Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY
Kaski narciarskie
Kaski narciarskie
Najważniejszą kwestią podczas zjazdów na nartach jest zachowanie bezpieczeństwa, a podstawą w jego zachowaniu jest posiadanie odpowiednio dobranego kasku. Powinien on być dopasowany do wielkości naszej głowy, aby w razie upadku nie przesuwał się. Ważnym elementem każdego kasku jest również pasek pod szyją, który nie uciska ale również nie jest za luźny. Powinniśmy również zadbać o to żeby kask był kompatybilny z goglami. Kaski składają się z kilku warstw, z których każda odgrywa ważną rolę izolacyjną, zabezpieczającą oraz wentylacyjną. Zaleca się wymianę kasku po każdym większym upadku, nawet jeżeli uszkodzenia nie są widoczne gołym okiem.

Kaski narciarskie

10 Artykuł
Filtr
Resetuj

Seria

  • Fox Rampage 1

Kolor

  • biały
  • czarny
  • przezroczysty

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Oakley MOD3 MIPS Kask zimowy, biały
Oakley MOD3 MIPS Kask zimowy, biały biały
Oakley
MOD3 MIPS Kask zimowy, biały
MSRP 839,99 zł 489,00 zł
  • Warianty: S | 51-55cm
- 41 %
SALE
Anon Prime MIPS Kask Mężczyźni, czarny
Anon Prime MIPS Kask Mężczyźni, czarny czarny
Anon
Prime MIPS Kask Mężczyźni, czarny
MSRP 990,00 zł 329,00 zł
  • Warianty: S | 52-55cm
- 66 %
SALE
Giro Jackson MIPS Kask zimowy, czarny
Giro Jackson MIPS Kask zimowy, czarny czarny
Giro
Jackson MIPS Kask zimowy, czarny
809,99 zł
darmowa wysyłka
  • Warianty: L | 59-62,5cm
SALE
Silva Helmet Bracket dla serii Cross Trail
Silva Helmet Bracket dla serii Cross Trail
Silva
Helmet Bracket dla serii Cross Trail
MSRP 74,99 zł 49,00 zł
- 34 %
SALE
Silva Uchwyt na kask dla serii Explr, czarny
Silva Uchwyt na kask dla serii Explr, czarny czarny
Silva
Uchwyt na kask dla serii Explr, czarny
MSRP 74,99 zł 29,00 zł
- 61 %
SALE
Silva Uchwyt na kask dla serii Explr, czarny
Silva Uchwyt na kask dla serii Explr, czarny czarny
Silva
Uchwyt na kask dla serii Explr, czarny
93,99 zł
SALE
Silva Helmet Bracket do serii Trail Speed
Silva Helmet Bracket do serii Trail Speed
Silva
Helmet Bracket do serii Trail Speed
74,99 zł
POC Omne Beacon LED do POCito Omne Spin, czarny
POC Omne Beacon LED do POCito Omne Spin, czarny czarny
POC
Omne Beacon LED do POCito Omne Spin, czarny
93,99 zł
BBB Cycling Indra FaceShield BHE-56F Osłona na kask, przezroczysty
BBB Cycling Indra FaceShield BHE-56F Osłona na kask, przezroczysty przezroczysty
BBB Cycling
Indra FaceShield BHE-56F Osłona na kask, przezroczysty
230,99 zł
Fox Rampage Pro Carbon Zestaw podkładek pod policzki, czarny
Fox Rampage Pro Carbon Zestaw podkładek pod policzki, czarny czarny
Fox
Rampage Pro Carbon Zestaw podkładek pod policzki, czarny
112,99 zł
  • Warianty: XL

Kaski narciarskie – niezbędny element wyposażenia każdego sportowca

Jazda na nartach czy to w celach rekreacyjnych czy sportowych może skutkować niebezpiecznymi sytuacjami, dlatego w celu uniknięcia ich konsekwencji warto wyposażyć się w niezbędne akcesoria, które podnoszą bezpieczeństwo na stoku. Kask narciarski stanowi niezbędny dodatek do stroju każdego narciarza, jednak aby dobrze chronił głowę przez urazami konieczne jest jego odpowiednie dopasowanie. Żywotność kasku wynosi zwykle 2-5 lat lub do pierwszego upadku. Warto pamiętać, że nawet jeżeli na kasku nie widać uszkodzeń to po upadku mogło dość do mikrourazów chroniącej głowę skorupy, dlatego po każdym wypadku konieczne jest wymienienie kasku na nowy.

