Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Pozostań w formie - Postaw się żywiołom

Recykling ZSEE i baterii

Zgodnie z obowiązującymi w UE dyrektywami w sprawie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE, ang. WEEE), baterii, akumulatorów i opakowań każde państwo członkowskie UE ma własny system zbiórki oraz recyklingu.

Wszystkie produkty Internetstores objęte Dyrektywą w sprawie ZSEE i dostępne na rynku od 15 sierpnia 2005 r., a także wszystkie baterie i akumulatory firmy są oznakowane symbolem przekreślonego pojemnika na śmieci na samym produkcie lub na jego opakowaniu.
Symbol ten przypomina o możliwości recyklingu starego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii i akumulatorów. Urządzeń elektrycznych i elektronicznych oraz baterii i akumulatorów nie należy wyrzucać do kosza na śmieci — zamiast tego należy je przekazać do wyznaczonego punktu zbiórki w celu recyklingu z korzyścią dla zdrowia ludzkiego i środowiska. Więcej informacji o miejscach zbiórki zamieszczamy poniżej. Można je także uzyskać w miejscowym urzędzie gminnym oraz zakładzie oczyszczania.

Recykling ZSEE

Jako producent urządzeń elektronicznych, firma Internetstores jest zarejestrowana w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska (pod numerem 000104464)
ZSEE z gospodarstw domowych (od konsumentów)
Zgodnie z wymogami polskich przepisów dotyczących ZSEE Internetstores zapewnia finansowanie przetwarzania i recyklingu zużytego sprzętu zwróconego do wyznaczonych punktów zbiórki. W celu zagospodarowania ZSEE od konsumentów firma Internetstores dołączyła do organizacji Biosystem. Konsumenci mający ZSEE, który powinien trafić do recyklingu, mogą skorzystać z publicznych punktów zbiórki, zasięgnąć informacji o punktach zbiórki w urzędzie gminy albo przejść w tym celu do witryny internetowej Biosystem pod adresem https://www.biosystem.pl/.

Recykling baterii

Jako producent baterii i akumulatorów firma Internetstores jest zarejestrowana w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska (pod numerem 000104464)
W celu zagospodarowania zużytych baterii i akumulatorów od konsumentów firma Internetstores dołączyła do organizacji Biosystem. Konsumenci mający baterie lub akumulatory, które powinny trafić do recyklingu, mogą skorzystać z publicznych punktów zbiórki, zasięgnąć informacji o punktach zbiórki w urzędzie gminy albo przejść w tym celu do witryny internetowej Biosystem pod adresem https://www.biosystem.pl.


Masz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy, kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Zadowoleni klienci
Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
Wyślij do nas wiadomość tutaj.