Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Tape wspinaczkowy

2 Artykuł
Filtr
Resetuj

Kolor

  • niebieski
  • biały

Cena

do

Opinie klientów

  • 1
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
LACD Taśma sportowa 2,5cm
LACD Taśma sportowa 2,5cm
LACD
Taśma sportowa 2,5cm
MSRP 17,99 zł 9,00 zł
- 49 %
SALE
AustriAlpin Finger Tape 2cm x 10m, niebieski
AustriAlpin Finger Tape 2cm x 10m, niebieski niebieski
AustriAlpin
Finger Tape 2cm x 10m, niebieski
28,99 zł
SALE

Tape wspinaczkowy

Tape, a właściwie taśma wspinaczkowa, to specjalny typ opatrunku na palce i dłonie, który skutecznie chroni wspinacza przed otarciami i zranieniami. Tape wspinaczkowy jest również sporym ułatwieniem w trakcie pokonywania długich tras wspinaczkowych.

Dlaczego warto zainwestować w tape’y wspinaczkowe?

Taśmy wspinaczkowe to jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie skóry dłoni przed otarciami, na jakie narażeni są miłośnicy wspinaczek. Warto je zakładać podczas każdego typu wspinaczki – niezależnie od tego czy odbywa się ona na sali treningowe czy w terenie na skałach.

Tape wspinaczkowy jest bardzo prosty w użytku i wystarczy wybrać odpowiednią technikę jego zakładania. Odpowiednio zabezpieczone dłonie nie tylko będą mniej narażone na uszkodzenia, ale również umożliwią sprawniejsze przemieszczanie się na ściance oraz zapewnią pewniejszy chwyt. Plastry z pewnością uchronią wspinacza przed niechcianą kontuzją, dlatego warto zaopatrzyć się w nie jeśli planujemy regularnie uczęszczać na ściankę wspinaczkową.

Jaką taśmę wspinaczkową wybrać?

Taśma do wspinaczki to nie zwykłe plastry lub bandaże opatrunkowe. Profesjonalne tape’y dla wspinaczy gwarantują znacznie lepszą przyczepność do dłoni, dzięki czemu nie odklejają się w trakcie zmieniania przechwytów. Specjalistyczne taśmy trzymają się dłoni i nie przesuwają w trakcie wspinaczki, jak na przykład tradycyjne plastry.

W zależności od potrzeb, taśmy wspinaczkowe dostępne w sklepie internetowym Addnature, występują w wielu rodzajach. Różnią się one od siebie przede wszystkim szerokością i długością taśmy, dzięki czemu każdy wspinacz może wybrać odpowiedni rodzaj tape dla siebie.

Taśmy wspinaczkowe od najlepszych producentów takich jak AustriAlpin, Camp czy Wild Country, z pewnością ułatwią wspinaczkę i przyczynią się do poprawy wyników.

Tape wspinaczkowy w sklepie Addnature

Rozpoczynając swoją przygodę ze wspinaczką, warto zaopatrzyć się w funkcjonalne taśmy wspinaczkowe. Zwłaszcza osoby początkujące są narażone na częste otarcia, których można uniknąć poprzez odpowiednie zabezpieczenie dłoni – a w szczególności palców. Proponujemy również tape’y dla bardziej zaawansowanych wspinaczy, którzy wybierają skomplikowane i niebezpieczne trasy wspinaczkowe na skalnych powierzchniach.