Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Pętle Daisy Chain

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Pętle daisy chain

Pętle daisy chain stosowane są do wspinaczki klasycznej w celu przełączenia się pomiędzy uprzężą a punktem asekuracyjnym. Najczęstsze zastosowanie znajdują one we wspinaczce z wykorzystaniem techniki sztucznych ułatwień, polegającej na wykorzystywaniu pojawiających się w ścianie wspinaczkowej różnych stopni i chwytów w roli punktów asekuracyjnych. Co jeszcze warto wiedzieć o pętlach daisy chain?

Pętla daisy chain – o czym pamiętać podczas korzystania z niej?

W pętlach daisy chain co kilkanaście centymetrów wykonane są oczka o średniej wytrzymałości sięgającej do 2-3 kN. Z kolei wytrzymałość głównej pętli może być nawet do 10 razy większa i musi dorównywać wytrzymałości zwykłych taśm wspinaczkowych. Warto jednak pamiętać, że szwy znajdujące się pomiędzy oczkami mają znacznie mniejszą wytrzymałość, dlatego też niewłaściwe korzystanie z pętli może stwarzać wręcz śmiertelne zagrożenie.

Jakie są plusy nowoczesnych pętli daisy chain?

Obecne metody produkcji coraz częściej pomagają rozwiązać klasyczne problemy, jakie powstają w trakcie korzystania z pętli. Jednym z nich było np. wpinanie pojedynczego karabińczyka w dwie pętle, polegając tym samym jedynie na wytrzymałości części pętli znajdującej się pomiędzy oczkami, nie zaś na wytrzymałości całej pętli, co znacznie obniża poziom bezpieczeństwa podczas wspinaczki. Również stosowane obecnie materiały, obejmujące m.in. nylon, zapewniają dużo dłuższy czas użytkowania.

Dostępne w naszym sklepie pętle wspinaczkowe daisy chain wyposażone są m.in. w personalny system absorpcji energii, dopasowując się do użytkownika i stanowiąc komfortową alternatywę dla wyciągów. Ponadto są one lekkie i łatwe w przechowywaniu. Obecnie liczne modele pętli dostępne są w atrakcyjnych cenach w ramach sezonowych wyprzedaży, gdzie obniżka cen może sięgać nawet do 34%.

Stałe korzyści przyniesie Ci zapisanie się na nasz newsletter, gdzie zniżki otrzymujesz już na starcie!