnej jest jej odporność na korozję. Wszystko dzięki zawartości chromu, który w reakcji z tlenem tworzy na powierzchni cienką warstwę, zabezpieczając materiał przed korozją. Inną, bardzo ważną zaletą w wyprawach outdoorowych jest wysoki poziom higieny – niezwykle łatwo utrzymać stal nierdzewną w czystości.

Z kolei anodowane aluminium jest dużo bardziej odporne na procesy starzenia, działanie czynników mechanicznych, czy też promieniowanie UV. Anodowane aluminium nie jest toksyczne, nie wchodzi w reakcję, a do tego nie zmienia smaku gotowanej wody.

Najlepsze czajniki kempingowe tylko w Addnature!

Kompletując ekwipunek na wyprawę, koniecznie zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy. W ofercie czekają na Ciebie wygodne w użytkowaniu czajniki kempingowe, filtry oczyszczające wodę, zestawy naczyń turystycznych i wiele innych, niezwykle przydatnych akcesoriów, dzięki którym podróż stanie się dużo bardziej komfortowa.