Kaski narciarskie

Jak dopasować kask narciarski?

Dla prawidłowego dobrania rozmiaru kasku kluczowe znaczenie ma obwód głowy. Prawidłowo mierzy się go ok. centymetr powyżej brwi – głowa jest w tym miejscu najszersza. Na stronie Addnature.pl dostępne są kaski w rozmiarach od 46 cm do 62 cm, tak duży wybór rozmiarów pozwala na dopasowanie modelu kasku narciarskiego do potrzeb zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Odpowiedni kask musi ściśle przylegać do głowy, nie powodując jednak jej ucisku. Panie o dłuższych włosach powinny zwracać uwagę na tył kasku – wiele damskich modeli posiada wycięcie na włosy, które umożliwia zebranie ich w kucyk, co zwiększa komfort w czasie jazdy i nie powoduje przesuwania się kasku ku twarzy. Warto wybierać takie modele kasków, które mają miękką wyściółkę – dzięki temu nawet podczas długiego noszenia nie będzie to niekomfortowe dla użytkownika.

Kolejnym elementem, na który powinno się zwrócić uwagę wybierając dla siebie model kasku jest jego pasek i zapinka. Wszystkie elementy powinny być pokryte miękkim materiałem, zabezpieczającym przed otarciami i drobnymi urazami. Warto wybierać modele kasków narciarskich z regulowanym paskiem, tak aby móc dopasować go do swoich potrzeb. Pasek kasku powinien delikatnie okalać twarz użytkownika, zabezpieczając go przed spadnięciem w razie gwałtownych ruchów czy podczas upadku.

Na co warto zwrócić uwagę?

Wybierając kask narciarski warto sprawdzić czy dany model jest kompatybilny z goglami. Jazda na nartach, szczególnie w słoneczne dni, wiąże się z narażeniem oczu na nadmierne promieniowanie słoneczne. Z tego powodu posiadany kask i gogle muszą być tak dopasowane by można je było nosić razem. Dla osób, które cenią praktyczne rozwiązania polecane są modele kasków z zamontowanymi okularami, które przymocowane do boków kasku można nosić tak, by chroniły oczy przed promieniami słonecznymi lub podnieść je na górę kasku, gdy ochrona wzroku nie jest nam potrzebna.

Kask narciarski noszony jest przez sportowca przez długi czas. Zarówno amatorzy jak i sportowcy mogą na stoku spędzać kilka godzin, dlatego ważne jest, aby posiadał on system wentylacyjny, który zminimalizuje pocenie się i zwiększy komfort noszenia.

Modele kasków narciarskich dopasowane do wieku i płci

W sklepie internetowym Addnature.pl dostępne są modele dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. W modelach damskich często stosuje się mocniej wycięty tył, który pozwala na swobodne zebranie włosów, zaś męskie modele są zwykle tego elementu pozbawione. Kaski dla dorosłych są dostępne w zróżnicowanych wzorach i kolorach, które pozwalają na dopasowanie akcesorium do estetyki całego stroju oraz indywidualnego gustu narciarza. Dziecięce modele kasków narciarskich wyróżniają się małymi obwodami oraz kolorowymi i wzorzystymi skorupami, które podobają się najmłodszym.

Kaski narciarskie w sklepie Addnature.pl

Zapraszamy profesjonalnych narciarzy oraz amatorów do zapoznania się z ofertą sklepu. W ofercie sklepu Addnature.pl dostępne są modele kasków narciarskich cenionych na świecie producentów, m.in. Alpina, UVEX, czy Rossignol. Duży wybór wzorów i kolorów oraz szczegółowe opisy produktów pozwalają na wybranie kasku dopasowanego do swoich potrzeb.