Addnature sklep internetowy - addnature
Wyprzedaż - rabaty do 80%¹
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Liny bliźniacze

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Norma

  • lina bliźniacza 1
  • lina podwójna 1

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Edelrid Apus Pro Dry Lina 7,9mm x 60m, niebieski
Edelrid Apus Pro Dry Lina 7,9mm x 60m, niebieski niebieski
Edelrid
Apus Pro Dry Lina 7,9mm x 60m, niebieski
MSRP 936,00 zł 799,00 zł
darmowa wysyłka
- 14 %
SALE

Liny bliźniacze

Wspinaczka to bardzo ciekawa, dostarczająca sporej dawki adrenaliny i często niebezpieczna dyscyplina sportu. Z tego względu, aby zminimalizować ryzyko różnego rodzaju zagrożeń podczas wspinaczki, niezbędne jest stosowanie odpowiednich lin, które będą zabezpieczeniem w przypadku odpadnięcia od skały czy innej powierzchni, po jakiej się wspinamy. Na rynku dostępna jest obecnie spora ilość różnych lin wspinaczkowych, które przeznaczone są do innych zastosowań, dlatego, aby wybrać odpowiedni model, należy posiadać sporą wiedzę w tym temacie lub posłużyć się wskazówkami osób doświadczonych w tym sporcie. Jednym z rodzajów lin, które są niezbędne w pewnych określonych okolicznościach, są liny bliźniacze.

Czym są liny bliźniacze i kiedy się je stosuje?

Liny bliźniacze to rodzaj lin, które występują zawsze w dwóch sztukach i posiadają taką samą grubość i takie same parametry. Podczas ich użytkowania zawsze prowadzone są one równolegle od siebie i używa się ich razem, nigdy oddzielnie. W praktyce oznacza to, że liny te wpinane są jednoczenie w jeden karabinek, wiec traktuje się je jako jedną linę. Zazwyczaj ten rodzaj lin wykorzystuje się podczas wspinaczki lodowej, często wykorzystują je również alpiniści czy skiturowcy, jednak obecnie liny tego typu cieszą się nieco mniejszą popularnością.

Czym kierować się podczas zakupu lin bliźniaczych?

Chcąc zakupić liny bliźniacze, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, czego oczekujemy od takich lin i w jaki sposób chcemy je wykorzystać. Określając dokładnie swoje potrzeby i wymagania, można dużo skuteczniej wybrać odpowiednie produkty, co z pewnością przełoży się na komfort i bezpieczeństwo podczas ich użytkowania. Kluczową rolę odgrywa tutaj jakość lin, to czy mają one wszelkie potrzebne certyfikaty bezpieczeństwa oraz jaką mają one grubość i długość. Te ostatnie dwie cechy powinny być dobierane do tego, w jaki sposób chcemy wykorzystywać zakupione liny bliźniacze.

Liny bliźniacze w Addnature

W naszym sklepie Addnature znajdą Państwo szeroki wybór profesjonalnych lin bliźniaczych o różnej grubości, długości, właściwościach, czy też kolorystyce. Wszelkie dostępne w naszym sklepie liny posiadają niezbędne certyfikaty wytrzymałości i bezpieczeństwa, co sprawia, że ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne i komfortowe.