Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Karabinki niezakręcane

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Karabinki niezakręcane do wspinaczki

Karabinek to urządzenie służące do łączenia ze sobą dwóch przedmiotów. Zadaniem karabinka jest umożliwienie przymocowania przedmiotu do innego przedmiotu. Jest on powszechnie używany podczas wspinaczki i innych aktywności na świeżym powietrzu, gdzie głównym celem jest bezpieczne trzymanie się obiektu. Najczęściej są one używane jako łącznik liny (na przykład trzymając linę, która musi być zabezpieczona), jako kotwica (na przykład mocując obiekt do boku ściany skalnej) lub jako sposób blokowania dwóch obiektów razem.

Co warto wiedzieć o karabinach niezakręcanych?

Karabinki niezakręcane przeznaczone są do stosowania w alpinizmie, wspinaczce skałkowej, lodowej, tradycyjnej, wielowyciągowej, sportowej. Podczas wspinania lub zjazdu możesz z łatwością wypiąć karabinek z uprzęży i wpiąć go z powrotem do kotwicy. Pozwala to na szybką zmianę pozycji na ścianie lub przemieszczanie się w górę lub w dół.

Rodzaje karabinków niezakręcanych dostępnych w Addnature

Podział ze względu na rodzaj zamka:

  • specjalne zamknięcie
  • straight
  • wire
  • zgięty

Karabinki niezakręcane aluminiowe są lżejsze, a jednocześnie tak samo bardzo wytrzymałe jak karabinki metalowe. Metalowe karabinki mają tę zaletę, że są mniej narażone na zakleszczenie przez skały podczas wspinaczki. Dostępne w ofercie Addnature.pl karabinki niezakręcane, to elementy najwyższej jakości sprzętu wspinaczkowego, ich wytrzymałość idzie w parze z lekkością, a ich waga nie przekracza 50g.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karabinków niezakręcanych do wspinaczki?

Karabinki niezakręcane mogą występować w różnych kształtach i rozmiarach, od najbardziej podstawowych do najbardziej wyrafinowanych. Podczas gdy wszystkie karabinki są zaprojektowane tak, aby umożliwić bezpieczne przymocowanie liny lub łańcucha do jednego końca, istnieje kilka rzeczy, które należy rozważyć przed zakupem karabinków:

  • Na jakim typie liny będziesz ich używał - Karabinki zakręcane są preferowane przy linach prostych, natomiast karabinki nieskręcane najlepiej sprawdzają się przy linach plecionych lub skręcanych.
  • Rozmiar Twojego stojaka wspinaczkowego.
  • Jeśli planujesz przypiąć karabinki do uprzęży, upewnij się, że będą pasowały do klamry. Niektóre uprzęże mają klamry, które są zbyt duże dla karabinków o standardowym rozmiarze, co uniemożliwia ich bezpieczne wpięcie.