Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

To takie buty... - Na wędrówki małe i duże
Y by Nordisk - razem jeszcze mocniejsi

Po 15 latach udanej współpracy z tradycyjną marką Nordisk, Yeti przeobraził się w Y by Nordisk. Komfortowe i funkcjonalne produkty puchowe z Görlitz w Saksonii niezmiennie będą oznaczane czerwonym Y. Ekskluzywny puch "Crystal Down" jest używany wyłącznie w śpiworach i odzieży najwyższej klasy. Produkty obu marek doskonale się uzupełniają i oferują równie doskonały sprzęt nawet na ekstremalne outdoorowe przygody. Cenne doświadczenie i wiedza obu firm zostały zebrane pod parasolem Nordisk w celu dostarczenia najlepszych i najlżejszych produktów na rynku.

Kurtki od Y by Nordisk

Bestsellery od Y by Nordisk

Śpiwory Y by Nordisk - Made in Germany

Nasze nowe Śpiwory Y by Nordisk

Y by Nordisk - puchowy specjalista

Crystal Down™

Majstersztyk natury

Y by Nordisk Ethical Down Code

Z szacunkiem do natury od 1983

Unikalny sprzęt Y by Nordisk gwarantuje dzięki Crystal Down - jednemu z najlepszych i najwyższej jakości puchów na rynku, który utrzymuje ciepło nawet w najzimniejszych warunkach. Pochodzi on wyłącznie od gęsi koludy z Niemiec i Polski. Pojedynczy puch ma średnicę do 4 cm, wygląda rzeczywiście jak kryształ i może osiągnąć bardzo wysoki współczynnik sprężystości nawet do 900 cuin.

Od samego początku fundamentalną częścią filozofii firmy było upewnienie się, że skąd pochodzi puch i że jest zawsze dobrej jakości. Od jajka do gotowego produktu puchowego. Opracowany przez Y by Nordisk "Ethical Down Code", który powstał w latach 90-tych i jest stale udoskonalany, zapewnia trwałą ochronę zwierząt do dziś. Ponadto, ich praca opiera się na ścisłych zasadach, które są monitorowane i zalecane przez European Down & Feather Association.

Y by Nordisk

164 Produkty
Cena w zł
Opinie klientów
Kolor
 • 89
 • 3
 • 0
 • 11
 • 1
 • 38
 • 3
 • 0
 • 28
 • 7
 • 2
 • 13
 • 29
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
Sortuj
 
Strona 1 z
3

Odzież i śpiwory Yeti na Addnature.pl

Marka Yeti to ceniony producent dostarczający odzież i śpiwory z wysokiej jakości puchu. Dzięki użyciu tradycyjnego wypełnienia i połączenia go z nowoczesnymi metodami produkty Yeti uznawane są na całym świecie za wysokiej jakości akcesoria dla alpinistów, które zapewniają odpowiedni komfort cieplny i umożliwiają alpinizm w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Firma powstała w 1989 roku w Polsce i od początku kierowała swoją działalność tak, by zapewnić najlepsze wyposażenie dla osób uprawiającym alpinizm i himalaizm. Aby potwierdzić wysoką jakość produktów marki Yeti zaprosiła do współpracy znanych himalaistów – obecnie znanymi ambasadorami marki są Anna Czerwińska i Leszek Cichy, oboje są światowej sławy himalaistami.

Śpiwory Yeti

Dlaczego produkty z puchem?

Współcześnie firmy prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych materiałów i wypełnień syntetycznych, które pozwoliłyby zaprzestać używania puchu kaczek i gęsi. Jednak jak pokazują badania osoby profesjonalnie zajmujące się wspinaczką górską w trudnych warunkach zawsze wybierają produkty z naturalnym wypełnieniem – dzieje się tak, ponieważ nie wynaleziono jeszcze takiego wypełnienia syntetycznego, które byłoby w stanie zapewnić podobną do puchu właściwość izolacyjną (nie mówiąc już o większej).

W ofercie produktów Yeti każdy użytkownik ma możliwość dobrania puchu do swoich potrzeb. W ofercie dostępne są dwa rodzaje puchu:

Sprężystość Rodzaj puchu
700 cui Mieszanka puchu północnych odmian kaczek i gęsi
160 cui Puch Gold, mieszanka puchu gęsi rasy białej

Ze względu na to, że ptaków z gatunku gęsi białej jest na świecie mało, puch ten jest używany jedynie przez osoby, które potrzebują odzieży i akcesoriów do wykorzystywania w warunkach ekstremalnie nieskiej temperatury. Produkty puchowe są wybierane wszędzie tam, gdzie człowiek przebywa w warunkach niezwykle trudnych i wymagających od niego niebywałego wysiłku – podczas wypraw na Mount Everest uczestnicy obowiązkowo muszą mieć ze sobą śpiwór z wypełnieniem z naturalnego puchu.

Śpiwory puchowe Yeti

Marka Yeti najbardziej znana jest z produkowania wysokiej jakości śpiworów z wypełnieniem naturalnym. Dzięki wypełnieniu puchem śpiwory Yeti doskonale sprawdzają się w najchłodniejszych warunkach. Śpiwory z wypełnieniem puchowym to idealny wybór w sytuacjach, gdy temperatura sięga znacznie poniżej zera – w ofercie Addnature dostępne są śpiwory przygotowane z myślą o osobach, które będą nocować temperaturze dodatniej, w warunkach umiarkowanie niskiej temperatury od 0 do -10oC, a także dla osób, które wymagają od śpiworów ekstremalnej ochrony przy temperaturze niższej niż -10oC. Warto wybrać śpiwór, którego parametry określone przez producenta znajdują się w zakresie temperatur, w jakich śpiwór będzie wykorzystywany. Ogólnie zakresy temperatur ułatwiających dopasowanie rodzaju śpiwora można podzielić następująco:

 • Temperatura komfortu – to wartość w jakiej użytkownik śpiwora leżąc w pozycji wyprostowanej odczuwa odpowiednie izolowanie od warunków zewnętrznych.
 • Temperatura limitu/minimum – określa najniższą wartość w jakiej użytkownik w pozycji podkurczonej nie odczuwa zimna.
 • Temperatura ekstremalna – temperatura w jakiej należy rozważyć wybranie lepiej dostosowanego śpiwora, ponieważ może nam grozić wyziębienie ciała.

