Addnature sklep internetowy - addnature
Zaoszczędź do 70%1
30 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY
Akcesoria wspinaczkowe - wszystko, co sprawi, że wspinaczka stanie się przyjemniejsza
Oprócz podstawowego sprzętu istnieją narzędzia wspinaczkowe, które nie są absolutnie niezbędne, ale uprzyjemniają wspinaczkę. Należą do nich szerokie szczotki do czyszczenia uchwytów wspinaczkowych, okulary asekuracyjne, aby nie nabawić się sztywności karku podczas asekuracji, oraz klipsy do wcześniejszego wpięcia pierwszego wyciągu.

Akcesoria do wspinaczki

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Metolius Upshot Okulary do asekuracji, czarny
Metolius Upshot Okulary do asekuracji, czarny czarny
Metolius
Upshot Okulary do asekuracji, czarny
MSRP 432,00 zł 339,00 zł
- 21 %
SALE DEAL

Akcesoria do wspinaczki

Tym razem mowa o akcesoriach, które nie są być może czymś absolutnie niezbędnym, lecz również mają swoje znaczenie w poprawie poziomu komfortu i bezpieczeństwa podczas wspinaczki. Mowa tutaj m.in. o okularach asekuracyjnych, czy też o klipsach wspomagających pierwsze wpięcia. Dlaczego warto się nad nimi zastanowić?

Okulary asekuracyjne od Addnature – dlaczego będą dobrym wyborem?

Podczas asekuracji partnera wspinaczkowego, często pojawiają się bóle szyi, związane z częstym podnoszeniem głowy do góry podczas wykonywania czynności asekuracyjnych. W związku z tym dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie okularów asekuracyjnych, w których zastosowano technologię pryzmatu. Dzięki niemu widzisz wszystko, bez konieczności nieustannego trzymania głowy w górze.

Pole widzenia nie jest ograniczone przez ramkę okularów – jest ono otwarte, dzięki czemu widzisz wszystko dookoła, poprawiając tym samym bezpieczeństwo swoje i partnera, którego właśnie asekurujesz. Na tym nie kończą się plusy okularów asekuracyjnych, dlatego że są one dobre również dla osób noszących okulary korekcyjne, lub nawet przeciwsłoneczne – okulary asekuracyjne mogą być z powodzeniem nałożone na wierzch.

Klipsy wpinające – jak wspomagają wspinaczkę?

Jednym z największych plusów stosowania klipsów jest odczuwalne zmniejszenie ryzyka upadku podczas pierwszych metrów wspinaczki. Klipsy pozwalają na ekspresowe tworzenie zestawów pozwalających wejść na trasę wspinaczkową. Ma to duże znaczenie szczególnie w sytuacji, gdy eksplorujesz nową trasę lub znajdujesz się na dużej wysokości – klipsy pomagają Ci skutecznie się zabezpieczyć przed urazami i upadkiem.

Komfortowe akcesoria do wspinaczki tylko u nas!

Wspinaczka cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, dlatego też systematycznie poszerza się dostępny asortyment, dzięki któremu sport ten będzie bezpieczny i przyniesie mnóstwo radości i ekscytacji wywołanej kolejnymi pokonanymi metrami.

My wiemy, że nie chodzi tylko o pokonywanie kolejnych skał. Wspinaczka jest doskonałym sprawdzianem wytrzymałości i siły charakteru. Dlatego też oferujemy sprzęt wyłącznie od sprawdzonych producentów, dzięki czemu nie zostawisz sobie miejsca na niebezpieczny błąd.