Nie możesz zobaczyć bezpiecznego okna PayPal w Twojej przeglądarce?

Kliknij tutaj
Możesz otworzyć je ponownie i zakończyć swoje zamówienie.

Prosimy o chwilę cierpliwości. Twoje zamówienie jest przetwarzane.

Pozostań w formie - Postaw się żywiołom

Mountain Equipment

Mountain Equipment produkuje sprzęt dla najwyższych wymagań i alpinizmu. Ponieważ będąc w wymagającym terenie, musisz być w stanie polegać na swoim sprzęcie - bezwarunkowo.
Historia marki rozpoczęła się w 1961 roku w stodole niedaleko Manchesteru w Anglii. Tam założyciel Pete Hutchinson opracował lekką i kompaktową odzież oraz śpiwory wykonane z ciepłego puchu. Produkty te pomogły odnieść sukces wielu wymagającym wyprawom alpinistycznym na całym świecie. Aby podać jeden imponujący przykład, Reinhold Messner i Peter Habeler używali kombinezonów puchowych Mountain Equipment podczas pierwszego sukcesu na szczycie Mount Everest (bez dodatkowego tlenu) w 1978 roku. Mountain Equipment oferuje również szeroką gamę odzieży funkcjonalnej, jak również sprzęt do sportów górskich i sprzęt alpinistyczny. Dzięki współpracy z profesjonalistami w dziedzinie alpinizmu i organizacjami outdoorowymi, Mountain Equipment stale rozwija i testuje nowe produkty. Marka inwestuje wiele czasu i wysiłku, aby upewnić się, że wszystkie jej artykuły spełniają surowe, górskie wymagania.

Topowe kategorie

Odkryj nowości od Mountain Equipment

Mountain Equipment - specjalista od produktów puchowych

Uzyskanie certyfikatu DOWN CODEX® oznacza spełnienie absolutnie najsurowszych wymagań w zakresie ekologii i dobrostanu zwierząt. Wykraczają one nawet poza obowiązujące przepisy UE:

  • zwierzęta muszą być chowane w sposób odpowiedni dla danego gatunku w naturalnym środowisku
  • brak przymusowego karmienia
  • brak skubania żywych zwierząt lub skubania pierza
  • puch jest wyłącznie produktem ubocznym powstającym przy produkcji żywności
  • czyszczenie puchu odbywa się bez użycia rozpuszczalników.
Produkty z symbolem DOWN CYCLE® zawierają puch pochodzący w 100% z recyklingu. Puch jest cennym produktem naturalnym: może on zachować swoje właściwości izolacyjne przez długi czas i być ponownie wykorzystany przy odpowiednim traktowaniu. Firma Mountain Equipment starannie pozyskuje puch z używanych produktów przed czyszczeniem, dezynfekcją i daniem mu nowego życia w wysokiej jakości produktach outdoorowych. Materiały zewnętrzne i wewnętrzne tych produktów są również wykonane z poliestru pochodzącego z recyklingu, co znacznie zmniejsza ślad ekologiczny.

Dowiedzieć się więcej

Mountain Equipment

245 Produkty
Sortuj
 
Strona 1 z
5

Mountain Equipment: wyposażenie na górskie szlaki

Marka Mountain Equipment, specjaliści wyposażenia do podróżowania po górach, zdaje się doskonale rozumieć potrzeby użytkowników kochających aktywność na świeżym powietrzu. Pomimo wielu lat obecności na rynku nie zatrzymuje się na utartych projektach i tradycyjnych modelach produktów – z każdym rokiem rozwija się, przedstawiając fanom górskich wędrówek coraz to nowsze, bardziej zaawansowane i lepsze wyposażenie. Kluczowe produkty oferty Mountain Equipment, odzież outdoorowa, pojawiły się już na wielu górskich szczytach i trudnych wyprawach. W Addnature.pl dostępne są dla każdego – amatora i doświadczonego zawodnika, oferując jakość, trwałość i doskonałą izolację cieplną wtedy, gdy potrzebujesz jej najbardziej.