Warto pamiętać, że producenci śpiworów uśredniają swoje wyniki i dlatego też podawane przez nich liczby odnoszą się do mężczyzn – ma to o tyle znaczenie, że kobiety o wiele szybciej marzną, potrzebują zatem znacznie mocniejszej ochrony. Przyjmuje się, że optymalnie kobieta powinna doliczyć 7oC do podawanych przez producenta wartości, aby móc w pełni wypocząć.

Bez właściwego ogrzania organizmu nie jest możliwa pełna regeneracja po wysiłku – dlatego komfort termiczny jest szczególnie istotny właśnie w trudnych, zimowych warunkach.

Kształt śpiwora

Obecnie produkuje się dwa najpopularniejsze modele śpiworów:

 • Śpiwory kopertowe – wyglądają jak złożona w poprzek kołdra spięta zamkiem. Takie śpiwory były szczególnie popularne kilkanaście lat temu, obecnie wykorzystywane są jedynie na wyprawach rekreacyjnych, ze względu na ich kształt zapewniają mniejszą izolację termiczną – wolne przestrzenie w śpiworze (szczególnie duże w nogach) sprawiają, że powstaje duża nieogrzana przestrzeń, która łatwo prowadzi do wychłodzenia stóp. Śpiwory tego rodzaju wciąż dobrze sprawdzają się na wycieczkach rodzinnych – po rozłożeniu śpiwór może służyć za koc, a jeżeli nocleg będzie odbywał się w komfortowych warunkach wysokiej temperatury nie ma obaw o konieczność dodatkowego dogrzewania organizmu.
 • Śpiwory mumia – obecnie najpopularniejszy kształt śpiworów, przypomina zwiniętą mumię. Śpiwór jest najszerszy w części klatki piersiowej, stopniowo zwęża się w kierunku nóg oraz w kierunku głowy. Zależnie od tego w jakim stopniu śpiwór ma chronić przed utratą zimna istnieją modele całkowicie zakrywające twarz i usta, w których po zasłonięciu ciała widać jedynie nos. Takie modele są wybierane przez osoby potrzebujące ochrony w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych.

W sklepie Addnature dostępne są zarówno śpiwory Yeti o kształcie mumii, jak i klasyczne w kształcie koperty. Śpiwory Yeti cenione są ze względu na wypełnienie puchowe, które - mimo że droższe i zajmujące więcej miejsca niż syntetyczny odpowiednik – gwarantuje wyższy komfort cieplny i możliwość używania go przez dłuższy czas. Dobrze przechowywany, odpowiednio użytkowany i zwijany śpiwór może posłużyć kilka, kilkanaście lat.

Kiedyś dużym problemem jaki pojawiał się przy używaniu puchu była niemożność jego używania przez osoby, które były alergikami. Obecnie, ze względu na ulepszony system obróbki puchu i pierza, także osoby uczulone mogą korzystać ze śpiworów z wypełnieniem naturalnym, ponieważ puch jest w odpowiedni sposób oczyszczony i dzięki temu nie powinien uczulać.

Odzież Yeti

Marka Yeti dla osób aktywnie uprawiających sporty zimowe oraz wędrówki górskie przygotowała także duży wybór odzieży, która doskonale sprawdzi się w trudnych warunkach pogodowych. Wiele modeli kurtek ma naturalne wypełnienie puchowe, dzięki któremu marka zbudowała pozycję światowego lidera odzieży przeznaczonej do alpinizmu i himalaizmu. W ofercie Yeti znajdują się kurtki i bezrękawniki damskie i męskie, które zapewniają doskonałą ochronę przed zimową aurą i pozwalają na bezpieczne uprawianie aktywności, bez obaw o wychłodzenie organizmu. Kurtki Yeti są chętnie wybierane przez profesjonalnych sportowców, którzy szukają produktów najwyższej jakości.

Odzież i śpiwory Yeti w ofercie Addnature.pl

Sklep Addnature współpracuje ze znanymi markami, aby dostarczać klientom produkty najwyższej jakości. Osoby, które szukają odzieży produkowanej z wysokiej jakości materiałów i jednocześnie opartej na tradycyjnym sposobie izolowania ciała od chłodu za pomocą naturalnych materiałów będą zadowolone z bogatej oferty produktów Yeti w sklepie Addnature.pl.

W Addnature dostępne są nie tylko zapewniające dobrą ochronę przed wychłodzeniem organizmu kurtki i bezrękawniki dla kobiet i mężczyzn, ale również śpiwory Yeti. Marka Yeti znana jest ze swoich śpiworów, ponieważ ich wypełnienie i sposób wykonania poszczególnych produktów zapewniają doskonałą izolację ciała od warunków atmosferycznych, dzięki czemu ich użytkownicy mają możliwość wypoczynku nocnego bez względu na panującą na zewnątrz temperaturę. Zapraszamy wielbicieli turystyki górskiej i sportów zimowych do aktywnego wypoczynku z akcesoriami Yeti.Masz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy, kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Zadowoleni klienci
Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
Wyślij do nas wiadomość tutaj.