Addnature sklep internetowy - addnature
Wyprzedaż - rabaty do 80%¹
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY
Arc'teryx
Arc'teryx – Evolution in action.
Kanadyjska marka Arc’teryx to synonim najwyższej jakości odzieży outdoorowej oraz innowacyjnych idei i technologii. Oprócz odzieży, Arc’teryx oferuje także świetne plecaki i inne akcesoria. Wszystkie produkty słyną z doskonałej jakości i trwałości.

Arc'teryx

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Wyposażenie Arc’teryx w Addnature.pl

Arc’teryx

Kanadyjska marka Arc’teryx działająca od 1989 roku dostarcza swoim klientom odzież, buty oraz akcesoria sportowe i turystyczne przygotowane w oparciu o najnowsze standardy produkcji. Ciekawostką jest pochodzenie nazwy firmy od nazwy prehistorycznego ptaka, Archaeopteryxa. Początkowo firma nazywała się Rock Solid, jednak w 1992 zmieniono nazwę i logo na obecne. Przez nawiązanie do Archaeopteryxa firma wskazuje, że chce wyznaczać nowe, przełomowe trendy w rozwoju technologii produkcji odzieży i akcesoriów – tak jak odkrycie Archaeopteryxa było przełomowym wydarzeniem w świecie nauki i naszym myśleniu o prehistorycznych zwierzętach.

Firma przygotowuje akcesoria dla osób trenujących takie dyscypliny jak wspinaczka, narciarstwo i jazda na snowboardzie czy aktywności związane z wędrówkami górskimi i nie tylko. Nowoczesne ubrania oraz profesjonalne buty mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia sobie wygody w czasie pokonywania górskich tras czy zdobywania kolejnych szczytów, dlatego Arcteryx dostarcza swoim klientom wysokiej jakości odzież oraz akcesoria, z którymi można stawić czoła nawet najtrudniejszym warunkom atmosferycznym i wymagającemu terenowi.

Buty marki Arcteryx

Arcetyrx od lat przygotowuje wysokiej klasy buty, zapewniające stabilną pozycję stopy w czasie poruszania się po zróżnicowanym terenie. W Addnature.pl znajdziecie zarówno obuwie do uprawiania sportów – do biegania, fitnessu czy buty podejściowe, a także profesjonalne buty turystyczne i trapery, które sprawdzą się również w górach.

Buty podejściowe

Osoby uprawiające wspinaczkę skałkową zazwyczaj zakładają specjalistyczne obuwie, umożliwiające bezpieczne i wygodne poruszanie się. Jednak buty te nie sprawdzą się w czasie chodzenia przez dłuższy czas, dlatego miłośnicy wspinaczki na tzw. podejścia, czyli część trasy prowadzącą do miejsca docelowego, gdzie zamierzają się wspinać, zakładają buty podejściowe. To specjalistyczne obuwie techniczne, które łączy cechy wielu rodzajów butów, zapewniając bezpieczeństwo w czasie poruszania się po zróżnicowanym terenie – nie tylko górzystym.

Obuwie podejściowe musi spełnić określone wymogi, by zapewnić użytkownikowi odpowiedni zakres ochrony przed różnymi czynnikami, a także stworzyć komfortowe warunki do poruszania się po trudnym terenie.

Jakie cechy powinny wyróżniać dobrej jakości buty podejściowe?

  • Bieżnik – w przypadku butów do chodzenia po zróżnicowanym terenie, bieżnik musi cechować się dobrą przyczepnością na rożnych rodzajach podłoża: piasku i żwirze, skale, luźnych kamieniach, ziemi. Ponadto powinien zapewniać doskonałą trakcję i być wyprofilowany tak, by hamować stopę w czasie chodzenia po stromym podłożu – to szczególnie istotne w czasie schodzenia z gór, a także gdy poruszamy się po terenie wilgotnym i śliskim. Równocześnie jednak bieżnik w butach podejściowych nie może zakłócać „wyczuwania” palcami stóp bezpiecznych miejsc do podparcia nogi, dlatego podeszwa w przedniej części buta często jest pozbawiona agresywnego bieżnika – jest to tzw. strefa wspinaczkowa, wyróżniająca buty podejściowe spośród innych rodzajów obuwia górskiego.
  • Ochrona palców i śródstopia – chodzenie po górach i podchodzenie pod ścianę do wspinaczki często wiąże się z koniecznością pokonywania tras, na których nietrudno doznać poważnych urazów. Z tego powodu obuwie podejściowe jest wytrzymałe i cechuje się solidną konstrukcją, z dodatkowym wzmocnieniem w części palców i przy piętach.
  • Membrany i ochrona przed chłodem – zależnie od rodzaju planowanej trasy można wybrać buty z dodatkowymi membranami i warstwami materiału, które poprawiają takie parametry, jak wodoodporność, utrzymywanie ciepła, oddychalność itd. Dzięki temu uprawianie sportu nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach będzie komfortowe.
  • System sznurowania – w czasie poruszania się po zróżnicowanym terenie but powinien dobrze trzymać się stopy. Jak mówią profesjonaliści but powinien stanowić „drugą skarpetkę” – w tak dokładnym dopasowaniu pomagają systemy sznurowadeł, zaczynające się nie w połowie długości stopy, ale już u nasady palców.

