Addnature sklep internetowy - addnature
Wyprzedaż - rabaty do 80%¹
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Szpilki i śledzie

2 Artykuł
Filtr
Resetuj

Cena

do

Opinie klientów

  • 1
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Tatonka Alu Tent Peg 19cm
Tatonka Alu Tent Peg 19cm
Tatonka
Alu Tent Peg 19cm
9,00 zł
Coghlans Kołki do namiotów Aluminium skręcane
Coghlans Kołki do namiotów Aluminium skręcane
Coghlans
Kołki do namiotów Aluminium skręcane
9,00 zł
  • Warianty: 1 sztuka

Szpilki i śledzie do namiotów

Nocowanie pod namiotem to bardzo ciekawa i przyjemna forma spędzania wolego czasu. Chcąc jednak tego spróbować, warto pamiętać o tym, że niezbędne jest prawidłowe przygotowanie się do takiego noclegu. Oczywistą sprawą jest zakup odpowiedniego namiotu, ale oprócz tego trzeba pamiętać także o wszelkich dodatkowych elementach takich jak np. szpilki i śledzie namiotowe. Tego typu elementy zazwyczaj dostaje się w zestawie z namiotem, ale jeśli tak nie jest lub gdy chcemy kupić inne śledzie, trzeba wiedzieć czym kierować się podczas ich zakupu.

Szpilki i śledzie – niezbędne wyposażenie każdego namiotu

Szpilki namiotowe nazywane często także śledziami, to niezbędne wyposażenie każdego namiotu. Są to elementy wykonane najczęściej z metalu np. stali lub aluminium, których zadaniem jest przymocowanie namiotu do ziemi i tym samym zabezpieczenie go przed wiatrem oraz naprężenie tropiku, co jest niezbędne do zapewnienia wodoodporności określonej przez producenta danego namiotu. Oczywiście wiele namiotów dostępnych obecnie w sprzedaży to konstrukcje samonośne, które nie wymagają stosowania śledzi namiotowych, po to, aby mogły samodzielnie stać. Jednak w celu uzyskania parametrów namiotu, jakie określone są przez producenta, szpilki namiotowe są niezbędne, ponieważ tylko w pełni rozłożony i dobrze naprężony namiot może to zapewnić.

Czym kierować się podczas zakupu śledzi do namiotów?

Decydując się na zakup śledzi namiotowych podstawową kwestią, na jaką trzeba zwrócić uwagę, jest to czy są one odpowiednio wytrzymałe. Warto w tym celu wybierać produkty pochodzące od sprawdzonych producentów, które na pewno nie skrzywią lub nie złamią się podczas użytkowania np. w twardym, lub kamienistym terenie. Ponadto to, z jakiego materiału wykonane są śledzie, również ma spory wpływ na ich wytrzymałości oraz wagę. Szpilki do namiotu nie powinny być też zbyt krótkie, a jeśli mają być użytkowanie np. w grząskim terenie, piasku lub śniegu, muszą być znacznie dłuższe od standardowych, aby zapewnić stabilność podczas silnego wiatru.