Addnature sklep internetowy - addnature
14 DNI NA ZWROT TOWARU
DARMOWA WYSYŁKA OD 499 ZŁ,-6
TEMATY POMOCY

Przyrządy asekuracyjne

1 Artykuł
Filtr
Resetuj

Kolor

  • szary
  • czerwony

Cena

do
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Filtr
Sortuj
Najbardziej popularne Aktualności Najlepsza ocena Najwyższe ceny Najniższe ceny Najwyższy rabat
Ocun Condor Hurry Zestaw asekuracyjny, szary/czerwony
Ocun Condor Hurry Zestaw asekuracyjny, szary/czerwony szary/czerwony
Ocun
Condor Hurry Zestaw asekuracyjny, szary/czerwony
172,99 zł
SALE

Przyrządy asekuracyjne

Wspinaczka to bardzo ciekawy i wymagający sport, który czasami może być również niebezpieczny. Na szczęście dzięki odpowiednim systemom zabezpieczeń wspinacz może pokonywać nawet najtrudniejsze ściany wspinaczkowe, będąc cały czas zabezpieczonym. Kluczową rolę odgrywają tutaj oczywiście różnego rodzaju przyrządy asekuracyjne, które pozwalają kontrolować upadek, w sytuacji, gdy wspinacz odpadnie od ściany. W sklepie Addnature posiadamy szeroki wybór przyrządów asekuracyjnych dla wspinaczy, przez co z pewnością każdy znajdzie u nas to, czego najbardziej potrzebuje.

Czym są przyrządy asekuracyjne?

Przyrządy asekuracyjne to z pewnością jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego wspinacza. Tego typu sprzęt stworzony jest do tego, aby kontrolować wspinaczkę z liną i chronić wspinacza przed upadkiem. Przyrządy tego typu można podzielić na klasyczne, półautomatyczne oraz automatyczne. Klasyczne przyrządy asekuracyjne to np. kubek lub inne podobne produkty, które mają bardzo prostą budowę, działają bez żadnych dodatkowych elementów i dzięki temu są bardzo często niezawodne. Przyrządy półautomatyczne i automatyczne to znacznie bardziej zaawansowane i skomplikowane urządzenia, które często dają znacznie większe możliwości oraz zapewniają większe bezpieczeństwo, jednak są dużo droższe i cięższe od klasycznych przyrządów asekuracyjnych.

O czym warto pamiętać, kupując przyrządy asekuracyjne?

Przyrządy asekuracyjne to urządzenia, od których bardzo często zależy zdrowie lub nawet życie wspinacza. Z tego względu kupując tego typu sprzęt, należy wybierać wyłącznie produkty pochodzące od sprawdzonych i cenionych producentów. Ponadto każdy tego typu produkt powinien posiadać odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa, gwarantujący, że dany przyrząd jest niezawodny i w pełni bezpieczny. Tylko w takiej sytuacji można mieć pewność, że dany przyrząd asekuracyjny będzie działał prawidłowo i można mu w pełni zaufać, co we wspinaczce jest bardzo ważną kwestią, ponieważ bezpieczeństwo wspinacza zależy w dużej mierze od jakości i niezawodności sprzętu, jaki użytkuje.

Przyrządy asekuracyjne w Addnature

Szukając sprawdzonego i nieazynowego sprzęgu asekuracyjnego zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu Addnature. To właśnie u nas każdy miłośnik wspinaczki znajdzie niezbędne przyrządy asekuracyjne wyprodukowane przez najlepsze firmy takie jak Petzl, Ocun, Black Diamond, Climbing Technology, Edelrid i wiele innych.