Addnature sklep internetowy - addnature
Wyprzedaż - rabaty do 80%¹
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY
Gogle narciarskie
Gogle narciarskie
Gogle narciarskie są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia na stoku. Prócz dodatkowej ochrony oczu przed śniegiem oraz promieniowaniem słonecznym, pomagają zachować dobrą widoczność nawet podczas złych warunków pogodowych. Ten kto bywał w górach, wie jak kapryśna potrafi być pogoda, a podczas zjazdów bardzo ważne jest odpowiednie wyposażenie. Najważniejsze jest właściwe dobranie gogli do kasku i kształtu głowy. Gogle dostępne w naszym sklepie posiadają zazwyczaj systemy wentylacyjne, co zapewnia minimalizowanie parowania szyby.

Gogle narciarskie

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Gogle i okulary narciarskie – sklep internetowy addnature.pl

Gogle narciarskie stanowią niezbędny element wyposażenia każdego narciarza, któremu zależy na bezpiecznym uprawianiu sportu. Dobrze dopasowane gogle narciarskie chronią wzrok zarówno przed silnym napromieniowaniem słonecznym, jak i przed urazami mechanicznymi, jakie powodować mogą obecne na trasie wystające gałęzie czy nawet, unoszące się w powietrzu, drobinki lodu. Oczy są wrażliwszym narządem, a ich ochrona powinna stanowić dla nas priorytet.

Gogle narciarskie

Rozmiar gogli dopasowany do płci

W ofercie marek dostępnych na Addnature.pl proponowane są gogle dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Kwestia przeznaczenia dla danej płci nie jest jedynie informacją umowną, ma bowiem duże znaczenie dla wielkości szkieł. Gogle dla mężczyzn wyróżniają się największą ramką, która pozwala na dopasowanie do męskiej twarzy. Gogle dla kobiet są zwykle mniejsze, wyróżniają się węższą ramką, która lepiej pasuje do mniejszych, kobiecych twarzy. Wszystkie modele dla dorosłych dostępne są w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu każdy narciarz może dopasować swój produkt do indywidualnych potrzeb. Zwykle damskie modele są jaśniejsze – męskie modele bardzo często wyróżniają się ciemnymi barwami. Dla dzieci proponowane są najmniejsze modele gogli i okularów narciarskich – producenci tworzą gogle w intensywnych barwach, z dodatkowymi elementami graficznymi na pasku, dzięki czemu dzieci chętniej używają takich produktów.

Typy soczewek i ich kolor

Zarówno w goglach, jak i okularach narciarskich ich najważniejszym elementem są szkła. To one zapewniają odpowiedni poziom ochrony przed szkodliwym promieniowaniem oraz poprawiają jakość widzenia na trasach zjazdowych. Wybierając okulary narciarskie warto rozważyć w jakich warunkach będzie się z nich korzystać i jak bardzo zaawansowanymi narciarzami jesteśmy. Jakie cechy posiadają dobre gogle?

  • Polaryzacja – zwiększenie kontrastu widzenia, likwidacja odblasków oraz zmniejszenie intensywności odbijającego się od śniegu światła, te cechy wpływają na większy komfort oczu w trakcie wielogodzinnej jazdy na nartach czy snowboardzie.
  • Powłoka REVO – ochrona przeciwsłoneczna, odbijająca promienie słoneczne. Szczególnie istotna w przypadku jazdy w miejscach o mocnym nasłonecznieniu.
  • Powłoka Anti-Fog – system zapobiegający gromadzeniu się pary na szkłach. Przy dużym mrozie soczewki intensywnie parują, co negatywnie wpływa na komfort widzenia. Warto zwrócić uwagę czy producent gogli lub okularów narciarskich, które chcemy kupić oferuje taką powłokę – przy dłuższym użytkowaniu będzie to wpływało na komfort jazdy.
  • Warstwa lustrzana – chroni oczy przed chorobami powodowanymi nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Minimalizuje odblaski.
  • Filtr UV – im wyższa moc filtra tym lepszy poziom ochrony wzroku. Gogle powinny chronić przez promieniowaniem UVA. UVB i UVC, im szersze spektrum ochrony tym lepiej wpłynie ono na wzrok podczas długiej jazdy.

Doświadczeni sportowcy wiedzą, że kolor soczewek to nie tylko kwestia estetyki, ale i odpowiedniej ochrony oczu. Jak wybrać odpowiedni kolor soczewek? Podstawa zasada mówi, że im ciemniejsze okulary tym lepsza ochrona przed silnym nasłonecznieniem – nie znaczy to jednak, że w każdych warunkach ciemne soczewki sprawdzą się najlepiej, nie są one bowiem szkłami uniwersalnymi.

  • Kolor biały – przepuszcza najwięcej światła, dlatego dobrze sprawdza się do jazdy w nocy. Wysokiej jakości jasne szkła powinny również podnosić kontrast, zwiększając komfort i bezpieczeństwo jazdy po zmroku.
  • Kolor żółty i złoty – przepuszcza bardzo dużo światła, nadaje się do jazdy w pochmurny dzień lub po zmroku.
  • Kolor pomarańczowy – przepuszczają mniej niż 50% światła, nadają się do jazdy w czasie lekkiego zachmurzenia.
  • Kolor brązowy, szary, czerwony lub niebieski – przepuszczają niewiele światła, nadają się do jazdy w słoneczny dzień.
  • Kolor czarny – szło przepuszcza mniej niż 10% światła, dlatego nadaje się do jazdy w pełnym słońcu, bardzo dobrze chroni oczy.

Okulary i gogle narciarskie w Addnature.pl

W sklepie internetowym Addnature.pl dostępne są gogle narciarskie i okulary sprawdzonych producentów takich jak np. Rossignol, Alpina czy Uvex. Duży wybór modeli damskich, męskich oraz dziecięcych pozwala na wybranie dla siebie produktu, który sprosta nawet potrzebom najbardziej wymagających profesjonalnych narciarzy.