Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Impregnacja obuwia

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Hanwag Wosk do butów 100ml
Hanwag Wosk do butów 100ml
Hanwag
Wosk do butów 100ml
32,99 zł
  • Warianty: 100ml
SALE

Impregnacja obuwia: środki do czyszczenia i ochrony obuwia

Woda, błoto, śnieg, opady atmosferyczne i wysoka wilgotność to warunki, które bardzo negatywnie wpływają na nasze obuwie. Z tego względu bardzo ważną kwestią jest odpowiednie i regularne impregnowanie obuwia przy pomocy specjalnych preparatów.

Impregnacja obuwia

Czym impregnować obuwie?

Proces impregnacji to nic innego jak nasączenie zewnętrznej części obuwia specjalistycznymi środkami pochodzenia chemicznego lub naturalnego, których zadaniem jest wytworzenie powłoki hydrofobowej, która zwiększy wodoodporność zewnętrznego materiału i uchroni go także przed zabrudzeniami. W taki właśnie sposób możemy zadbać o nasze buty i znacząco wydłużyć ich żywotność, a także zapewnić sobie większy komfort podczas ich użytkowania. Dobrze zaimpregnowane buty są znacznie bardziej odporne na działanie wody lub śniegu, przez co dłużej pozostaną suche. Oczywiście nie jest to sposób, który sprawi, że zwykłe buty nagle staną się odporne na wodę. Impregnację należy traktować bardziej jako niezbędną czynność konserwacyjną w przypadku dobrej jakości butów.

Jakie środki do impregnacji stosować?

Podstawą jest określenie materiału, z jakiego zbudowany jest but. W przypadku skóry licowej konieczne będzie zastosowanie innego impregnatu niż w przypadku nubuku czy syntetycznych materiałów. Do wyboru mamy preparaty w sprayu, wyposażone w aplikator z gąbką, różnego rodzaju kremy, pasty lub też tradycyjny wosk, który najlepiej spisuje się w impregnacji skóry licowej. Wybór powinien być podyktowany naszymi wymaganiami co do skuteczności impregnacji, tym z jakiego materiału jest nasze obuwie i czy posiada ono membranę.

Jak prawidłowo impregnować obuwie?

W pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby obuwie było dokładnie oczyszczone z wszelkich zabrudzeń. Dopiero gdy to zrobimy, możemy przystąpić do nakładania preparatu impregnacyjnego np. od Nikwax. Zazwyczaj na opakowaniu zawarta jest instrukcja, do której należy się stosować. Może się ona różnić w zależności od rodzaju preparatu i producenta, dlatego przed zastosowaniem środka impregnującego należy dokładnie się z nią zapoznać. Po nałożenie preparatu należy odstawić buty do wyschnięcia w przewiewnym i suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła takich jak grzejnik czy otwarty ogień.