Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Liny połówkowe

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Liny wspinaczkowe połówkowe

Wspinaczka to bardzo emocjonujący i ciekawy sport, który przybiera bardzo różne formy. Mimo tego, że kojarzy się on ze sporym ryzykiem, to warto pamiętać, że dzięki linie i całemu wyposażeniu asekuracyjnemu, do jakiego dostęp mają współcześni wspinacze, sport ten może być znacznie bezpieczniejszy, niż miało to miejsce dawniej. Lina jest obecnie niezbędna w praktycznie każdym rodzaju wspinaczki, a ich różnorodność sprawia, że można korzystać w tym celu z różnych technik asekuracji. Jedną z metod jest rozwiązanie opierające się na linie podwójnej, do czego wykorzystuje się tzw. liny połówkowe nazywane także podwójnymi. W ofercie naszego sklepu Addnature posiadamy bogaty wybór różnego rodzaju lin połówkowych dopasowanych do wymagań i potrzeb każdego wspinacza.

Do czego wykorzystuje się liny połówkowe?

Liny połówkowe to liny wspinaczkowe, które charakteryzują się nieco mniejszą średnicą od standardowych lin. Jest to spowodowane tym, że stosuje się je w systemie podwójnym, co oznacza, że wspinacz podczas wspinaczki nie korzysta z jednej liny, a z dwóch jednoczenie. Pozwala to znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa, co jest szczególnie istotne w najbardziej ryzykownych odmianach tego sportu. Rozwiązanie to pojawiło się na rynku około 1977 roku i od tamtego momentu jego popularność stale rośnie.

Jaką linę połówkową kupić?

Szukając odpowiedniej liny połówkowej, trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, aby wybierać produkty, które posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Jest to podstawa do tego, aby móc czuć się bezpiecznie podczas wspinaczki i mieć gwarancję, że lina zadziała w sytuacji, gdy będzie potrzebna. Ponadto warto dobrać taki rodzaj i średnicę liny, aby dobrze współpracowała ona z przyrządami asekuracyjnymi, jakie posiadamy.

Nasza oferta lin połówkowych

W ofercie naszego sklepu Addnature posiadamy bogaty wybór różnego rodzaju lin połówkowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić liny wspinaczkowe połówkowe, które spełnią wymagania i potrzeby każdego wspinacza. Zachęcamy więc do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu i do zakupów w Addnature.