Addnature sklep internetowy - addnature
Wyprzedaż - rabaty do 80%¹
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Wiosła

0 Artykuł
Niestety ta lista nie zawiera żadnych produktów

Wiosła kajakowe

Jeśli już wybrałeś dla siebie kajak, pewnie zastanawiasz się, w jakie wiosła kajakowe się zaopatrzyć, by zapewnić sobie komfort i radość z każdego spływu. Wbrew pozorom, nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Oferujemy wiosła kajakowe od najlepszych, światowych producentów, abyś mógł swobodnie cieszyć się rzecznymi wycieczkami. Zastanawiasz się, które wiosła będą dla Ciebie odpowiednie? Chętnie pomożemy wybrać Ci wiosła kajakowe odpowiadające Twoim wymaganiom.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wiosła kajakowe?

Polecamy zapoznać się ze wszystkimi parametrami wioseł kajakowych, aby jak najlepiej dopasować je do swoich potrzeb. Poszczególne modele znacznie różnią się między sobą, dlatego ważne, by do wyboru wiosła podejść równie skrupulatnie, co do wyboru samego kajaka. Tylko wtedy możesz być pewien, że Twój czas spędzony na spływie będzie dla Ciebie relaksujący, a kajak zapewni Ci potrzebną wygodę.

Wiosła kajakowe – materiał wykonania

Najpopularniejszymi materiałami, wykorzystywanymi obecnie do budowy wioseł kajakowych jest aluminium, polietylen, plastik oraz włókno szklane i włókno węglowe. Dwa ostatnie, ze względu na swoją niewielką wagę, używane są głównie przez profesjonalistów. Wszystkie wiosła różnią się między sobą, jednak najczęściej do wykonania wiosła kajakowego używa się kilku jednocześnie, aby osiągnąć optymalne rezultaty. Na rynku znajdziesz również wiosła kajakowe drewniane, polecane dla dzieci ze względu na swoją lekkość i łatwość użytkowania.

Profile wioseł kajakowych

W naszej ofercie znajdziesz zarówno najczęściej używane wiosła kajakowe dwustronne, jak i jednostronne pagaje. Jednak to nie wszystko. W ostatnich latach uznaniem cieszą się wiosła kajakowe składane. Ich fenomen polega na uniwersalności – masz możliwość połączenia dwóch pagajów w jedno wiosło dwustronne, a jeśli zechcesz korzystać z wiosła jednostronnego, po prostu znów je rozłączysz.

Długość wiosła kajakowego

Powszechną zasadą jest dobór długości drążka do wzrostu. W teorii powinien on być wyższy o 20-30 cm od Twojego. Jednak nie zawsze ta reguła ma przełożenie w rzeczywistości. Wybierając długość wiosła kajakowego, weź również pod uwagę rodzaj uprawianego przez Ciebie kajakarstwa. Spokojny spływ rekreacyjny nie równa się rzecznemu spływowi górskiemu, podczas którego lepiej sprawdzają się krótsze, bardziej zwrotne wiosła.