Addnature sklep internetowy - addnature
Wyprzedaż - rabaty do 80%¹
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Pomoce do pływania

2 Artykuł
Filtr
Resetuj

Rozmiar buta

  • XXS
  • XS

Kolor

  • szary
  • pomarańczowy

Cena

do

Opinie klientów

  • 1
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Helly Hansen Rider Kamizelka, szary
Helly Hansen Rider Kamizelka, szary szary
Helly Hansen
Rider Kamizelka, szary
MSRP 312,00 zł 199,00 zł
  • Warianty: 40/50kg
- 36 %
Helly Hansen Navigare Comfort Kamizelka, pomarańczowy
Helly Hansen Navigare Comfort Kamizelka, pomarańczowy pomarańczowy
Helly Hansen
Navigare Comfort Kamizelka, pomarańczowy
MSRP 576,00 zł 329,00 zł
  • Warianty: 30/40kg
- 42 %
SALE

Kamizelki ratunkowe

Sporty wodne to znakomity sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu i zwiększanie swoich umiejętności oraz polepszanie kondycji fizycznej i zdrowia poprzez ruch. Tego typu sporty sprawdzą się najlepiej w trakcie lata, kiedy to wysoka temperatura zachęca do spędzania wolnego czasu nad wodą i do korzystania z chłodu, jaki ona zapewnia. Trzeba jednak pamiętać, że woda może być także sporym zagrożeniem, dlatego nie należy lekceważyć tego żywiołu i zawsze rozsądnie podejmować różnego rodzaju decyzje podczas uprawiania sportów wodnych. W większości przypadków podstawową kwestią jest posiadanie kamizelki ratunkowej, która uchroni nas przed utonięciem w sytuacji awaryjnej.

Dlaczego warto mieć na sobie kamizelkę ratunkową podczas uprawiania sportów wodnych?

Kamizelka ratunkowa jest z pewnością niezbędnym wyposażeniem każdego, kto uprawia sporty wodne wiążące się z pewnym niebezpieczeństwem. Nie oznacza to jednak, że np. podczas rekreacyjnego pływania kajakiem po płytkim jeziorze tego typu element wyposażenia jest niepotrzebny, wręcz przeciwnie. Kamizelkę powinno ubierać się zawsze i nie ma tutaj znaczenia czy ktoś potrafi dobrze pływać, czy też nie. Często zdążają się sytuacje, gdy nawet bardzo dobry pływak jest w sporym niebezpieczeństwie, czy to np. z powodu skurczu, zasłabnięcia czy innych tego typu sytuacji. Kamizelka ratunkowa może bardzo często uratować życie, dlatego zawsze warto mieć ją przy sobie, gdy planujemy pływanie kajakiem, łódką, pontonem, rowerkiem wodnym czy innymi tego typu obiektami pływającymi.

Jaką kamizelkę ratunkową wybrać?

Wybierając kamizelkę ratunkową, z pewnością trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, dla kogo jest ona przeznaczona, ponieważ w sprzedaży znaleźć można zarówno kamizelki do dzieci, jak i dorosłych. Ponadto każda kamizelka powinna posiadać odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i być dopasowana do gabarytów użytkownika. Wygodna kamizelka ratunkowa o odpowiedniej wyporności może w wielu przypadkach uratować człowieka przed utonięciem, dlatego warto wybierać produkty sprowadzonych producentów i nie oszczędzać na tym niezbędnym elemencie wyposażenia, ponieważ w sytuacji, gdy kamizelka będzie potrzebna, dobrze, aby zadziałała ona w odpowiedni sposób.