Mountain Equipment koszulka

Mountain Equipment: odzież outdoorowa na każde warunki pogodowe

Skupiając się przede wszystkim na kurtkach opracowanych dla ochrony ciała w zmiennych warunkach podczas wypraw górskich, brytyjska marka Mountain Equipment przedstawia bardzo szeroką kolekcję odzieży wierzchniej damskiej i męskiej zabezpieczającej przed wiatrem, deszczem, śniegiem i niskimi temperaturami. W ofercie marki w naszym sklepie znajdziesz proste kamizelki z wypełnieniem puchowym, kurtki przeciwdeszczowe z membraną wiatro- i wodoszczelną dla pełnej ochrony przed wychłodzeniem, polarowe bluzy na sezon wiosenno-jesienny, gdy chcesz zabezpieczyć się przed niepogodą w chłodne dni, ale też lekkie kurtki składane, które z łatwością zapakujesz do plecaka na wypadek niespodziewanej zmiany aury.

Obok kurtek i odzieży wierzchniej, w ofercie marki dostępnej w Addnature.pl pojawia się szeroki wybór koszulek z długim rękawem, bluzek, spodni, szortów i odzieży izolacyjnej ułatwiającej budowanie stroju „na cebulkę”. Przy wypadach na piesze wędrówki czy przejażdżki rowerowe trzeba pamiętać o tym, że większa ilość cienkich warstw ubrania zabezpieczy przed chłodem lepiej, niż jedna gruba kurtka ubrana na luźny t-shirt. Odprowadzanie wilgoci z powierzchni ciała, oddychające materiały techniczne, odpowiedni krój odzieży damskiej i męskiej: Mountain Equipment zapewnia komfort noszenia odzieży outdoorowej, nie rezygnując ze stylowych dodatków i odzieży, po którą sięgniesz z radością.

Kurtki outdoorowe Mountain Equipment przyjazne sportom zimowym

Jednym z większych problemów dostępnej na rynku odzieży outdoorowej jest przystosowanie modeli wyłącznie na potrzeby czysto turystyczne lub typowo sportowe. Ciężko znaleźć rozwiązanie po środku, w którym z łatwością wybierzesz się na pieszą wędrówkę po górach, ale też na zjazdy na stoku czy wspinaczkę górską. W kurtkach outdoorowych Mountain Equipment skupiono się na każdym detalu projektu, starając się jak najlepiej połączyć potrzeby amatorów, zapalonych turystów pieszych, fanów spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale i sportowców. Uwagę zwraca tu m.in. projekt kaptura w kurtkach zimowych, idealnie dopasowany dla osób noszących kaski, ale i tych, którzy podczas spaceru nie będą ich potrzebować. Solidny kaptur zimą to konieczność, jeśli chcesz skutecznie chronić się przed opadami.

Podstawą dobrej jakości odzieży outdoorowej Mountain Equipment jest oczywiście umiejętne wykorzystanie znanych, ale też zaawansowanych technologicznie materiałów i rozwiązań gwarantujących świetną izolację termiczną ciała, swobodne oddychanie skóry, ale też zabezpieczenie przed wiatrem czy deszczem tam, gdzie go potrzeba.

Nie tylko odzież. Wyposażenie outdoorowe Mountain Equipment w Addnature.pl

Kurtki outdoorowe są ważnym, ale nie jedynym kierunkiem rozwoju marki Mountain Equipment, która na przestrzeni lat wprowadziła do swojej oferty cały szereg praktycznego wyposażenia niezbędnego przy wyprawach w góry. W Addnature.pl znajdziesz między innymi kultowe śpiwory typu “mumia” z serii Glacier, uniwersalne i przystosowane do zapewnienia doskonałej izolacji cieplnej nawet w mocno ujemnych temperaturach, ale i swobodnego przewiewu powietrza przy letnich noclegach pod namiotami.Masz pytania?
Prześlij nam swoje zapytanie za pomocą formularza kontaktowego lub odwiedź naszą sekcję z tematami pomocy.
Newsletter
Zapisz się w celu otrzymania 25 zł zniżki na zakupy, kodów rabatowych i spersonalizowanych zniżek.4

POLITYKA PRYWATNOŚCI
Zadowoleni klienci
Z chęcią podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem.
Wyślij do nas wiadomość tutaj.