Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY
Festival

PRZYDATNE RADY I WSKAZÓWKI NA FESTIWAL

Lato to sezon festiwali i koncertów na wolnym powietrzu , warto się do nich odpowiednio przygotować. Najważniejszą rzeczą, jaką należy ze sobą zabrać, to oczywiście dobry nastrój, ale kilka praktycznych rzeczy, które poprawią nasz komfort nie zaszkodzi mieć ze sobą, prawda? Mamy tu na myśli rzeczy, które pozwolą nam zachować ciepło również w nocy oraz suche stopy podczas deszczu. Każdy festiwal jest inny i rodzaj sprzętu zależy od kilku czynników. Na przykład, kto jest w Twojej ekipie na festiwal – tylko dorośli, czy może zabierasz ze sobą dzieci? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby jak najlepiej wykorzystać czas i atrakcje, jakie oferują festiwale i spraw, żeby to był niezapomniany czas tylko z przyjemnych powodów.

  • Festiwal Miejski
  • Festiwali Plenerowych

Warto rozważyć przed wyjazdem na festiwal miejski

Miejskie festiwale są raczej niewielkie i rzadko oferują miejsce kempingowe. Większość uczestników zatrzymuje się w hostelach, hotelach lub pensjonatach – co oznacza, że śpiwory i duży sprzęt kempingowy nie jest potrzebny. Niewielki zestaw piknikowy jednak może okazać się zbawienny. Duży piknikowy koc jest idealny, aby odpocząć w trakcie koncertów, które nierzadko odbywają się na stojąco. Składane krzesła kempingowe i namiotowe osłony przeciwsłoneczne mogą okazać się szczególnie przydatne, szczególnie jeśli zabierasz ze sobą dzieci. Praktyczne ubrania na każdą pogodę uwolnią Cię od niepokoju o pogodę, a także ograniczą ciężar i wielkość bagażu. Dobrze jest być przygotowanym na deszcz i mieć ze sobą płaszcz lub kurtkę przeciwdeszczową, która jest lekkim i bardzo wydajnym elementem odzieży. Wodoodporne buty również są świetnym pomysłem na festiwal, nie chce mieć zimnych, mokrych stóp, a taki szczegół może zepsuć całą zabawę. Warto mieć też ze sobą nakrycie na głowę w postaci kapelusza, czapki lub chusty, które ochronią Cię przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, a także przed deszczem.

Najważniejsze wskazówki dotyczące festiwali plenerowych

Festiwale plenerowe, te poza obszarem miejskim, są najbardziej tradycyjną formą. Kemping towarzyszący tego typu festiwalom jest równoważnym doświadczeniem obok rozrywki i koncertów i dla wielu osób jest to dodatkowa przyjemność przebywania na świeżym powietrzu. Do tego potrzebny jest namiot, śpiwór i karimata. Oczywiście istotne jest też kilka drobiazgów osobistych, jak kosmetyczka, ręcznik, oraz lekka i ciepła odzież. Wielofunkcyjne ubrania są najlepszym wyborem w takich okolicznościach. Również szybkoschnące materiały to dobry pomysł na festiwal. Przetestowanie namiotu przed wyjazdem na festiwal to dobra strategia. Dzięki temu dowiesz się, jak namiot jest skonstruowany, oszczędzisz czas i energię. Praktyczne rzeczy takie jak sznur do rozwieszania ubrań również może się przydać.