Addnature sklep internetowy - addnature
Wyprzedaż - rabaty do 80%¹
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Okulary sportowe

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Okulary sportowe - skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV!

Uprawianie sportu latem, czy w dowolny słoneczny dzień w ciągu roku może być niemałym wyzwaniem, szczególnie dla wrażliwych na jasne światło i promieniowanie UV oczu. Aby zachować pełne bezpieczeństwo podczas biegu, jazdy na rowerze, gry w tenisa czy snowboardowych zjazdów, wyposażenie się w dobrej jakości okulary sportowe może okazać się niezbędne. Nie wszystkie modele oferują jednak tak samo wysoki poziom ochrony oczu, a i ich budowa może znacząco różnić się zależnie od wybranej dyscypliny sportu. Najbardziej popularne marki to Rudy Project, UVEX, Alpina. W Addnature mamy ich jednak znacznie więcej. Jak dobrać najlepsze okulary sportowe i czuć się komfortowo niezależnie od natężenia promieni słonecznych?

Okulary sportowe – jak wybrać właściwy model?

Cechą charakterystyczną wszystkich okularów sportowych dostępnych w sklepie Addnature.pl jest ich opływowy kształt dopasowany do głowy znacznie lepiej, niż tradycyjne oprawki okularów przeciwsłonecznych. Powód tego jest jednak bardzo prosty – dobre okulary sportowe muszą pozostać na swoim miejscu nawet podczas bardziej wymagającej aktywności fizycznej, jak bieganie czy gry zespołowe i zapewnić odpowiednią ochronę oczu przed słońcem, kurzem, czy wiatrem. To z tego też powodu okulary sportowe są często znacznie bardziej zabudowane niż klasyczne okulary korekcyjne czy przeciwsłoneczne – ich szkła mogą zwężać się w stronę boku głowy i płynnie przechodzić w zauszniki, bez widocznego złamania pomiędzy szkłami, a pozostałymi częściami oprawki. Często unika się tu nawet stosowania wyraźnego przedziału pomiędzy jednym a drugim szkłem okularowym, dbając o to, by kurz czy przelatujące podczas biegu czy jazdy na rowerze owady nie miały szans wpaść do oka.

Okulary przeciwsłoneczne w sporcie

Jednym z głównych zadań okularów sportowych jest ochrona oczu przed promieniami UV i nadmiernym nasłonecznieniem, jednak podobnie jak w przypadku tradycyjnych okularów przeciwsłonecznych, wybór tych właściwych nie jest tu oczywisty. Kolor soczewki okularów znacząco wpływa na poprawę kontrastu widzenia, co podczas uprawiania sportów może mieć ogromny wpływ na komfort i właściwą widoczność trasy. Czym kierować się przy wyborze?

  • Szare i szarozielone soczewki w okularach sportowych pomagają w ocenie odległości, przez co dobrze sprawdzą się na rowerze czy podczas biegania w terenie,
  • Soczewki brązowe doskonale blokują światło niebieskie, które powoduje bardzo odczuwane uczucie oślepienia – polecane na szczególnie słoneczne dni,
  • Żółte i pomarańczowe soczewki poprawiają widoczność w pochmurne dni – producenci wykorzystują je przede wszystkim w okularach dla narciarzy oraz rowerzystów, którzy poruszając się poza szosą często przemieszczają się w cieniu.

Warto pamiętać, że sportowe okulary przeciwsłoneczne na lato, bez względu na kolor soczewki, powinny charakteryzować się zabarwieniem szkieł na poziomie około 70 proc., a zimą nawet 85-90 proc., gdyż to właśnie w otoczeniu śniegu promienie słoneczne stają się dla oczu jeszcze bardziej oślepiające.

Moda na dobrą widoczność – okulary sportowe w Addnature.pl

Okulary sportowe mogą być modnym dodatkiem do pełnego stroju na rower czy narty, jednak przy ich zakupie pierwszym i decydującym czynnikiem powinna być ich najwyższa funkcjonalność i wysoka jakość wykonania. Okulary powinny dobrze przylegać do twarzy, być wygodne, a ponad wszystko nie spadać z twarzy przy każdym dynamicznym ruchu głowy. Na nartach, rowerze, czy podczas biegu, dobrze dopasowane okulary przeciwsłoneczne mogą znacząco poprawić komfort sportowca i zapewnić mu bezpieczeństwo nie tylko w kontakcie ze szkodliwym promieniowaniem UV, ale i wszelkimi drobinkami, które mogłyby dostać się do oczu w najmniej oczekiwanym momencie.