Addnature sklep internetowy - addnature
Wyprzedaż - rabaty do 80%¹
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Liny statyczne

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Liny statyczne

Liny to podstawowe wyposażenie każdego wspinacza, wspinającego się z asekuracją. Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lin wspinaczkowych, które przystosowane są do różnych zastosowań. Liny statyczne to produkt użytkowany przez wspinaczy w bardzo wielu różnych sytuacjach, który często jest podstawową liną, która powinna znaleźć się w wyposażeniu każdego wspinacza. Warto więc wiedzieć czym charakteryzują się tego typu liny, gdzie się je wykorzystuje oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie lin statycznych?

Czym charakteryzują się liny statyczne i gdzie się je wykorzystuje?

Liny statyczne to grupa lin, które spełniają wymagania zawarte w normie EN 1891, w której tego typu liny określone są jako liny rdzeniowe w oplocie o małej rozciągliwości. Nie oznacza to więc, że liny statyczne wcale się nie rozciągają, a bardziej świadczy to o tym, że ich rozciągliwość jest zdecydowanie mniejsza w stosunku do lin dynamicznych. W związku z tym będą one miały zupełnie inne zastosowanie i z pewnością nie sprawdzą się jako typowa lina wspinaczkowa, a używanie ich do wspinaczki z dołem jest całkowicie zabronione, z powodów bezpieczeństwa. Liny statyczne będą więc idealnym wyborem dla speleologów, mogą posłużyć jako asekuracja we wspinaczce na wędkę, a także sprawdzą się w pracach na wysokości, ratownictwie i tworzeniu tzw. poręczówek w górach.

Liny statyczne w naszym sklepie Addnature

W asortymencie naszego sklepu Addnature posiadamy spory wybór lin statycznych, pochodzących od znanych i cenionych w świecie wspinaczki producentów takich jak: Black Diamond, Edelrid, Fixe czy Mammut. To, z jakiego źródła pogodzi dana lina, jest bardzo ważne, ponieważ jakość liny oraz to, jakie posiada ona certyfikaty bezpieczeństwa i wytrzymałości to kwestie, które często decymują o bezpieczeństwie wspinacza. Z tego względu warto postawić na sprawdzone marki i wybrać liny statyczne dostępne w naszej ofercie. Znajdą Państwo u nas liny o średnicy od 8 mm do 11 mm, w różnych wersach i o różnej długości. Dzięki temu z pewnością każdy kupi u nas model dopasowany do własnych potrzeb i wymagań.