Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Kompasy

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Kompasy

Planujesz dłuższą wyprawę terenową, z dala od cywilizacji? Jeśli pasjonują Cię tego typu eskapady, pamiętaj o tym, że nawet najlepszy GPS może Cię zawieść w kluczowym momencie, dlatego też tak ważne jest zaopatrzenie się w dobry kompas. Poniżej przedstawiamy propozycję najlepszych kompasów terenowych, dzięki którym wyznaczysz obrany cel z doskonałą precyzją!

Najlepsze kompasy w sklepie Addnature – czym mogą Cię zaskoczyć?

Jednym z komfortowych rozwiązań jest zastosowanie kompasu na rękę. Praktyczne, długie zapięcie na rzep pozwoli Ci idealnie dopasować rozmiar do swojego nadgarstka, zapewniając tym samym wygodne korzystanie w dowolnej chwili. W ofercie dostępne są zarówno proste modele, jak i te bardziej rozbudowane, wyposażone m.in. w Global Needle System, dzięki któremu nie musisz zaopatrywać się w nowy kompas, udając się w podróż po drugiej półkuli.

Kompasy idealne na offroad – czym się wyróżniają?

Nowoczesne kompasy są w pełni odporne na wstrząsy i są w stanie precyzyjnie wyznaczyć cel, nawet gdy jesteś w ruchu. Jest tak m.in. dzięki zastosowaniu podwójnej płytki ochronnej. Ponadto z kompasu możesz swobodnie korzystać nawet w warunkach słabej widoczności, dzięki zastosowaniu fotoluminescencji.

Dostępne w naszym sklepie modele kompasów mogą z powodzeniem służyć również jako linijka i pomagać w ustaleniu długości trasy, np. w skali 1:25 lub 1:50. Do tego możesz liczyć na udogodnienia w postaci wbudowanej lupy, dzięki której możesz odczytywać pomiary z dużo większą precyzją, niż w klasycznych kompasach.

Zaawansowane kompasy terenowe – w czym mogą Ci służyć?

Najbardziej zaawansowane modele są wykorzystywane przez żołnierzy NATO m.in. w celu mapowania, a także pozycjonowania z wykorzystaniem wagi pomiarowej. Oznaczenia na kompasie świecą w ciemności nawet do 4 godzin, dzięki czemu korzystanie z niego jest dogodne w każdych warunkach.