Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Kijki

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Kijki turystyczne i trekkingowe

Jeszcze kilka lat temu widok osoby korzystającej z kijków turystycznych budził osobliwe zainteresowanie. Obecnie możesz spotkać ludzi spacerujących z kijkami niemal na każdym kroku! Mają one znacznie więcej zalet, niż by się mogło wydawać, dlatego też, jeśli planujesz wypróbować dobrej jakości kijki turystyczne, lub poszukujesz nowego modelu, koniecznie sprawdź, co dla Ciebie mamy!

Jakie są zalety kijków turystycznych?

Największym plusem jest aktywizacja mięśni rąk. Może to mieć duże znaczenie szczególnie dla seniorów – podczas spacerów mogą oni dzięki temu zadbać równomiernie o sprawność wszystkich kończyn. Warto wspomnieć również o odciążeniu kręgosłupa, co sprawia, że kijki turystyczne są coraz bardziej popularne na szlakach górskich. Kijki pomagają między innymi w czasie pokonywania stromych podejść i zejść.

Jak dobrać kijki turystyczne i trekkingowe dla siebie?

Na rynku dostępne są kije dwu-, trzy-, i czterosegmentowe. Dużo zależy od tego, jak wiele masz miejsca w plecaku. Wbrew pozorom, najmniej miejsca zajmują kije składające się z trzech segmentów. Są one łatwe w przyczepianiu do plecaka, a do tego zapewniają dużą stabilność podczas chodzenia.

Dobre kije turystyczne są w stanie poradzić sobie na szlaku niezależnie od pory roku, a do tego są wyposażone w wygodny system regulacji, dzięki któremu wygodnie dopasujesz ich wysokość do swojego wzrostu, a także do panujących na szlaku warunków.

Atrakcyjne kije turystyczne w sklepie Addnature

W naszym sklepie oferujemy Ci kije turystyczne od najlepiej sprzedających się producentów na rynku, takich jak m.in. Black Diamond, Campz, Dynafit czy też Robens. Oprócz unikalnego, sportowego designu, mają one do zaoferowania wiele pod kątem swojej wytrzymałości. Wykonane m.in. z aluminium, z końcówkami np. z wolframu, kijki turystyczne są wyposażone w wygodne piankowe uchwyty, zapewniając Ci komfort użytkowania nawet przez długie godziny na szlaku.