Przyglądając się asortymentowi dostępnemu w sklepie Addnature.pl można zauważyć, że buty Arcteryx cechują się wzmocnioną częścią przy palcach i pięcie. Gumowe otoki sprawiają, że wrażliwe części stopy są dobrze chronione przed urazami. Inną cechą butów podejściowych jest charakterystyczna pętelka przy cholewce nad piętą. Służy ona nie tylko do ułatwienia ściągania butów, ale także pozwala przymocować je do troków plecaka, tak by można było przenosić buty, gdy użytkownik zakłada obuwie do wspinaczki. Aby ciężar butów nie przeszkadzał w czasie wpsinaczki, powinny one być wykonane z lekkich materiałów.

Buty turystyczne i sportowe

Marka Arc’teryx przygotowuje nie tylko specjalistyczne obuwie podejściowe, ale również modele dla osób szukających wygodnych butów o bardziej uniwersalnym charakterze, które sprawdzą się także w chodzeniu po płaskim terenie lub w niskich i średnich górach. Wygodne buty sportowe to idealna opcja na trening o lekkiej intensywności. Z kolei buty casual nadają się do codziennych aktywności, cechują się ponadto modnym designem.

Wszystkie buty Arcteryx wykonywane są z materiałów zapewniających skuteczną ochronę stóp przed urazami, a także gwarantujących komfort podczas noszenia.

Odzież sportowa i akcesoria Arc’teryx

W sklepie internetowym Addanture.pl znajdziecie również inne elementy wyposażenia dla sportowców i turystów, przygotowane przez kanadyjskiego producenta Arc’teryx. Marka znana jest z dostarczania odzieży outdoorowej, wyprodukowanej z zastosowaniem najnowszych technologii i materiałów. Uprzęże wspinaczkowe Arc’teryx wybierane są przez najlepszych alpinistów, a także przez osoby pracujące na wysokościach. Firma używa także oryginalnych membran Gore-Tex, przygotowując wysokiej klasy plecaki turystyczne, kurtki i inne elementy odzieży, chroniące przed wodą i zapewniające doskonałą oddychalność materiału.

Dzięki temu, że producent nieustannie poszukuje nowych rozwiązań, Arcteryx jest marką cenioną przez osoby uprawiające różnego rodzaju sporty – w tym wyczynowe – ale także wśród tych, którzy cenią sobie komfort korzystania z wysokiej jakości odzieży w czasie różnego rodzaju aktywności outdoorowych.

Odzież izolacyjna

Osoby, które są miłośnikami wypraw górskich lub które chcą trenować wybraną dyscyplinę sportową niezależnie od warunków pogodowych doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona ciała przed wychłodzeniem, ale także przed przegrzaniem. W tym celu można wybrać specjalnie przygotowaną odzież izolacyjną – koszulki i bielizna tego rodzaju zapewniają doskonałe odprowadzanie potu, a także chronią przed zimnymi podmuchami wiatru, niską temperaturą i wilgocią. W Addnature.pl znajdziecie odzież izolacyjną Arc’teryx dla kobiet i mężczyzn.

Odzież i buty Arcteryx w sklepie Addnature.pl

Internetowy sklep Addnature.pl zapewnia nowoczesne i profesjonalne akcesoria oraz odzież i obuwie dla sportowców i osób trenujących rekreacyjnie. Doskonałej jakości sprzęt i ubrania marki Arc’teryx pozwolą cieszyć się z uprawiania sportu czy turystyki niezależnie od pogody w każdych okolicznościach. Buty przygotowane w oparciu o wieloletnie doświadczenie producenta zapewnią bezpieczeństwo i stabilne trzymanie stopy, natomiast akcesoria do wspinaczki, narciarstwa i na wędrówki poprawią komfort i umożliwią skompletowanie zestawu niezbędnych, przydatnych i praktycznych przedmiotów.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą marki Arc’teryx dostępną w sklepie Addnature.pl.