Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Drabinki linowe

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Wspinaczkowe drabinki linowe

Liny wspinaczkowe towarzyszą nam już praktycznie od stuleci. I o ile jej prototypem jest zwykły sznur skręcony z włókien naturalnego pochodzenia, o tyle dzisiejsze liny wspinaczkowe i drabinki linowe są już produktami zasługującymi na dużo większe zaufanie.

Współczesne zastosowanie lin wspinaczkowych

Zasadniczo, liny wspinaczkowe pełnią dziś 3 funkcje. Zalicza się do nich funkcję komunikacyjną, asekuracyjną i pomocniczą.

W ramach funkcji komunikacyjnej mieszczą się wszystkie akcje zamierzone, będące pod kontrolą, czyli takie jak zjazdy na linie, na trawersach i wszelkie inne celowe działania. Tutaj dobrym rozwiązaniem jest wybór liny odpornej na rozciąganie.

Funkcja pomocnicza obejmuje zabezpieczenie sprzętu wspinaczkowego i mocowanie niezbędnych elementów dodatkowych.

Ostatnia z trzech funkcji, asekuracyjna, wymaga zastosowania liny o wysokiej elastyczności. Tutaj najważniejsza jest amortyzacja, pozwalająca pochłonąć jak największą ilość energii, jaka wytwarza się w momencie, gdy wspinacz odpada od ściany. Zastosowanie w tym przypadku liny statycznej (nierozciągliwej) mogłoby skończyć się kalectwem.

Czym wyróżniają się liny wspinaczkowe w sklepie Addnature?

Wybierając dobrej jakości drabinki linowe, uzależniasz od nich swoje bezpieczeństwo, a nawet życie. Dlatego też koniecznie dowiedz się przedtem, co zyskujesz, decydując się na zakup drabinki linowej właśnie u nas.

W linach stosowane są m.in. wygodne osłony, pozwalające utrzymać karabinek w jednym miejscu i we właściwej pozycji, podnosząc komfort użytkowania i bezpieczeństwo. Do tego modele niektórych firm są oznaczone kolorystycznie pod kątem rozmiaru, dzięki czemu ich dobór i korzystanie na szlaku będzie przebiegało znacznie łatwiej i sprawniej.

Ważne są tutaj również właściwości wodoodporne, dzięki którym liny od producenta takiego jak np. Camp nie chłoną wilgoci i dzięki temu nie ulegają uszkodzeniom pod jej wpływem.

Duże znaczenie ma również produkcja lin zgodnie z surowymi standardami, narzuconymi m.in. przez certyfikat Bluesign, zakładający m.in. wykluczenie z procesu produkcji substancji chemicznych, zagrażających środowisku naturalnemu. W duchu zgodności z naturą swoje liny produkuje m.in. firma Edelrid.